Altunizade

Adres

Altunizade, Kısıklı Cd. No: 21/1
Daire:5 34662
Üsküdar / İstanbul

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, Altunizade

Romanya vizesi başvurusu yapacak vatandaşlar için hazırladığımız sayfaya hoş geldiniz. Romanya vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Romanya Vize Merkezi Altunizade şubesinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Başvurularınızı, Vize Merkezi Altunizade şubesi aracılığıyla yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi Altunizade Şubesi

Romanya vizesi Altunizade şubesi aracılığıyla alınmak isteniyorsa, Vize Merkezi Romanya vize uzmanları başvuru sahiplerine yardımcı olmakta ve tüm işlemlerin kolaylıkla tamamlanmasını sağlamaktadır.

Vize Merkezi Altunizade Çalışma Saatleri:

Hafta içi 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00

Telefon: +90 (216) 706 01 60

Mail: altunizade@vizemerkezi.com

Vize Merkezi Altunizade Adres:

Altunizade, Kısıklı Cd. No: 21/1

Daire: 5 34662

Üsküdar / İstanbul

Romanya Seyahati İçin Vize Başvurusu Gerekli Midir? - Altunizade

Romanya’ya vize başvurusunun gerekli olup olmadığı konusu, Romanya’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri tarafından en çok merak edilen konulardan biri olmaktadır. Romanya’ya seyahat etmek için Romanya vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir.

Altunizade Romanya vizesi başvurusu, gerçekleştirilmek istenen seyahatin ve sahip olunan pasaportun türüne göre yapılmalıdır. Hangi vize kategorisine başvuru yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız ya da yapacağınız vize başvurusu hakkında bilgi almak istiyorsanız, Vize Merkezi Altunizade şubesine 0216 706 01 60 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi Schengen Midir? – Altunizade

Avrupa Birliği üye devletlerden biri olan Romanya Schengen Anlaşması’na dahil değildir. Bu nedenle Romanya vizesi Schengen vizesi olarak kullanılamamaktadır. Romanya konsoloslukları Schengen vizesi değil, yalnızca Romanya vizesi vermektedir. Romanya vizesi alan vatandaşların Schengen bölgelerine giriş yapma hakkı bulunmamaktadır. Ancak Schengen vizesi alındıysa Romanya’ya giriş yapılabilmektedir. Alınan Schengen vizesi çok girişli ise Romanya’ya seyahat edilebilir. Tek girişli Schengen vizeleri için bu durum geçerli değildir.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Altunizade

Romanya seyahati için gereken Romanya vize başvurusu esnasında biyometrik veri beyanında bulunulması, yani parmak izi kaydının yaptırılması işlemi zorunludur. Parmak izi veri beyanı için Romanya Konsolosluğu'ndan randevu alınmalıdır. Son 5 yıl içerisinde parmak izi kaydını yaptırmış olan başvuru sahiplerinin yeniden bu işlemi yaptırma zorunluluğu yoktur. Başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgiler sistemde kayıt altında tutulmaktadır.

Vize Merkezi Altunizade ofisimize başvurarak ihtiyacınız olan konsolosluk randevusunu alabilirsiniz. Ofis yetkilimize uygun olduğunuz tarihleri iletmeniz yeterli olacaktır. Konsolosluk randevunuz ekibimiz tarafından ilgili kurumlara başvurularak alınacaktır.

Romanya vize evrakları

Romanya Vize Türleri - Altunizade

Romanya vize türleri kısa süreli C tipi vize ve uzun süreli D tipi vize olarak ikiye ayrılmaktadır. Romanya C tipi vize başvuruları Romanya konsolosluklarına yapılmaktadır. Romanya C tipi vize, 6 aylık süre içinde 90 güne kadar olan konaklamalarda geçerli olan vize türüdür.

Romanya D tipi vize ise Romanya’da 6 aylık sürede 90 günden fazla konaklama yapılacaksa başvurulması gereken vize türüdür. D tipi Romanya vizesi için Romanya konsolosluklarından randevu alınması gerekmektedir.

Romanya kısa süreli vize türleri hakkında detaylı bilgi almak için, Vize Merkezi sayfalarında sizin için hazırladığımız içeriklere göz atabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Altunizade

Romanya vize başvuru evrakları başvurulacak vizenin türüne göre belirlenmektedir. Vize türüne ve mesleki durumunuza göre belirlenen evrakları Vize Merkezi Altunizade ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize türüne özel olarak belirlenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Romanya’da aile/arkadaş ziyareti amacıyla bulunacaksanız bu vize türüne uygun evrakları doldurmanız gerekir. Aile ya da arkadaş ziyareti vizesinde Romanya’dan gelen bir davetiye olmalıdır. Bu davetiyeyi vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Ayrıca gönderen kişinin adı, soyadı, Romanya kimlik kartı fotokopisi ve oturum kartı fotokopisi gibi kişisel bilgileri de davetiye ile beraber Romanya Konsolosluğu'na sunulmalıdır. 

Romanya’da turistik amaçla bulunacaksanız turistik vize başvurusunda konsolosluğa sunulması gereken evrakları doldurmalısınız. Turistik vize başvurularında evrakları vize başvuru formu, otel rezervasyon bilgileri, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası gibi evrakların Romanya Konsolosluğu'na sunulması gerekmektedir. Turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız Vize Merkezi Altunizade ofisimiz ile iletişime geçerek tam evrak listesini ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Romanya’da ticari amaçla bulunacaksanız ticari vize başvurusunda bulunmalısınız. Romanya’da iş arkadaşlarınızdan iş davetiyesi aldıysanız, iş toplantısına katılacaksanız, fuar katılımı yapacaksanız ya da müşteri ziyaretinde bulunacaksanız ticaret vizesine başvurmalısınız. Romanya ticari vize başvuru evraklarının tam listesini ücretsiz bir şekilde e-posta yoluyla alabilirsiniz. Bunun için Vize Merkezi Altunizade ofisimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Altunizade

Romanya vize başvurusu İstanbul Romanya Başkonsolosluğu'na yapılmaktadır. Vize başvuru evraklarınızın tam ve doğru olması durumunda vizeniz 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanacaktır. Ancak bu süre konsolosluğun yoğun günleri, resmi tatil gibi nedenlerle uzayabilir. Bunun yanı sıra vize yetkilisi durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Vize Merkezi Altunizade Ofisi olarak vize başvurularınızı seyahat tarihinizin 1 ay öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. İstanbul Romanya Başkonsolosluğu vize başvurularını 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir.

İstanbul Romanya Başkonsolosluğu'na İstanbul dışından başvuru yapacak vatandaşlarımız belgelerini mümkün olduğunca erken yollamalıdır. Kargo ya da kuryede bir sıkıntı çıkması durumunda planladığınız Romanya seyahatinin tarihlerinde aksama yaşanabilir. Romanya vize başvurusunda bulunacak olan yabancı pasaportlarda vize sonucu daha geç açıklanabilir. Vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak yapmanız gerekmektedir.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Romanya vize başvurusu yapacak olan vatandaşlar, aşağıda belirttiğimiz hususları göz önünde bulundurmalıdır. Aksi halde vize reddi alabilir ve Romanya seyahatlerinde sorun yaşayabilirler.

Romanya Konsolosluğu'na sunacağınız pasaportun eski, yıpranmış ve geçerlilik süresi yeterli olmayan bir pasaport olmaması gerekir. Pasaportunuz son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. Geçerlilik süresi ise Romanya seyahatinizin bitiş tarihinin en az 6 ay sonrası olmalıdır. Bunlara ek olarak Romanya vize onayınızın basılabilmesi için pasaportunuzda iki adet boş sayfa olması gerekmektedir.

Romanya vize başvurusunda kullanacağınız biyometrik fotoğrafın beyaz fonda ve güncel tarihli olması gerekmektedir. Geçmişte aldığınız vizede kullandığınız biyometrik fotoğrafı Romanya vize başvurusunda kullanamazsınız.

Romanya vize başvurusunda konsolosluğa sunmanız gereken banka hesap dökümünün son 3 aya ait tüm hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Maddi evraklarınızda eksik bilgi sunmanız vize reddine neden olmaktadır.

Romanya vize başvurusunda ticaret ya da aile ziyareti için aldığınız davetiye Romanya’da bulunan yetkili makamlardan onay almış olmalıdır. Gönderen kişinin kimlik bilgilerin ve pasaport bilgilerinin de vize başvuru evraklarınız arasında olması gerektiğini unutmayınız.

Romanya vize başvurusunda sunacağınız dilekçelerde ve evraklarda bulunan tarihlerin birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Romanya vize başvurunuz seyahat tarihinden önce açıklanabilir ancak siz talep ettiğiniz tarihlerde seyahat edebilirsiniz.

Biyometrik veri beyanında bulunmuş olsanız dahi tekrar veri beyanı için çağırabilirsiniz. Parmak izinin bazı sıkıntılar dolayısıyla okunmadığı durumlar olabilmektedir. Bu tür sorunlar olduğunda yeniden parmak izi kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Aksi halde Romanya vize başvurunuzu tamamlamanız söz konusu olmamaktadır.

Romanya Vize Merkezi Altunizade ofisimiz ile +90 (216) 706 01 60 numaralı telefondan iletişime geçebilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta iletişime geçerek Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ofis yetkilimiz başvuru sürecinde gerekli olan danışmanlık hizmetini profesyonel bir şekilde vererek Romanya vizesini almanızı sağlayacaktır.

Romanya Vize Merkezi Altunizade

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI