Polonya Vizesi için Gerekli Evraklar

Sezen 23/04/20, 00:31
Selam, arkadaşımla birlikte temmuz ayında Polonya’ya gitmeyi düşünüyoruz. Ben İstanbul’dayım ve özel bir şirkette çalışıyorum. Arkadaşım Çanakkale’de ve şirket ortağı. Otel ve uçak biletlerimizi satın aldık başka Polonya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Arkadaşımın İstanbul’a gelmesine gerek var mı? Vize işlerini ben ya da kurumunuz yapabilir mi?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Polonya, vize başvuru taleplerinizi, seyahat etme amacınıza ve mesleki durumlarınıza uygun olarak belgelerinizi hazırladıktan sonra randevu alarak başvuru formlarınızın teslim edilmesiyle almaktadır. Polonya vizesi evrak listesi içerisinde gidiş ve geliş tarihlerinize uyumlu konaklama ve uçak bilgilerinize ait rezervasyonunuzun bulunması gerekmektedir. Otel ve uçak belgelerinizin satın alınmış olarak da sunabilirsiniz. Sunduğunuz konaklama ve uçak bilgilerinin, Polonya vizesine başvuru yapılabilmesinde herhangi bir sıkıntı yaratmayacağına dikkat edilmesi gerekir. 

Schengen bölgesine ilk giriş yapacağınız ülkenin Polonya ülkesi olması yeterli olmayıp Schengen bölgesinde konaklama yapacağınız ülkenin en fazla Polonya olması önemlidir. Bu şekilde satın alınan belgeleriniz varsa bu belgelerin değiştirilmesi veya başvuru yapacağınız ülkenin değiştirilmesi gerekir. Hatalı vize başvurusu hem vize başvurularınızın retle sonuçlanmasına hem de maddi kayıplara neden olur. 

Vize Merkezi ofislerimizi arayarak, seyahat planınız hakkında bilgi verebilirseniz vize başvurunu ile ilgili yapılması gereken detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Çalışma şeklinize göre Polonya vizesi belgeleri sms ve e-mail yoluyla aldıktan sonra tamamlayıp Vize Merkezi danışmanınıza gönderebilirsiniz. 

Çanakkale’de ikamet başvuru sahiplerinin vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu incelemektedir. Başvuruda bulunacak kişilerin son 59 ay içerisinde verilmiş parmak izi kayıtları mevcut olsa dahi dijital verilerinin kayıt alınabilmesi için başvuru sahiplerinin randevu tarihinde hazır bulunmaları talep edilmektedir. 

Vize Merkezi ülke uzmanları, evraklarınızın ulaşmasından sonra seyahat tarihlerinize, randevu yoğunluğuna ve size uygun olarak randevularınız alınarak bilgi verilmektedir. Polonya Vizesi için gerekli evraklar başvuru sahibin çalışma durumuna göre değişiklik gösterdiğinden evrak listesi talep ederken bu hususu belirtmenizde fayda vardır. Vize danışmanınız, randevu tarih ve saatinde size eşlik ederek başvuruyu yapmanızda yardımcı olmaktadır. Polonya vize başvurularınız için 0212 970 0276 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. M. 20/08/20, 11:14

Merhabalar, eşim ve ben emekli bir çiftiz Polonya’da yaşayan ailemizi ziyaret etmek amaçlı vize almamız şart. 1 yıl önce almıştık parmak izimiz geçerli, sizler adımıza başvuru yapabilir misiniz? Polonya vizesi için gerekli evraklar hakkında bana bilgiyi nasıl verirsiniz? Ayrıca ücretlendirmeniz konusunda ufak bir bilgide almalıyım. Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 20/08/20, 11:16

İyi günler, öncelikle başvurularınıza ilişkin Vize Merkezi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Anlatmış olduğunuz üzere aile yakınınızı ziyaret etmeniz sebebi ile Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvurunuzu yapacağız. Son 5 yıl içerisinde biyometrik parmak izi uygulamasından geçmiş olan yolcularımız bu işlemden muaf tutulmaktadır. Vize Merkezi vize danışmanlık hizmetlerimiz ile sizlere tüm vize sürecinizde destek olabilmekteyiz.

Polonya vizesi belgeleri hakkında ise Polonya aile ziyareti formatında evraklarınızı bizlere sizlere belirtmiş olduğumuz adrese kargo veya elden teslim ederek tüm vize sürecinizi başlatabilirsiniz. Ücretlendirme ise 12 yaşın üstünde ki tüm yetişkinlerden Konsolosluk ve dosya kabul merkezi 105 Euro alınmaktadır. Bizler Vize Merkezi olarak ise 30 Euro + Kdv olarak hizmet bedeli talep etmekteyiz. Tüm işlemlerimiz ve gerekli olan Polonya vizesi için gerekli evraklar hakkında uzman müşteri temsilcilerimiz ile detaylı şekilde görüşüp bilgileri temin edebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x