Romanya Büyükelçiliği Ankara

Ankara ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Romanya vizesi başvurularınızı Romanya Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir.

Romanya Ankara Büyükelçiliği, Romanya vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Romanya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Ankara Büyükelçiliği görev bölgesi
Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük  illerinde ikamet ediyorsanız, Romanya vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri için Romanya Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekecektir.

Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma:  09.00-17.30

Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri
Türkiye’de bulunan Romanya temsilcilikleri, Türkiye resmi tatil günlerinde ve Romanya resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Romanya Konsolosluğu vize işlemlerinizi ve diğer konsolosluk işlemlerinizi yaparken konsolosluğun ve büyükelçiliğin aşağıda belirtilen günlerde kapalı olduğunu göz önünde bulundurunuz.
 
Yeni Yıl   1 Ocak
İşçi Bayramı   1 Mayıs
Romanya Ulusal Günü   1 Aralık
Noel   25-26 Aralık
 
Ankara Büyükelçiliği İletişim

Adres : Bükreş Sok., No:4, 06680, Çankaya/ANKARA
Telefon: +90 (312) 448 2249
Fax: +90 (312) 446 3191
E-Posta: romanyabyk@dsl.ttnet.net.tr
romanyakons@ttmail.com

Romanya vize ücretleri

Yükleniyor...