Gaziantep

Telefon

+903422555435

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Romanya Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz,

Romanya vize prosedürlerini yakından takip eden ekibimiz ile Romanya vize başvurunuzu yapabilir ve vizenizi sorunsuz bir şekilde alarak planladığınız Romanya seyahatini gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinde ekibimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve sağlıklı bir vize süreci geçirebilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz Araban, Oğuzeli, Şehitkamil, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Şahinbey, Yavuzeli ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Romanya vize başvurularını kabul etmektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimiz içerisinde randevu almadan ziyaret edebilir ve ekibimiz ile yüz yüze konuşarak işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

Tüm vize işlemlerinizi uzaktan da yürütebilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile +90 (342) 255 54 35 numaralı telefondan yada [email protected] e-mail iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Romanya Vize İstiyor Mu? - Gaziantep

Bir Avrupa Birliği üyesi olarak Romanya vize istemektedir. Ülkelerine seyahat yapacak olan vatandaşlardan Romanya Konsoloslukları'na başvurarak vize almalarını talep etmektedir. Seyahat amacınıza ve Romanya’da kalış sürenize göre Romanya vizesine başvurabilir ve planladığınız yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sahip oldukları pasaporta göre vize işlemi yapmaktadırlar:

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahipleri Romanya vizesine tabidir.
  • Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport) sahipleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde Romanya vizesinden muaftır.

Vize Merkezi Gaziantep ofisi ile iletişime geçerek uzun süreli ya da kısa süreli Romanya vizesine başvurabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Romanya Konsoloslukları vize başvurusu yapacak olan kişilerden parmak izi uygulamasını yerine getirmelerini beklemektedir. Konsolosluklardan alacağınız randevu ile parmak izi verebilir ve vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Son 5 yıl içinde başka bir ülkenin vize başvurusunda bu uygulamayı yerine getirdiyseniz tekrardan parmak izi vermenize gerek olmayabilir. Ancak parmak izlerinin okunmadığı durumlarda Romanya Konsolosluğu sizleri tekrardan çağırabilmektedir. Vize Merkezi Gaziantep ofisi ile iletişime geçerek parmak izi için gerekli randevuyu kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Romanya Vizesi Schengen Mi? - Gaziantep

Romanya vizesi Schengen olarak geçmemektedir. Avrupa Birliği'ne üye olan Romanya Schengen anlaşmasına dahil değildir. Dolayısıyla Türkiye sınırları içerisinde yer alan Romanya, Schengen vizesi vermemektedir. Romanya vizeniz ile Schengen bölgesine giriş yapamazsınız. Fakat başka bir ülke için aldığınız çok girişli Schengen vizesi ile Romanya’ya giriş yapabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisine başvurarak çok girişli Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

Romanya vize türleri genel olarak C ve D tipi vize kategorileri altında değerlendirilmektedir. 90 güne kadar olan Romanya seyahatleri C tipi vize kategorisinde değerlendirilir. Bu vize ile Turistik Vize, Ticari Vize ya da Aile/Arkadaş Ziyaret Vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 90 günü aşan Romanya seyahatleri ise D tipi vize kategorisinde değerlendirilmektedir. Uzun süreli vize başvurusunda oturum izni de alabileceğiniz için farklı bir vize süreci sizleri beklemektedir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz uzun ya da kısa tüm vize başvurularında sizlere en kolay vize sürecini sunmaktadır.

Vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı iyi belirlemeye dikkat etmelisiniz. Seyahat amacı ile uyuşmayan vize türleri direkt olarak vize reddi almanıza neden olur.

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Gaziantep

Vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı belirlemeniz ve Romanya’da ne kadar süre konaklamak istemenize karar vermeniz ilk adımdır. Romanya vize başvuru evrakları seyahat amacınıza göre belirlenen vize türü evraklarınızdır. Tüm vize türlerinde doldurmanız gereken evrak vize başvuru formudur. Bu evrak sizi vize yetkilisine tanıtır. Adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, medeni durumunuz, pasaport bilgileriniz, Romanya seyahat amacınız ve seyahatinizle ilgili belirli sorular bu evrak içerisinde yer alır. Bu evrakı doldururken eksik ve hatalı bilgi vermekten kaçınmalısınız.

  • Turistik vize başvurularında nerede konaklayacağınız ve bu seyahati maddi açıdan karşılayabileceğinizin bilgisi çok önemlidir. Konsolosluğa sunmanız gereken otel rezervasyon bilgileriniz ve banka hesap dökümünde hatalı bilgi vermeyiniz. Seyahat sağlık sigortası, nüfus kayıt örneği ve diğer turistik vize başvuru evraklarını Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz.
  • Ticari vize başvurularında ise Romanya’da bulunma amacınızı iş olarak belirtmeli ve işiniz ile alakalı evrakları konsolosluğa sunmalısınız. İş toplantısı ya da bir fuar gezisi için davetiye aldıysanız davetiye bilgileri ve gönderen kişi bilgileri vize başvuru evrakları arasına eklenmelidir. Ticari vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Romanya’da oturan ya da ikamet eden bir akrabanız veya arkadaşınızdan davetiye aldıysanız aile/arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Gönderen kişinin Romanya oturum kartı fotokopisi ve diğer bilgileri vize başvuru evrakları arasında bulunmalıdır. Bu vize türüne başvurmak ve ofisimizden danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Gaziantep

Romanya vizesinin çıkış tarihi tamamen konsolosluğa bağlıdır. Normal olarak 5 ila 15 iş günü içerisinde açıklanan vize başvuruları konsolosluğun yoğun olması nedeniyle uzayabilir. Vize Merkezi Gaziantep ofisi olarak vize başvurularınızı planladığınız seyahat tarihinin 1 ay öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz. Romanya Konsoloslukları vize başvurularını 3 ay öncesinden kabul etmektedir. Vize başvurunuzu evraklarınızın konsolosluğa gönderim süresini de göz önünde bulundurarak erkenden yapmalısınız.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Romanya Konsolosluğu’nun Gaziantep ilimizde herhangi bir temsilciliği bulunmamaktadır. Vize başvurunuz ofisimiz tarafından Ankara, İzmir ya da İstanbul’da bulunan Romanya Konsoloslukları'na teslim edilecektir. Romanya vize başvurunuzu ekibimiz ile yürüterek vize sürecinizi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

  • Pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat bitiş süresinden en az 6 ay daha fazla olması gerektiğini unutmayınız. Ayrıca pasaportunuzda Romanya vize onayı için 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir.
  • Banka hesap dökümünün size ait tüm aktif hesapları içererek son 3 ayı kapsaması gerekmektedir. Maddi evraklarınızda sunacağınız eksik bir bilgi vize reddine neden olabilmektedir.
  • Başka bir vize başvurusunda kullandığınız biyometrik fotoğrafı tekrardan kullanamazsınız. Beyaz fonda ve vize başvurusu için belirlenen formatta çekilen güncel fotoğrafınızı kullanmalısınız.
  • Romanya vize başvuru evraklarınızda hatalı ya da eksik bir bilgi vermekten kaçınmalısınız. Ayrıca birbiri ile uyuşan bilgileri vermeye özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi bir durumda vize reddi alabilirsiniz.

Romanya Vize Reddi

Romanya Konsolosluğu'nda bulunan vize yetkilisi evraklarınızda bir hata tespit ettiğinde vize reddi alabilirsiniz. Bunun yanında maddi durumunuz Romanya vize reddi için yeterli görülmeyebilir. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması da vize reddi nedenleri arasında yer almaktadır. Romanya Konsolosluğu size bu gibi nedenlerden dolayı ya da durumunuza bağlı başka bir nedenden dolayı size vize reddi verebilir. Vize reddi aldığınızda ise vize başvurusu için yatırdığınız ücret geri verilmemektedir. Hatalı gözüken nedeni ortadan kaldırabilir ve tekrardan Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep ofisi ile yürüteceğiniz vize başvurularında vize reddi almadan Romanya vizesini alabilirsiniz. Vize başvurunuzu ofisimiz ile yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

2023 yılı güncel Romanya vize başvuru ücreti için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile ile +90 (342) 255 54 35 numaralı telefondan yada [email protected] e-mail iletişime geçebilirsiniz. Ofis yetkilimiz Romanya Konsolosluğu harç ücretini ve şube servis bedelimizi tarafınıza iletecektir. Bu ücreti dilerseniz şubemize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabına havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Romanya Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp