Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon

+902422555319

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Romanya Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya ofis sayfamıza hoş geldiniz,

Romanya vize sürecinde sizlere bir rehber olabilmesi amacıyla hazırladığımız sayfamızda aradığınız bilgileri bulamamanız durumunda ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Antalya ofisi olarak Aksu, Akseki, Finike, Demre, Döşemealtı, Gazipaşa, Elmalı, Serik, Kaş, Kemer, Manavgat, Konyaaltı ilçelerinden ve Muğla, Isparta gibi çevre illerden yapacağınız Romanya vize başvurularını kabul etmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilir ve ofis yetkilimiz ile yüzyüze konuşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bizi ziyaret etmek için randevu almanıza gerek yoktur, dilediğiniz zaman çalışma saatlerimizi kontrol ederek ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya Ofis Çalışma Saatleri;

 • Pazartesi - Cuma: 09.00 / 19.00
 • Cumartesi: 09.00 / 14.00
 • Pazar: Kapalı

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (242) 255 5319 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

Romanya Vize İstiyor Mu? - Antalya

Romanya seyahatinde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın vize almaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları durumuna göre farklı pasaport türlerine sahiptir ve Romanya vizesi bu pasaport türlerine göre belirlenmektedir.

 • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) Romanya vizesine tabidir.
 • Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) Romanya vizesinden muaftır. Ancak bu muafiyet sadece 90 güne kadar olan Romanya seyahatlerinde geçerlidir.

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilir ve durumunuzu şube yetkilisine bildirebilirsiniz. Şube yetkilimiz Romanya seyahatiniz için gerekli olan vizeyi sizlere söyleyecektir.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? - Antalya

Romanya vize başvurusunda bulunduğunuzda parmak izi veri beyanı vermek ve bilgilerinizi sisteme kayıt ettirmelisiniz. Vize başvuru evraklarınızı ise Türkiye sınırları içerisinde yer alan ve vize verme yetkisi olan Romanya Konsoloslukları'ndan birisine sunmalısınız. Vize başvuru evraklarınızı ileteceğiniz Romanya Konsolosluğu'ndan veri beyanı için de randevu almak zorundasınız. Vize Merkezi Antalya ofisine başvurarak parmak izi veri beyanı için gerekli randevuyu alabilirsiniz. Ofis yetkilimiz sizlerden uygun olduğunuz günü belirtmenizi isteyecektir. Verdiğiniz bilgiler ışığında konsolosluktan gerekli randevu alınacaktır.

Romanya Vizesi ve Schengen Vizesi - Antalya

Avrupa Birliği'ne üye ülkeler arasında olan Romanya Orta Avrupa bölgesinde yer almaktadır. Avrupa Birliği'ne üye olan Romanya Schengen bölgesine katılmamıştır. Bundan dolayı Romanya seyahatinizde alacağınız vize Schengen vizesi olmayacaktır. Romanya Konsoloslukları sadece Romanya vizesi vermekle yükümlüdür. Schengen bölgesinde yer alan bir ülke için Schengen vizesi aldıysanız bu vize ile Romanya’ya giriş yapabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki Romanya’ya giriş yapacağınız Schengen vizenizin çok girişli olması gerekmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek Romanya vizesi ve Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - Antalya

Seyahat amacınıza göre değişmekte olan Romanya vizesi genel olarak üç kategori altında incelenmektedir. Romanya vize türleri Turistik Vize, Ticari Vize ve Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi olarak değerlendirilmektedir. Romanya vize başvurunuzda ise seyahat amacınızın yanı sıra ne kadar süreliğine Romanya’da kalmak istediğiniz de önem taşımaktadır. 90 güne kadar olan seyahatler C tipi vize kategorisinde değerlendirilmektedir. 90 günden fazla olan seyahatler ise D tipi vize kategorisinde değerlendirilmektedir. Vize Merkezi sitemizde tüm Romanya vize başvuru çeşitlerini inceleyebilir ve seyahat amacınıza en uygun vize türünü seçebilirsiniz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçtiğinizde ofis yetkilimiz durumunuza en uygun vize türünü seçmenize yardımcı olacaktır.

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Antalya

Romanya seyahatiniz için vize başvurusunda bulunduğunuzda vize türünüz ve tipiniz doldurmanız gereken evrakları belirlemektedir. Fakat genel olarak tüm başvuru çeşitlerinde vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü evraklarının yer alması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının tüm Romanya seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. Vize başvuru formu ise sizi vize yetkilisine tanıtan evrak olarak hazırlanmaktadır. Kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız, pasaport bilgileriniz bu evrakta yer alır. Romanya vize başvuru evraklarını doldururken eksik ve hatalı bilgi vermemeye özen göstermelisiniz.

Romanya Konsolosluğu'na sunacağınız pasaportun geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun bitiş süresinin Romanya seyahat bitiş süresinden en az 6 ay daha fazla olması gerektiğini unutmayınız. Turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ofis yetkilimiz tüm evrakları tarafınıza ücretsiz e-posta olarak ulaştıracaktır. Turistik vize başvurusunda bulunduğunuzda 90 güne kadar konaklamalı Romanya seyahat imkânı tanıyan vizenizi alabilirsiniz.

 • Romanya ticari vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız temel vize başvuru evraklarının yanı sıra çalışma belgeleriniz, şirket bilgileriniz, Romanya’dan davetiye aldıysanız davetiye bilgileri ve gönderen kişinin bilgilerini vize başvuru evraklarını arasına eklemelisiniz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz mesleksel durumunuza göre doldurmanız gereken ticari vize başvuru evraklarını tarafınıza iletecektir.
 • Romanya aile ya da akraba ziyareti vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız Romanya’dan bir davetiye almış olmak zorundasınız. Bu davetiyeyi size gönderen kişinin Romanya kimlik kartını, oturum kartını, adresini ve diğer istenen bilgileri vize başvuru evraklarınız ile konsolosluğa sunmak zorundasınız. Vize Merkezi Antalya ofisimiz sizlere tüm aile - arkadaş vize başvuru evraklarını sunacaktır.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Vize başvurunuz tüm evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Romanya Konsolosluğu vize başvurularını 3 ay öncesine kadar kabul ettiği için sizin de vize başvurunuzu 1 ay öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. Bunun nedeni olarak Romanya Konsolosluğu'na kargo ya da kurye yoluyla gönderilecek olan evrakların zaman almasını gösterebiliriz. Ayrıca vize başvurunuz konsolosluğun yoğun ya da resmi tatilde olduğu dönemlere denk gelebilir. Vize başvurunuzu tamamladığınızda Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Vizeniz onaylandığında ofis yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve adresinize gönderir.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Romanya vize başvurusunda seyahat planlarınızdan geri kalmamak adına aşağıdaki hususlarda dikkatli olmanız gerekmektedir:

 • Romanya vize onayının pasaporta işlenebilmesi için pasaportunuzda iki adet boş sayfa olmalıdır. Pasaport sayfa sayısının yeterli olduğundan emin olmalısınız.
 • Romanya vize evraklarında geçmişte kullandığınız fotoğrafları kullanamazsınız. Özel boyutlarda ve beyaz fonda çekilmiş güncel biyometrik fotoğrafınızı Romanya vize başvuru evraklarınızda kullanabilirsiniz.
 • Antalya ilinde yer almakta olan Romanya Fahri Konsolosluğu vize değerlendirme ve vize onayı verme yetkisine sahip değildir. Romanya vize başvurularınızı Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yer alan Romanya Konsoloslukları'na iletmek zorundasınız. Vize Merkezi Antalya ofisimiz size bu konsolosluklar hakkında detaylı bilgi verecektir.
 • Romanya vize başvuru evraklarınız arasında yer alması gereken banka hesap dökümünde dikkatli olmalısınız. Romanya Konsolosluğu yapacağınız Romanya seyahatini maddi açıdan karşılayabileceğinizden emin olmak istemektedir. Banka hesap dökümünün aktif banka hesaplarınızın son 3 ayını kapsaması gerekmektedir.
 • Vize başvuru evraklarınızda yer alan tüm bilimlerin birbiriyle uyuştuğundan emin olunuz. Uyumsuz ve hatalı bilgiler vize reddine neden olmaktadır.

Romanya Vize Reddi

Romanya vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksiklik olması vize reddine neden olabilir. Vize yetkilisi vize evraklarınızı yeterli görmeyebilir. Maddi evraklarınızda bir sıkıntı çıkabilir. Pasaportunuzla ilgili bir sorun çıkabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı Romanya Konsolosluğu size vize reddi verebilir. Vize reddi nedeniniz konsolosluktan gelen bir mektup ile açıklanacaktır. Bu mektupta yer alan vize ret nedeninizi ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize başvuru ücretiniz ise geri iade edilmemektedir.

Vize Merkezi Antalya ofisi ile iletişime geçmek için +90 (242) 255 5319 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. yapacağınız vize başvurularında vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan Romanya vizenizi alabilirsiniz. 2023 yılı güncel vize ücretini ve merak ettiğiniz tüm diğer bilgileri ofis yetkililerimizden öğrenebilirsiniz.

Romanya Vize Merkezi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.