Bursa

Telefon

+902243222376

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Romanya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisi olarak hazırladığımız Romanya vize başvuru sayfasına hoş geldiniz,

Sizler için hazırladığımız bu sayfada Romanya vize prosedürleri hakkında genel bilgilere ulaşabilir; ayrıntılı bilgi edinmek için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisimiz Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ilçelerinden gelecek olan Romanya vize başvurularını kabul etmektedir. Romanya vize başvurusunda almanız gereken vize randevuları ofis yetkilimiz tarafından alınmakta ve onayınıza sunulmaktadır. Yapacağınız tüm işlemleri uzaktan yürütebilir ve Romanya vizesini kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa Ofis Çalışma Saatleri Pazartesi - Cuma: 09.00 / 19.00 Cumartesi: 09.00 / 14.00 Pazar: Kapalı

Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 (224) 322 2376 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

Romanya Vize İstiyor Mu? - Bursa

Avrupa Birliği'ne üye olan Romanya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Sahip olduğunuz pasaporta göre ve Romanya’da konaklamak istediğiniz süreye göre Romanya Konsolosluğu'na başvurabilir ve vizenizi alabilirsiniz. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri Vize Merkezi Bursa ofisine başvurarak kısa süreli ya da uzun süreli Romanya vize başvurularını yapabilirler. Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) sahipleri ise kısa süreli Romanya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır. 90 günü aşan ve oturum izni gerektiren seyahatlerde Vize Merkezi Bursa ofisine başvurabilir ve Romanya vizesini kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? - Bursa

Romanya vize başvurusu Romanya Konsolosluğu'na yapılmaktadır. Bursa ilimizde vize verme ve onaylama yetkisine sahip bir Romanya temsilciliği bulunmamaktadır. Vize Merkezi Bursa ofisimize başvurduğunuzda ofis yetkilimiz tüm işlemleri sizin adınıza yürütecektir.

Romanya vize başvurusunda parmak izi vermeniz ve biyometrik veri beyanında bulunmanız gerekebilmektedir. Son 5 yıl içerisinde herhangi bir vize için bu işlemi yaptıysanız sistemde kaydınız hala bulunuyor olabilir. Fakat kaydınız olsa bile Romanya Konsolosluğu sizi tekrardan veri beyanında bulunmaya çağırabilir. Parmak izi verme ve veri beyanı işlemi için konsolosluktan randevu almak zorundasınız. Vize Merkezi Bursa ofisimiz gerekli randevuyu sizin adınıza alacaktır.

Romanya Vizesi ve Schengen Vizesi? - Bursa

Romanya Schengen anlaşmasına bağlı değildir. Avrupa Birliği üye ülkelerden biri olman Romanya için özel olarak Romanya vizesi alınması gerekmektedir. Çok girişli Schengen vizesi ile de Romanya seyahatinde bulunabilirsiniz. Fakat Schengen bölge girişinizi vize başvurusunda bulunduğunuz ülkeden yapmayı unutmayınız. Romanya Konsolosluğu Schengen vizesi vermemekte ve Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir ve bu konuda detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - Bursa

Romanya vize türleri turistik, ticari ve aile/arkadaş ziyareti olmak üzere genel olarak üç şekildedir. Fakat bunların yanında başka vize türleri de bulunmaktadır. Vize başvurusunda bulunurken önemli olan seyahat amacınızı belirlemenizdir. Seyahat amacınıza uyumlu olmayan vize türü başvuruları bazı sıkıntılara, daha da önemlisi vize reddine neden olabilir. 90 günü aşan Romanya seyahatinde C tipi vizeye başvurmalısınız. 90 günü aşan seyahatlerde ise Romanya oturum iznine ihtiyacınız olabilir. Vize Merkezi Bursa ofisimizi arayarak Romanya seyahatinde bulunma amacınızı ve Romanya’da kalmak istediğiniz süreyi belirtebilirsiniz. Ofis yetkilimiz size en uygun vize türünü seçecek ve vize başvurunuzu tamamlayacaktır.

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Bursa

Romanya vize başvuru evrakları Vize Merkezi Bursa ofisimiz tarafından sizlere iletilmektedir. Ofis yetkilimize seyahat amacınızı, vize türünü, mesleksel durumunuzu iletmeniz yeterli olacaktır.

  • Turistik Vize Başvuru Evrakları: 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatlerde C tipi vize başvurusu altında turistik vize verilmektedir. Vize başvuru formu, nüfus kayıt örneği, pasaport, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak bileti rezervasyonu turistik vize başvuru evrakları arasında yer alır. Romanya Konsolosluğu durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Turistik vize başvuruları ile doldurmanız gereken ek evrakları Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz.
  • Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Evrakları: Romanya’da ikamet eden bir arkadaşınız ya da akrabanız size davetiye gönderdiği zaman bu vize türüne başvurmalısınız. Bu vize türünde de vize başvuru formu, davetiye, davetiyeyi gönderen kişinin kişisel bilgileri, oturum kartı ve kimlik kartı gibi evrakları konsolosluğa iletmelisiniz. Vize Merkezi Bursa ofisi ile iletişime geçebilir ve aile / arkadaş ziyareti vize başvuru evraklarının tam listesini ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.
  • Ticari Vize Başvuru Evrakları: Müşteri ziyareti, fuar gezisi, iş toplantısı ya da işiniz ile alakalı başka bir toplantıda Romanya’da bulunmanız gerekiyor ise ticari vizeye başvurmalı ve ona göre evraklar hazırlamalısınız. Şirket belgeleri, vize başvuru formu, banka hesap dökümü, davetiye aldıysanız davetiye bilgileri vize başvuru evraklarınız arasında olmalıdır. Ticari vize başvuru evraklarınızı da tüm vize işlemlerinizde olduğu gibi Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte hazırlayabilir ve evraklarınızda hata yapma riskini ortadan kaldırabilirsiniz

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Bursa

Romanya Konsolosluğu'na bağlı olarak vize başvurunuz 5 ila 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu süre bazı nedenlerden dolayı uzayabilir. Vize yetkilisi sizden ek evrak talebinde bulunabilir, konsolosluk yoğun olabilir ya da vize başvurunuz resmi tatillere denk gelebilir. Ayrıca vize başvuru evraklarınızın kargo ya da kurye yoluyla Romanya Konsolosluğu'na iletilecek olması da zaman isteyen bir durumdur. Bundan dolayı vize başvurunuzu seyahat planlarınızın 1 ay öncesine kadar tamamlamanızı önermekteyiz. Romanya Konsolosluğu vize başvurularını 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize başvurunuzu tamamladığınızda Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir ve başvuru durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Romanya vizeniz onayladığında pasaportunuz ofis yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize gönderilir.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vize Merkezi Bursa ofisi olarak Romanya vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken noktaları hatırlatmak isteriz. Aşağıda yer alan hususlarda dikkatli olmanız vize reddi ile karşılaşmamanız için çok önemlidir:

  • Romanya vize başvuru evraklarınızda kullanacağınız banka hesap dökümünün aktif banka hesaplarınızın son 3 ayını kapsaması gerekmektedir. Size ait tüm banka hesaplarının dökümünü sunmanız gerektiğini unutmayınız. Eksik bir evrak direkt olarak vize reddine neden olabilir.
  • Pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat bitiş süresinin en az 6 ay daha fazla olması gerektiğini unutmayınız. Pasaportunuzda yer alan sayfalarda da yeteri kadar boş sayfa olduğundan emin olmalısınız. Romanya Konsolosluğu pasaportunuzdan 2 adet boş sayfa talep etmektedir.
  • Biyometrik fotoğrafınızın güncel olması ve diğer vize başvurularında kullanılmamış olması gerekmektedir. Belirli bir ölçüde ve beyaz fonda çektirdiğiniz biyometrik fotoğrafı vize başvurusunda kullanabilirsiniz.
  • Tüm vize başvuru evraklarınızda yer alan bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerektiğini unutmayınız. Uyumsuz bilgiler de vize reddine neden olacaktır.

Romanya Vize Reddi

Romanya vize başvurusunda vize reddi aldığınızda Romanya Konsolosluğu size bir mektup gönderecektir. Bu mektupta vize ret nedeni yer almaktadır. Romanya vize başvurunuz vize evraklarınızda bir hata tespit edilmesi sonucu ya da eksik evrak olması sonucu reddedilmiş olabilir. Vize reddi nedeninizi düzelterek tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisi ile iletişime geçmek için +90 (224) 322 2376 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Romanya vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Romanya vize prosedürlerini yakından takip eden ekibimiz ile vize reddi almadan Romanya vizesi alabilirsiniz.

Romanya Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp