Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, Kayseri

Romanya vize başvurularında sizlere danışmanlık hizmeti sunarak kolay bir şekilde vize almanıza yardımcı olan Vize Merkezi Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz;

Seyahat amacınıza uygun vize alımı için ofisimiz ile iletişime geçerek hızlı bir vize süreci geçirebilirsiniz. Tüm Türkiye’ye vize hizmeti sunan Vize Merkezi şirketimize bağlı olan Vize Merkezi Kayseri ofisimiz Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar, Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız ilçelerinden ve Kayseri çevre illerinden gelecek olan vize başvuruları ile ilgilenmektedir. Ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 850 460 15 65 numaralı telefon numaramızı kullanabilirsiniz. Şikâyet ve önerileriniz için kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz. 

Sayfamızın devamında Romanya vize başvurusu ile ilgili bilgileri bulabilir, daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Romanya Vize İstiyor Mu? - Kayseri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türkiye sınırları içerisinde yer alan Romanya Konsoloslukları'na vize başvurusunda bulunmak zorundadır. 90 güne kadar olan seyahatlerde Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) sahipleri Romanya vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin ise Romanya vizesi alması zorunludur. Uzun süreli ya da kısa süreli Romanya vize başvurularınızı Vize Merkezi Kayseri ofisi ile iletişime geçerek yapabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri

Romanya vize başvurusu Romanya Konsoloslukları'na yapılmaktadır. Vize için seyahat amacınıza uygun vize evraklarınızı hatasız ve tam bir şekilde doldurmalısınız. Bunun yanı sıra parmak izi vermeniz de gerekmektedir. Ancak son 5 yıl içerisinde bu işlemi yaptıysanız tekrardan yapmak zorunda değilsiniz. Bilgileriniz sistemde kayıt altında tutulmaktadır. Vize Merkezi Kayseri ofisi ile iletişime geçerek bilgilerinizi sorgulatabilirsiniz. Herhangi bir kaydınız yoksa ofisimiz ile parmak izi veri beyanında bulunmak için gerekli olan randevuyu ilgili kurumlardan alabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisi ile iletişime geçmeniz ve durumunuzu anlatmanız yeterli olacaktır. 

Romanya Vizesi Schengen Mi? - Kayseri

Schengen anlaşmasına Romanya dahil değildir. Romanya 1 Ocak 2007 tarihinden sadece Avrupa Birliğine üye olmuştur. Schengen’e üye olmamıştır. Bundan dolayı Romanya Konsolosluğu'na yapacağınız vize başvurularında sadece Romanya vizesi alabilirsiniz. Schengen vizesi için Schengen anlaşmasına dahil bir ülkenin konsolosluğuna başvurmalısınız.

 • Romanya vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edemezsiniz. Ancak çok girişli Schengen vizesi ile Romanya seyahatinde bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - Kayseri

Romanya vize başvuruları C ve D tipi vize kategorileri altında incelenmektedir. Seyahat sürenize göre belirlenen vize tipleri;

 • C tipi Romanya Vizesi: 90 güne kadar olan kısa süreli Romanya seyahatlerinde verilmektedir. C tipi vize başvurusu ile Turistik Vize, Ticari Vize ve Akraba/Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek seyahat amacınızı belirtebilir ve başvurmanız gereken vize türünü öğrenebilirsiniz.
 • D tipi Romanya Vizesi: 90 günden fazla olan uzun süreli Romanya seyahatlerinde D tipi vize başvurusunda bulunmalısınız. Romanya oturum izni almak için gereken şartları Vize Merkezi Kayseri ofisi ile edinebilirsiniz.

Romanya vize işlemleri

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Kayseri

Romanya vize başvuru belgelerini konsolosluğun yönergelerine göre doldurmalısınız. Hangi vize başvuru evraklarını doldurmanız gerektiği ise mesleksel durumunuza ve vize türüne göre belirlenmektedir. Vize başvurusunda seçeceğiniz seyahat amacınıza uygun vize türü evraklarını tam olarak Vize Merkezi Kayseri ofisimizden edinebilirsiniz.

Genel olarak doldurmanız gereken vize başvuru evrakları ise aşağıdaki gibidir:

 • Vize Başvuru Formu: İçerisinde seyahatiniz ile ilgili bilgileri taşıyan ve kişisel bilgilerinizi yazdığınız bu evrak ile vize yetkilisi sizi tanımaktadır. Romanya seyahat amacınızı ve pasaport bilgilerinizi bu evrak ile vize yetkilisine sunmaktasınız. Vize başvuru formunu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Romanya seyahatiniz için ihtiyacınız olan vizede seyahat sağlık sigortası yaptırmalısınız. Bu sigortanın tüm yolculuğunuzu kapsaması gerekmektedir. Romanya seyahat sağlık sigortası Vize Merkezi Kayseri ofisimiz tarafından yaptırılmaktadır. Bu evrak ile ilgili detaylı bilgiyi ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.
 • Banka hesap dökümü: Romanya seyahatinizi maddi açıdan karşılayabilecek durumda olmalısınız. Ve bu bilgiyi Romanya Konsolosluğu'na sunmalısınız. Banka hesap dökümü tüm aktif hesaplarınızın son 3 ayını kapsamalıdır. 
 • Fotoğraf: Vize başvurusunda tüm yüz hatlarınızın açık bir şekilde belli olduğu 35*45 boyutunda bir biyometrik fotoğraf kullanmak zorundasınız. Bu fotoğraf aynı zamanda beyaz arka fonda çektirilmelidir.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Kayseri

Romanya Konsolosluğu tamamen durumunuza bağlı olarak vize başvurunuzu değerlendirmektedir. Vize başvurunuz genel olarak 5 ila 15 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Ancak vize başvurunuzu bu sürenin uzayabileceğini de göz önünde bulundurarak erkenden yapmalısınız. Romanya Konsolosluğu'nun yoğun olduğu dönemlerde bu süre uzayabilmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisi olarak vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinin 1 ay öncesine kadar tamamlamanızı önermekteyiz. Aksi halde olumsuz bir durumda Romanya seyahatinizden geri kalabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vize Merkezi Kayseri ofisi ile yapacağınız vize başvurusunda sorunsuz ve hızlı bir vize süreci geçirirsiniz. Fakat yine de dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. Vize başvurunuzu konsolosluğun yönergelerine göre yapmalı ve evraklarınızda eksik bir bilgi sunmamalısınız.

 • Pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz. Romanya Konsolosluğu eski ve yıpranmış pasaportlara vize reddi verebilmektedir. Pasaport geçerlilik tarihinin seyahat bitiş tarihinden en az 6 ay daha fazla olması gerekmektedir. Ayrıca içerisinde 2 adet boş sayfa olması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. 
 • Vize başvuru evraklarında yazdığınız tüm bilgilerin birbiriyle tutarlı olmasına özen gösteriniz. Özellikle maddi evraklarınızda eksik ve hatalı bilgi olmadığından emin olunuz.
 • Kayseri ilimizde Romanya vizesini değerlendirecek ya da onaylayacak bir konsolosluk bulunmamaktadır. Vize başvuru evraklarınız Vize Merkezi Kayseri ofisimiz tarafından konsolosluğa kargo ya da kurye yoluyla gönderilmektedir. Vize başvurunuzu bu süreci göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Romanya Vize Reddi - Kayseri

Romanya vize başvuru evraklarınızı hatasız ve tam bir şekilde teslim ettiğinizde ve konsolosluğun şartlarına tam olarak uyduğunuzda vize reddi ile karşılaşmanız olası değildir. Fakat yine de vize yetkilisi evraklarınızı yeterli görmeyebilir. Maddi durumunuzun yeterli görülmediği durumlarda da vize reddi almanız olasıdır. Vize reddi almak seyahat planlarından geri kalmanıza ya da seyahatinizin iptaline neden olabilir. Böyle olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına vize başvurunuzu profesyonel vize hizmeti veren bir şirket ile yapmalısınız. Vize Merkezi Kayseri ofisi olarak Romanya vize prosedürlerini yakından takip ederek müşterilerimize sorunsuz bir vize hizmeti sunarız.

 • Vize reddi aldığınızda vize başvuru ücretini geri iade alamazsınız. Evraklarınızı düzelterek tekrardan başvuru yapabilir ve Romanya vizesini alabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Ücreti - Kayseri

Romanya vize başvuru ücreti yıldan yıla değişmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek en güncel vize ücretini ve şube hizmet bedelimizi öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretini yatırdığınızda vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Şube hizmet bedelimiz içerisinde yer alan servislerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile +90 850 460 15 65 numaralı telefondan iletişime geçerek merak ettiğiniz tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Şube yetkilimiz hızlı bir şekilde sizlere yanıt verecek ve tüm sorunlarınızı giderecektir.

Romanya Vize Merkezi Kayseri

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI