Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 57

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz,

Sizler için hazırladığımız bu sayfada Romanya vizesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Durumunuza göre doldurmanız gereken Romanya vize türü ve evraklarını ofisimiz ile +90 850 460 17 57 numaralı telefonla iletişime geçerek edinebilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisi olarak, başta Edirne Merkez, Havsa, Uzunköprü, İpsala, Meriç, Keşan, Enez, Süloğlu gibi çevre ilçeler ve Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ gibi çevre illerden yapacağınız Romanya vize başvurularında sizlere en kolay ve hızlı vize sürecini sunabilmek amacıyla buradayız. Sayfamızın devamında bulamadığınız ve aradığınız bilgileri edirne@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz ofisimizi bizzat ziyaret edebilir ve Romanya vize başvurunuzu başlatabilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz;

Vize Merkezi Edirne Ofisi Çalışma Saatleri

 • Pazartesi - Cuma: 08.30 / 18.30
 • Cumartesi: 10.00 / 14.00
 • Pazar: Kapalı

Romanya Vize İstiyor Mu? - Edirne

Avrupa Birliği'ne üye olan ve bu üye devletler arasında en büyük 9. ülke olan Romanya’ya seyahat düşünüyorsanız vize almak zorundasınız.

 • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahiplerinin 90 güne kadar olan ya da 90 günden fazla olan Romanya seyahatlerinde Romanya vizesi almaları gerekmektedir.
 • Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinin ise 90 güne kadar olan Romanya seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. 90 günden fazla olan seyahatlerde ise uzun süreli Romanya vizesine başvurulmalı ve oturum izni alınmalıdır.

Vize Merkezi Edirne ofisimize başvurarak ihtiyacınız olan vizeyi hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? - Edirne

Romanya vize başvurusu Türkiye sınırları içerisinde yer alan Romanya Konsoloslukları'na yapılmaktadır. Bu konsolosluklara parmak izi veri beyanında bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Daha önceden yapılmış bir veri kaydınız olsun ya da olmasın Romanya Konsolosluğu sizi parmak izi veri beyanında bulunmaya çağırabilir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek parmak izi veri beyanı için ihtiyacınız olan randevuyu alabilirsiniz. Ofis yetkilimize uygun olduğunuz günleri söylemeniz yeterli olacaktır. Veri beyanında bulunmak için gerekli olan randevu ilgili kurumlara başvurularak Vize Merkezi Edirne ofis yetkilimiz tarafından alınmaktadır.

Romanya Vizesi ve Schengen Vizesi - Edirne

Orta Avrupa’nın güneydoğusunda yer alan Romanya bir Avrupa Birliği üye devletidir. Fakat Schengen anlaşmasına dahil değildir. Dolayısıyla Romanya Konsolosluğu'na başvurduğunuzda Schengen vizesi alamazsınız. Schengen vizesi almak için Schengen anlaşmasına dahil bir ülkenin konsolosluğuna başvurmalısınız. Çok girişli Schengen vizesi aldığınızda Romanya’ya da giriş yapabilirsiniz. Ancak Romanya vizesi ile Schengen bölgesinde yer alan ülkelere giriş yapamazsınız. Vize Merkezi Edirne ofisimize başvurarak Romanya ve çok girişli Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - Edirne

Romanya’da bulunma amacınız vize başvurusunda seçmeniz gereken vize türünü belirlemektedir. Romanya vize başvuruları genel olarak C ve D tipi vize kategorisi altında değerlendirilmektedir. 90 güne kadar olan Romanya seyahatleri C tipi vize olarak değerlendirilirken 90 günden fazla olan Romanya seyahatleri D tipi vize olarak değerlendirilmektedir. Uzun süreli seyahatlerinizde oturum izni almanız gerektiği için Vize Merkezi Edirne ofisine başvurabilir ve D tipi vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

C tipi vize başvurularında ise seyahat amacınıza göre aşağıdaki vize türlerinden birine başvurabilirsiniz:

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Edirne

Romanya vize başvuru evrakları seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza göre belirlenmektedir. Vize yetkilisi genel vize başvuru evraklarının yanı sıra sizden ek evrak talebinde de bulunabilir. Bu durum vize başvuru sürecinin uzamasına neden olabilir. Vize Merkezi Edirne ofisi ile iletişime geçerek durumunuza göre doldurmanız gereken tüm evrakları edinebilirsiniz.

 • Romanya Turistik Vize Başvuru Evrakları; Romanya’da bulunma amacınız turistik amaçlı gezi ise turistik vize başvurusunda bulunmalısınız. 180 gün boyunca geçerli olan ve 90 güne kadar konaklama imkanı veren turistik vize başvurusu C tipi vize başvurusu ile yapılmaktadır. Bu vize türünde başvuru yapmak için ihtiyacınız olan evraklar arasında otel ve uçak bileti rezervasyonlarınız yer alacaktır. Vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası evrakı, ikametgah kağıdı ve diğer vize başvuru evrakları da birbiri ile uyumlu olacak şekilde Romanya Konsolosluğu'na sunulmalıdır. Tam evrak listesi için Vize Merkezi Edirne ofisi ile iletişime geçiniz.
 • Romanya Ticari Vize Başvuru Evrakları; Müşteri ziyaretinde bulunmak istiyorsanız, fuar gezisinde bulunacaksanız, iş toplantısına katılacaksanız ya da bunlar gibi ticari amaçla Romanya seyahatinde bulunmak istiyorsanız ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu vize türünde vize başvurusunda bulunmak için işiniz ile alakalı belgeler, davetiye aldıysanız davetiye belgeleri, banka hesap dökümü, vize başvuru formu ve diğer ticari vize başvuru evraklarını Romanya Konsolosluğu'na sunmalısınız. Ticari vize başvurusunun tam evrak listesi için Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Romanya Aile/Arkadaş Ziyareti Vize Başvuru Evrakları; Romanya’da oturan bir akrabanız ya da arkadaşınız tarafından davetiye aldıysanız ve onları ziyaret etmek istiyorsanız bu vize türüne başvurmalısınız. Bu vize türünde size gönderilen davetiye vize başvuru evrakları arasında olmalıdır. Ayrıca gönderenin kişisel bilgileri, pasaport bilgileri, Romanya oturum kartı da vize başvuru evraklarınız arasında olmalıdır. Bu vize türünde de evrakları Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Romanya vize başvurusu 5 ile 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak evraklarınızın Romanya Konsolosluğu'na kargo ya da kurye yoluyla ulaştırılması zaman alacağı için vize başvurunuzu erkenden yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Romanya Konsolosluğu vize başvurularını planlanan seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinin 1 ay öncesine kadar tamamlamalısınız. Konsolosluğun yaşadığı yoğunluk ve resmi tatillerde vize sürecinin uzamasına neden olmaktadır. Romanya vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak yapmalısınız.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Romanya vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken hususları Vize Merkezi Edirne ofisi olarak sizler için açıkladık:

 • Vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun bitiş süresi seyahat bitiş süresinin en az 6 ay ilerisinde olmalıdır. Ayrıca pasaport sayfalarında 2 adet boş sayfa olması gerektiğini de unutmayınız. Eski ve geçerlilik süresi yeterli olmayan pasaportlar vize reddine neden olmaktadır.
 • Romanya vize başvurusunda kullanacağınız biyometrik fotoğrafın belirtilen ölçülerde ve beyaz fonda olması gerekmektedir. Geçmişte yaptığınız vize başvurularında kullandığınız biyometrik fotoğrafı tekrardan kullanamazsınız.
 • Edirne ilimizde yer alan Romanya Fahri Konsolosu vize değerlendirme ve onaylama yetkisine sahip değildir. Vize başvurularınızı Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yer alan Romanya Konsoloslukları'na iletmek zorundasınız. Vize Merkezi Edirne ofisi ile iletişime geçerek vize başvurunuzu ofisimiz aracılığıyla iletebilirsiniz.
 • Romanya vize başvurusunda konsolosluğa sunmanız gereken banka hesap dökümünün son 3 ayı içermesi gerekmektedir. Ayrıca diğer vize başvuru evraklarında yazdığınız tüm bilimlerin birbiri ile uyuşması ve tutarlı olması gerekmektedir.

Vize Merkezi Edirne ofisimize ile +90 850 460 17 57 numaralı telefonla ya da edirne@vizemerkezi.com adresine e-posta iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 2023 yılı güncel Romanya vize başvuru ücretini ofis yetkilimizden öğrenebilir ve başvurunuzu yaparak planladığınız Romanya seyahatini gerçekleştirebilirsiniz. Romanya vize başvuru sürecini vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan Vize Merkezi Edirne ofisi aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vize Merkezi Edirne

Vize Merkezi Personel

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Romanya Vizesi Edirne G.D. 19/04/21, 12:00
Merhaba, ben Trakya Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Güz döneminde staj için bir şirketle anlaştım. Romanya vizesi Edirne üzerinden başvuru mümkün mü? Başvurum için sizden destek almak istiyorum. Hangi belgeleri hazırlamalıyım? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle