İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 02 78

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisine hoş geldiniz,

Romanya vizesi, evrakları ve başvurusu hakkında bilgileri sizler için açıkladık. Romanya vizesi hakkında bilgi edinmek için sayfamızın devamına göz atabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bize iletişim bilgilerinden ulaşabilir ve Romanya vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir şubesi olarak Seferihisar, Ödemiş, Aliağa, Kiraz, Torbalı, Narlıdere, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Konak, Menderes, Menemen, Selçuk, Tire, Urla ilçelerinden ve Manisa, Afyon, Muğla, Balıkesir, Uşak, Denizli, Aydın, Çanakkale illerinden yapacağınız vize başvurularını kabul etmekteyiz. İzmir ilimizde yer alan Romanya Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize hizmet noktalarından biriyiz.

Bize Ulaşın!

Romanya vize sürecinde yaşadığınız tüm sıkıntıları Vize Merkezi İzmir ofisi ile aşabilirsiniz. İzmir ofis yetkilimiz Romanya vize prosedürlerini yakından takip ederek gerekli danışmanlık hizmetini vermektedir. Böylece Romanya vizenizi sorun çıkmadan ve zahmetsiz bir şekilde alabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde ziyaret edebilirsiniz:

  • Pazartesi-Cuma: 08.30 / 18.30
  • Cumartesi: 10.00 / 14.00
  • Pazar: Kapalı

Ofisimizi dilerseniz ziyaret edebilir dilerseniz +90 (232) 970 02 78 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Vize başvuru evraklarının listesini ücretsiz olarak izmir@vizemerkezi.com adresinden talep edebilirsiniz.

Romanya İçin Vize Gerekli Midir? - İzmir

Romanya seyahatinde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Romanya Konsolosluğu'ndan vize almak zorundadır. Romanya seyahat amacınıza ve Romanya’da konaklamak istediğiniz süreye göre değişen Romanya vize hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi İzmir ofisimizden edinebilirsiniz. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahibi iseniz Romanya seyahatinizde Romanya vizesi almak zorundasınız. Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) sahibi iseniz Romanya seyahatinizde vize almak zorunda değilsiniz. Ancak bu 90 güne kadar olan seyahatlerde geçerlidir. 90 günü aşan seyahatler uzun süreli vize kategorisine girdiği için ve oturum izni gerektirdiği için daha farklı bir Romanya vize prosedürü uygulanmaktadır. Romanya seyahatinizde ihtiyacınız olan uzun ya da kısa süreli vizeyi Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? - İzmir

Romanya vize başvurusu İzmir ilimizde bulunan İzmir Başkonsolosluğu'na yapılmaktadır. Vize evraklarınız dışında parmak izi veri beyanında da bulunmak zorundasınız. 5 yıl içinde herhangi bir vize başvurusu için parmak izi verdiyseniz tekrar vermenize gerek kalmayabilir. Ancak İzmir Romanya Başkonsolosluğu'nun parmak izini okuyamadığı durumlarda tekrardan veri beyanında bulunmaya çağırabilirsiniz. Konsolosluğa parmak izi veri beyanında bulunabilmek için öncelikli olarak randevu almak zorundasınız. Vize Merkezi İzmir yetkili kurumlara başvurarak uygun olduğunuzu belirttiğiniz tarihe randevu almaktadır. Konsolosluktan veri beyanı randevusunda bulunmak istiyorsanız Vize Merkezi İzmir ofisimizle iletişime geçiniz.

Romanya Vizesi ve Schengen Vizesi - İzmir

1 Ocak 2007 yılında Avrupa Birliği'ne giren Romanya Schengen bölgesine henüz girememiştir. Romanya vizesi ile Schengen vizesi aynı değildir. Romanya Konsolosluğu Schengen vizesi vermez, sadece Romanya vizesi verir. Romanya vizesi ile Schengen bölgelerinde olan ülkelere giriş-çıkış yapamazsınız. Schengen vizeniz varsa Romanya’ya giriş yapabilirsiniz. Ancak Schengen vizenizin çok girişli olması gerekmektedir. Tek girişli Schengen vizesi ile Romanya’ya giriş yapamazsınız. Çok girişli Schengen vizenizin süresi kadar Romanya’da konaklayabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisi ile iletişime geçerek Schengen ve Romanya vizesi hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - İzmir

Bir Avrupa ülkesi olan Romanya’ya yolculuk planlarınız varsa ve vizeye tabi iseniz yapmanız gereken ilk şey seyahat amacınızı belirmektir. Seyahat amacını belirleyerek başvurmanız gereken vize türünü ve izlemeniz gereken vize sürecini de belirleyebilirsiniz. Romanya vize başvuruları C tipi vize altında; Turistik Vize, Ticari Vize ve Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi olmak üzere belirlenmiştir. 90 günü aşan Bulgaristan seyahatleri D tipi vize altında yapılmaktadır. D tipi vize ve Romanya oturum izni hakkında detaylı bilgi için +90 (232) 970 02 78 numaralı telefonumuzdan Vize Merkezi İzmir ofisimize ulaşabilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - İzmir

Romanya vize başvurusunda bulunurken doldurmanız gereken vize evrakları vize türüne göre değişmektedir. Vize türüne göre edinmeniz gereken evrakları Vize Merkezi İzmir ofisimizden öğrenebilirsiniz.

  • Romanya’da bulunma amacınız turizm amaçlı ise turistik vize başvurusunda bulunabilir ve planladığınız Romanya seyahatini gerçekleştirebilirsiniz. Turistik vize başvurusunda otel bileti rezervasyonlarınız ve uçak bileti rezervasyonlarınız önemlidir. Vize yetkilisi Romanya’da nerede konaklayacağınızı bilmek istemektedir. Bunların yanı sıra vize başvuru formunu da usulüne göre doldurmalısınız. Seyahat sağlık sigortanızın ise tüm Romanya seyahat günlerinizi kapsaması gerekmektedir.
  • Romanya’da bulunan bir akrabanız ya da arkadaşınız tarafından davetiye aldıysanız aile ya da arkadaş ziyaret vizesine başvurabilirsiniz. Burada önemli olan size gelen davetiye ve davetiyeyi gönderen kişinin bilgileridir. Bu kişinin adı, soyadı, pasaport bilgileri, kimlik kartı fotokopisi ve Romanya oturum kartı fotokopisi Romanya Konsolosluğu'na sunulmalıdır.
  • Romanya’da bulunma amacınız tamamen iş amaçlı ise ticaret vizesine başvurabilir ve Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ticaret vizesinde şirket bilgileri, SGK bilgileri, banka hesap dökümü, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeler gerekmektedir. Ticari vize alarak müşteri ziyaretinde bulunabilir, iş fuarlarını ziyaret edebilir ya da iş toplantılarına katılabilirsiniz.

Romanya vize başvurusunda doldurmanız gereken evrakların mesleksel durumunuza göre olan tam listesini Vize Merkezi İzmir ofisimizden edinebilirsiniz.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İzmir

Romanya vize başvuru sonucunun açıklanma süresi tamamen Romanya İzmir Başkonsolosluğu'na bağlıdır. Romanya İzmir Başkonsolosluğu yoğun olmadığı dönemlerde başvuru sonucunu 5-15 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Ancak bu süre resmi tatil, yoğunluk gibi nedenlerle uzayabilir. Romanya vize başvuruları seyahat tarihinizin 3 ay öncesine kadar kabul edilmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisi olarak vize başvurunuzu 1 ay öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. Vize başvurusunu İzmir ili dışından yapacaklar İzmir Başkonsolosluğu'na sunulması gereken belgeleri kargo ya da kurye aracılığıyla göndereceği için daha erkenden yapmalıdır. Buna ek olarak pasaportu yabancı olanların da vize başvuruları daha geç değerlendirilmektedir. Romanya vize başvurusunu tamamladıktan sonra Vize Merkezi İzmir ofisi ile iletişime geçerek başvurunuzun durumunu sorgulatabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Romanya İzmir Başkonsolosluğu'na ileteceğiniz vize başvuru evraklarını usulüne göre doldurmalısınız. Vize Merkezi İzmir ofisi olarak sizlere bu konuda birkaç noktayı hatırlatmak isteriz;

  • Romanya Başkonsolosluğu'na ileteceğiniz pasaportun geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi seyahat bitiş tarihinden en az 6 ay fazla olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzda 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir. Unutmayınız ki eski, yıpranmış, güncel olmayan ve içerisinde yeterince sayfa olmayan pasaportlar vize reddine neden olabilmektedir.
  • Biyometrik fotoğrafınızın yüzünüzü net bir şekilde belli etmesi ve beyaz fonda belirli bir format çerçevesinde çekilmesi gerekmektedir. Ayrıca geçmişte çektirdiğiniz biyometrik fotoğraflar ile vize başvurusunda bulunamazsınız.
  • Romanya vize başvurusunda maddi evraklarınızın Romanya Başkonsolosluğu’nun yönergelerine göre hazırlanması gerektiğini unutmayınız. Banka hesap dökümünün banka hareketlerinizin son 3 ayını kapsaması gerekmektedir.
  • Vize evraklarında doldurduğunuz bilgilerin birbiri ile eşdeğer olması gerekmektedir. Ayrıca evraklarda şahsen imzanız bulunmalıdır.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek 2023 yılı güncel vize ücretini öğrenebilirsiniz. Ofisimiz ile gerçekleştirdiğiniz Romanya vize başvurusunda kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz. Romanya vizeniz çıktığında ofis yetkilimiz pasaportunuzu adresinize gönderecektir.

Romanya Vize Merkezi İzmir

Vize Merkezi Personel

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Romanya Vizesi İzmir P.D. 19/04/21, 14:09
İyi günler, Bornova’da ikamet ediyorum ancak genellikle iş sebebiyle İstanbul’da bulunuyorum. 2 ay içinde önemli bir iş toplantısı için Romanya’ya gitmem gerekiyor. Daha önce turistik seyahatlerim için Schengen turist vizesi almıştım. İlk defa ticari vize başvurusunda bulunacağım. Başvurular aracı kurum ile mi gerçekleşiyor? Romanya vizesi İzmir ofisinizden mi başvuru yapmam gerekiyor? Hangi evrakları hazırlamalıyım? Sorularımı cevaplamanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle