Ankara

Telefon

+903129700278

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Romanya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara ofisimize hoş geldiniz,

Romanya vize prosedürlerine olan hakimiyetimiz ile sizlere en güvenilir vize hizmetini sunmaktayız. Vize Merkezi Ankara ofisi ile yapacağınız vize başvurularında Romanya vizenizi hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisi olarak Gölbaşı, Sincan, Kalecik, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerinden ve Bolu, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Yozgat, Nevşehir, Niğde gibi çevre illerden gelecek olan Romanya vize başvurularını kabul etmekteyiz.

Vize Merkezi Ankara Ofisi Çalışma Saatlerimiz

Romanya vize başvurunuzu dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek ya da telefon numaramız ile iletişime geçerek yapabilirsiniz. Ankara ofisimizi ziyaret etmek için randevu almanıza gerek yoktur. Çalışma saatlerimiz:

Pazartesi-Cuma: 08.30 / 18.30

Cumartesi: 10.00 / 14.00

Pazar: Kapalı

Romanya vize işlemlerinizi uzaktan yürütmek isterseniz +90 (312) 970 02 78 numaralı telefon numaramızı kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Ofis yetkilimiz tüm işlemlerinizi onayınıza sunarak sizin adınıza yürütecek ve Romanya vizenizi alacaktır.

Romanya Seyahati İçin Vize Alınması Gerekiyor Mu? - Ankara

Avrupa Birliği'ne üye devletler arasında yer alan Romanya için vize gerekmektedir. Türkiye vatandaşları Romanya vizesine tabidir. Sahip olduğunuz pasaporta göre belirlenen Romanya vizesi genel olarak kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri kısa ya da uzun fark etmeksizin tüm seyahatlerinde Romanya vizesi almak zorundadır. Bordo Pasaport sahipleri ihtiyaç duydukları vizeyi Vize Merkezi Ankara ofisi ile kolay bir şekilde alabilirler.
  • Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) sahipleri ise 180 gün içinde 90 güne kadar olan konaklamalı Romanya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır. Uzun süreli vizede ise Vize Merkezi Ankara ofisine başvurarak bilgi edinebilirler.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? - Ankara

Romanya vize başvurusunda sisteme kayıt olarak geçmesi için parmak izi veri beyanında bulunmalısınız. Romanya Konsolosluğu'na iletilmesi gereken parmak izi beyanında randevu almak zorundasınız. Son 5 yıl içerisinde başka bir ülke için parmak izi veri beyanında bulunduysanız bu işlemi tekrardan yapmak zorunda değilsiniz. Fakat Romanya Konsolosluğu parmak izinin okunmaması gibi durumlarda tekrardan veri beyanında bulunmaya çağırmaktadır.

Parmak izi veri beyanında bulunmak için ihtiyacınız olan randevuyu Vize Merkezi Ankara ofisi olarak sizler adına almaktayız. Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek uygun olduğunuz randevu tarihlerini söyleyebilirsiniz. Ofis yetkilimiz belirttiğiniz tarihlerde randevunuzu alarak tarafınıza bilgilendirme yapacaktır.

Romanya Konsolosluğu Schengen Vizesi Verir Mi? - Ankara

Romanya Konsolosluğu Schengen vizesi vermemektedir. Romanya Avrupa Birliği'ne üye devletler arasındadır fakat Schengen bölgesinde yer almamaktadır. Romanya Konsolosluğu'na başvurduğunuzda sadece Romanya vizesi alabilirsiniz ve Romanya vizeniz ile Schengen bölgelerine giriş yapamazsınız. Çok girişli Schengen vizesi ile Romanya seyahatinde bulunabilirsiniz. Schengen vizenizin geçerlilik süresine dikkat ederek Romanya’da konaklayabilirsiniz. Fakat Schengen vizeniz tek girişli ise Romanya seyahatinde bulunamazsınız.

Romanya Vize Türleri Nelerdir?

Romanya vize başvuruları kısa ve uzun süreli olmak üzere iki tipte gerçekleşmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek uzun süreli vize tipinde bilgi edinebilirsiniz. Uzun süreli vize D tipi vize olarak geçmektedir ve oturum izni gerekmektedir. Başvurmanız gereken yerler ve doldurmanız gereken evraklar konusunda Vize Merkezi Ankara ofisimiz sizlere danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Kısa süreli C tipi vizede ise;

Romanya vize başvurusunda ilk önce seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Vize türünüz ve doldurmanız gereken vize evrakları seyahat amacınıza göre şekillenmektedir.

Romanya Vize Başvuru Evrakları

Seyahat amacınızı belirlediğinizde size uygun olan vize türünü de seçebilirsiniz. Vize başvuru evraklarınız seçtiğiniz vize türüne göre değişecektir. Vize evraklarında yer alan tüm bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Romanya vize başvuru evraklarınızı doldururken Vize Merkezi Ankara ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

  • Romanya’ya yapacağınız turistik amaçlı gezilerde turistik vizeye başvurmalı ve ona göre evrak doldurmalısınız. Turistik amaçlı gezilerde otel rezervasyonları önemlidir. Seyahat tarihinizle uyumlu olan otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızı vize başvuru evraklarınız ile beraber Romanya Konsolosluğu'na sunmalısınız. Bunlara ek olarak vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası evrakınız da konsolosluğa sunulacak evraklar arasında yer almalıdır.
  • Romanya’ya akraba ya da arkadaş ziyaretinde bulunacaksanız ve bu tanıdıklarınızdan davetiye aldıysanız Akraba / Arkadaş Ziyareti Vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu vize türünde yapacağınız başvurularda Romanya Konsolosluğu'na; davetiye, davetiyeyi gönderen kişinin kişisel bilgileri, pasaport bilgileri, Romanya oturum kartı ve kimlik kartı fotokopisini de sunmak zorundasınız.
  • Romanya’ya yapacağınız fuar gezilerinde, müşteri ziyaretlerinde, iş toplantılarında ya da işinizle alakalı herhangi bir buluşmada ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ticari vize başvuru evraklarınızda vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü gibi evrakların yanı sıra işinizle ilgili evraklar da doldurmak zorundasınız.

Romanya vize başvurusunda Vize Merkezi Ankara ofisi ile iletişime geçebilir ve başvurusunda bulunmak istediğiniz vize türünü söyleyebilirsiniz. Ankara ofis yetkilimiz mesleksel durumunuza ve vize türünüze göre doldurmanız gereken evrakları tarafınıza ulaştıracaktır.

Romanya Vizesinin Onaylanma Süresi

Romanya vize başvurunuz 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Romanya Konsolosluğu'nun diğer vize başvuruları ile birlikte yaşadığı yoğunluk, resmi tatiller, ek evrak talepleri gibi nedenler bu süreci uzatabilir. Romanya Konsolosluğu vize başvurularını planlanan seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize başvurunuzu planlanan seyahat tarihinin en az 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Romanya Ankara Büyükelçiliği'ne yapılacak olan vize başvurularında Vize Merkezi Ankara ofisimizi arayarak vize durumunu öğrenebilirsiniz. Ankara ili dışında yapılan vize başvurularında belge gönderimi iller arası kargo ve kurye ile yapılacağı için vize başvurularını daha erkenden yapmalılar. Ayrıca eğer yabancı bir pasaporta sahipseniz Romanya vize sonucunun açıklanması daha geç olacaktır. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Romanya vize başvurusunda kullanacağınız pasaportun yeni ve güncel tarihte olması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin seyahat tarihinizin bitiş tarihinden en az 6 ay daha fazla olması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca pasaport sayfalarınızda 2 adet boş sayfa olması gerektiğini de unutmayınız.
  • Romanya Konsolosluğu'na ileteceğiniz maddi evraklarınızda dikkatli olmalısınız. Banka hesap dökümünün son 3 ay içinde kullandığınız tüm aktif hesapları içermesi gerektiğini unutmayınız.
  • Romanya vize evraklarında kullanacağınız fotoğrafın diğer vize başvurularında kullandığınız fotoğraflardan farklı olması gerekmektedir. Beyaz fonda, belirli bir formatta ve güncel olmayan biyometrik fotoğraflar kabul edilmemektedir.
  • Romanya vize başvuru evraklarına şahsen imza ve tarih atmalısınız. Evraklarda bulunan tarihlerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Romanya Konsolosluğu vize başvurunuzu seyahat tarihinizden önce açıklayabilir. Fakat siz Romanya seyahatinizi sadece belirtilen vize tarihleri içerisinde yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile +90 (312) 970 02 78 numaralı telefon numaramızı kullanabilir ya da [email protected] iletişime geçerek 2023 yılı güncel vize ücretini öğrenebilirsiniz. Romanya Konsolosluk harcı ve şube servis bedelimizi dilerseniz banka hesabına havale yoluyla gönderebilir ya da ofisimize bizzat gelerek bırakabilirsiniz. Vize başvuru ücretini yatırdığınızda ve ofis yetkilimizin size ulaştırdığı evrakları doğru ve tam bir şekilde doldurduktan sonra Romanya vizeniz sorunsuz bir şekilde çıkacaktır.

Romanya Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp