Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz,

Romanya vize başvurularınız ile ilgili sorularınız için +90 332 225 43 91 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da konya@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisine Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız vize başvuruları iletebilirsiniz. Planladığınız Romanya seyahatinde vize uygulamasına tabi iseniz ofisimizi çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Ofisimizi ziyaret etmek için randevu almanıza gerek yoktur. 

Romanya Vize İstiyor Mu? - Konya

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri 90 güne kadar olan ya da 90 günden fazla olan seyahatlerde Romanya vizesine tabidir.
  • Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) sahipleri ise 90 güne kadar olan Romanya yolculuklarından vizeden muaf tutulmuştur.

Vize Merkezi Konya ofisimiz tüm vize işlemlerinde sizlere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Bizimle iletişime geçerek Romanya seyahatiniz için gerekli olan uzun ya da kısa süreli vize başvurunuzu başlatabilir ve vizenizi sorunsuz bir şekilde alarak Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Romanya vize başvurusu İstanbul Romanya Konsolosluğu, İzmir Romanya Konsolosluğu ya da Ankara Romanya Konsolosluğu'na yapılmaktadır. Ofis yetkilimiz başvuru tipinize göre evraklarınızı konsolosluğa iletecektir. Vize başvuru evraklarınızın yanı sıra parmak izi veri beyanında da bulunmanız gerekebilir. Son 5 yıl içerisinde vize merkezlerine parmak izi veri beyanında bulunduysanız bu işlemi tekrarlamak zorunda değilsiniz. Ancak parmak izinin okunmadığı durumlarda konsolosluk tarafından mülakata çağırabilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek veri beyanı için gerekli olan randevuyu alabilirsiniz. Uygun olduğunuz günleri ofis yetkilimize bildirebilir ve gerekli kurumlardan randevu alımını talep edebilirsiniz.

Romanya Vizesi Schengen Mi? - Konya

Romanya vizesi Schengen vizesi değildir. 1 Ocak 2007 tarihinde Avrupa Birliğine katılan Romanya Schengen anlaşmasına dahil olmamıştır. Bundan dolayı Romanya vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edemezsiniz. Fakat Schengen vizeniz ile Romanya’ya giriş yapabilmektesiniz. Bunun için çok girişli Schengen vizesi almalı ve seyahatinize Schengen vize başvurusunda belirttiğiniz giriş ülkesinden başlamalısınız. Romanya Konsoloslukları Schengen vizesi vermediği için Schengen anlaşmasına dahil bir ülkenin konsolosluğuna başvurmalısınız. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek Romanya vizesi ve çok girişli Schengen vizesi hakkında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Romanya vize işlemleri

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - Konya

Romanya vize türleri seyahat amacına göre değişen ve seyahat süresine göre kategorilere ayrılan bir sistemde gerçekleşmektedir. 90 güne kadar olan seyahatlerde C tipi Romanya vizesi verilmektedir.

C tipi Romanya vizesi ile;

90 günden fazla olan seyahatlerde ise D tipi Romanya vizesi verilmektedir. Seyahat süreniz uzun olduğu için ve amacınıza göre oturum izni almanız gerekebileceği için vize süreci daha farklı ilerleyecektir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Yetkilimizden hangi vize türüne ve tipine başvurmanız gerektiğini öğrenebilir ve vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Konya

Romanya vize başvuru evraklarınız tamamen durumunuza göre farklılık göstermektedir. Mesleki durumunuz, seyahat amacınız ve Romanya’da konaklamak istediğiniz süreye göre değişen vize başvuru evraklarını Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz.

  • Vize Başvuru Formu: Romanya seyahatinizde doldurmanız gereken evraklardan biri olan vize başvuru formu sizi vize yetkilisine tanıtmaktadır. Adınız, soyadınız, medeni durumunuz, cinsiyetiniz, pasaport numaranız, vize türünüz, vize tipiniz, Romanya seyahatiniz ile ilgili sorular bu evrak içerisinde yer almaktadır. Vize başvuru formunda hata yapmamaya ve eksik bilgi sunmamaya dikkat etmelisiniz.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Romanya seyahat günlerinizi kapsaması gereken seyahat sağlık sigortanız Romanya Konsolosluğu tarafından öngörülmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile yürüttüğünüz vize başvurusunda seyahat sağlık sigortanız ofisimiz tarafından yapılmaktadır.
  • Banka Hesap Dökümü: Vize başvurusunda konsolosluğa sunmanız gereken bir diğer evrak ise maddi durumunuzu gösteren banka hesap dökümünüzdür. Bu belgenin sizin adınıza olan tüm hesapların son 3 aylık hesap hareketlerini de sunması gerekmektedir. Romanya Konsolosluğu maddi durumunuzu ve hesap hareketlerinizi bilmek istemektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Beyaz fonda ve tüm yüzünüzün açık bir şekilde belli olduğu fotoğrafı vize başvurusunda kullanmalısınız. 35*45 mm ölçülerinde olan bu fotoğrafın güncel olması gerekmektedir.

Vize başvuru evraklarınızın devamı vize türünüze göre belirlenmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz size gerekli olan tüm vize evraklarını ulaştıracaktır. Evrakları doğru bir şekilde doldurmalı ve şahsen imzalamalısınız. 

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Konya

Vize başvuru sonucunuz Romanya Konsolosluğu'na bağlı olarak genelde 5 ila 15 iş günü içerisinde açıklanır. Vize yetkilisinin ek evrak talebinde bulunduğu, konsolosluğun yoğun olduğu, resmi tatil dönemleri zamanında bu süreç uzayabilir. Romanya Konsolosluğu vize başvurularını planlanan seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize başvuru evraklarınızın konsolosluğa gönderim süresini de göz önünde bulundurarak Romanya vize başvurunuzu en az 1 ay öncesinden tamamlamalısınız. Vize Merkezi Konya ofis yetkilimize başvuru durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Romanya vizeniz onaylandığında pasaportunuz yetkilimiz tarafından teslim alınır ve adresinize gönderilir. 

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vize Merkezi Konya ofisi olarak sizlere Romanya vize başvurusunda göz önünde bulundurmanız gereken noktaları belirtmek isteriz:

  • Romanya vize başvurusunda konsolosluğa göndereceğiniz pasaportun güncel tarihli olması gerekmektedir. Pasaport bitiş tarihinin Romanya seyahat bitiş tarihinden 6 ay daha fazla olması gerektiğini unutmayınız. Ayrıca pasaportunuzda yeteri kadar boş sayfa olduğundan da emin olmalısınız. Romanya Konsolosluğu vize başvurularında pasaportlardan 2 adet boş sayfa istemektedir.
  • Konya ilimizde vize değerlendirme ve onaylama yetkisine sahip herhangi bir Romanya temsilciliği bulunmamaktadır. Vize başvuru evraklarınız ofisimiz tarafından Romanya Konsoloslukları'na gönderilmektedir.
  • Romanya vize başvuru evraklarınızda birbiri ile uyumlu bilgiler yazmayı unutmayınız. Hatalı ya da uyumsuz evraklar vize reddine neden olabilmektedir.

2021 Yılı Güncel Romanya Vize Başvuru Ücreti

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek 2021 yılı güncel Romanya vize başvuru ücretini öğrenebilirsiniz. Romanya Konsolosluk harcı ve şube servis bedelinden oluşan vize ücretini banka hesabına havale yoluyla gönderebilirsiniz. Dilerseniz bizzat şubemize gelerek de bırakabileceğiniz vize başvuru ücretini yatırdığınızda vize başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Romanya Vize Reddi

Vize başvurunuzun sonucu vize reddi olarak açıklandığında vize başvuru ücretiniz geri iade edilmemektedir. Romanya Konsolosluğu vize reddi nedenini bir mektup ile tarafınıza göndermektedir. Vize ret nedenini düzeltebilir ve tekrardan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Romanya vize başvurunuzu alanında uzman bir vize hizmet noktasıyla yürütmelisiniz. Vize Merkezi Konya ofisi olarak Romanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize şirketlerinden biriyiz. Romanya vize başvurunuzu ofimiz aracılığıyla yapabilir ve sorunsuz bir şekilde Romanya vizenizi alabilirsiniz. 

Sayfamızda bulamadığınız tüm bilgileri ayrıntılı olarak Vize Merkezi Konya ofisimizden alabilirsiniz. Romanya vize başvurusunda bulunmak ve danışmanlık hizmeti almak için +90 332 225 43 91 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz.

Romanya Vize Merkezi Konya

Vize Merkezi Personel

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Romanya Vizesi Konya M.K. 19/04/21, 14:23
Merhabalar, Romanya vizesi Konya başvurularında hangi konsolosluğa gitmek gerekli? Vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Daha önce Schengen vizesine aracı acente olmadan başvuruda bulundum ve olumsuz yanıt aldım. Evraklarımın hepsi eksiksizdi. Daha önce ret aldığım için yine ret alma olasılığım var mı? Süreci tecrübeli bir acente ile ilerletmek istiyorum.
Cevabı Görüntüle