Edirne

Adres

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 15 Merkez - Edirne

Telefon/Faks

+90 850 460 17 57

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, Edirne

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Romanya vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Romanya vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Babaeski, Uzunköprü, Kırklareli, Çanakkale, Keşan, Lüleburgaz’da ikamet eden vatandaşlar Romanya vizesi işlemlerini Vize Merkezi Edirne şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da edirne@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Romanya Vizesi Edirne Vize Merkezi

Edirne’de Romanya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Romanya Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Romanya vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Edirne Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

 

Edirne Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Edirne Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Edirne’den yapılacak Romanya vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Romanya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Romanya vizesi Schengen mi?

Romanya Avrupa Birliğine üye bir ülkedir ancak Schengen üye devletlerinden biri değildir. Romanya vizesi Schengen vizesi değildir ve Romanya vizesi ile Schengen bölgesine giriş yapamazsınız. Bununla birlikte eğer geçerli çift veya çok girişli Schengen vizeniz varsa Romanya’ya giriş yapabilirsiniz ancak kalış süreniz yeterli olması gerekmektedir. Tek girişli Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapamazsınız.

Edirne Romanya vizesi için gerekli evraklar hakkında

Romanya vizesi Edirne başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Romanya’ya yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Romanya vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Romanya vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Romanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Romanya vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Romanya vizesi evrakları vize randevu tarihiniz itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan evraklar eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Romanya vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Romanya vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 6 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz vizelerinizde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki evraklar vize türüne göre şekillenmektedir.

Romanya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarınızda belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Romanya Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Romanya’ya giriş yapamazsınız.

Romanya vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Romanya’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Romanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Romanya’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Romanya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Romanya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Romanya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Romanya’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

 

Edirne Romanya Vizesi kaç günde çıkar?

Edirne’den yapacağınız Romanya vize başvurularınız ortalama 5 - 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Romanya vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Romanya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Romanya vizesi için Edirne dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Romanya vizesi başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Romanya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

 

 

 

daha fazla göster

Telefon