İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Özbekistan Vize Merkezi, İzmir

Özbekistan Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, İzmir’den Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi İzmir şubemizi arayarak veya şahsen gelerek Özbekistan vize işlemlerini hızlı ve kolayca gerçekleştirebilirler.

Lütfen Özbekistan vize işlemleri sayfamızda yer alana bilgileri dikkatle okuyun ve başvuru yapmak için Vize Merkezi İzmir şubemizi arayınız. Sayfamızdaki adres, telefon ve mail bilgilerimizden İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Özbekistan vize işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz önceliklerinizi göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu sonuç odaklı ele alarak ihtiyacınızı olan Özbekistan vizesini almanızda size destek olacaklardır.

Detaylı bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya izmir@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize talebinizi bildirin.

Özbekistan vizenizi İzmir’den almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: İzmir Vize Merkezinin arayarak Özbekistan vizesi için gerekli evrakları mail ile gönderilmesini talep edin. Durumunuza uygun evrak listesi ve vize prosedürü tarafınıza mail ile bildirilecektir.
  2. Adım: Bilgilendirme e-postasında belirtilen Özbekistan vize evraklarını hazırlayın.
  3. Adım: Özbekistan vizesi için gerekli evrakları İzmir ofisimize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen ve randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Özbekistan vize başvurunuz hemen işleme konulacaktır
  4. Adım: Evrak tesliminden sonra İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Özbekistan vize başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  5. Adım: Vize sonucu açıklandıktan sonra, belirttiğiniz adrese kargo ile gönderiyoruz.

Özbekistan vize başvurularınız için İzmir ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Özbekistan vizesine İzmir’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, İzmir Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Vize Merkezi – İzmir ofisimizin çalışma saatleri:

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 19.00 saatleri
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri

Özbekistan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Özbekistan vizesi İzmir başvuruları için gerekli evraklar hakkında

İzmir’den Özbekistan vize başvuruları için gerekli evrakları Özbekistan Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinde görebilirsiniz. Özbekistan vizesi için gerekli olan güncel evrak listesini mail yoluyla almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız gerekmektedir. Özbekistan vize müracaatlarında durumunuza ve seyahat amacınıza uygun belgelerin hazırlaması gerekmektedir.

Lütfen dikkat! Özbekistan vize başvurunuz kabul edilebilmesi için Özbekistan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Eksik evraklarla yapılan Özbekistan vizesi başvuruları kabul edilememektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz doğru başvuru yapabilmeniz için sizden el evrak talebinde bulunabilir, bu nedenle çağrı merkezimizi arayarak verdiğiniz mail adresiniz güncel kullanımdaki bir adres olması önemlidir. Ayrıca Özbekistan Konsolosluğu vize bölümü görevlileri de ekstra evrak temin etmeniz talebinde bulunabilirler. Ek evraklar tamamlanmadan başvurunuz tam anlamıyla işlem görmez.

İzmir’den yapılacak Özbekistan vize başvurularda dikkat edilmesi gerekenler

Özbekistan vize başvurusu için yeterli zamanın olup olmadığından emin olmalısınız. Özbekistan vize işlemleri için başvurunuzu 1 ay öncesinden yapabilmektesiniz. Vize başvurularının Özbekistan'a planlanmış olan gidiş tarihine 10 gün kaladan daha geç bir sürede yapılmaması tavsiye edilir. İzmir Vize Merkezi üzerinden Özbekistan vizesine başvuru yapacak kişiler Özbekistan İzmir Büyükelçiliğinin tatil günleri ve yoğunluğu da dikkate alınarak başvuruların yapması gerekmektedir.

Özbekistan’a seyahat amacınızı vize türüne başvuru yapın.

Özbekistan vizesine İzmir’den başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır. Özbekistan’a arkadaş, aile veya akrabanızın davetiyesi ile ziyaret edecek olanlar Özbekistan ziyaretçi vizesi için başvuru yapmalı ve bu vize için uygun evrakları hazırlamalıdır. Özbekistan’da ikamet eden herhangi bir tanıdığınız yok ise ve ülkeye yalnızca turistik niyetle seyahat edecekseniz Özbekistan turistik vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Özbekistan’da ticari faaliyet içinde olduğunuz bir şirket ile görüşmede bulunacaksanız, iş toplantısı veya fuara katılacaksanız veya müşteriyi ziyareti edecekseniz Özbekistan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize için uygun olan evrakları hazırlayın.

Özbekistan Vize Başvuru evraklarınız eksiksiz olmalıdır.

İzmir Özbekistan vize başvurusundaki gerekli evrakları tarafınıza gönderilen bilgilendirme mail’indeki açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Eksik evraklarla yapılan vize başvuruları Özbekistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Özbekistan vizesi için gerekli evrakları hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Özbekistan İzmir Vize Merkezi temsilcilerimiz daima size destek vereceklerdir.

Özbekistan seyahat tarihlerinizi netleştirin

İzmir’den yapılan Özbekistan vize başvurularında başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleriniz net olmalıdır. Tarih içeren bütün evraklara özellikle dikkat edilerek evraklarda tarihler bir tutarlık içinde olup başvuru sürecinde şüpheye yol açacak hiçbir boşluk olmamalıdır.

Konsolosluk vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Özbekistan Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak her koşulda vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihten itibaren geçerli olacaktır.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Başvuruda bulunacağınız Özbekistan vize kategorisinde hotel ve uçak rezervasyonları gerekli evrak arasında yer alıyorsa Özbekistan vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Özbekistan Konsolosluğu vize bölümü yetkilileri gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanızı talep edilebilir.

Özbekistan Vize İşlemleriniz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

İzmir’den yapmış olduğunu Özbekistan vizesine başvurunuz Konsoloslukta işleme girdikten sonra Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Özbekistan Başkonsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmekte olup Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir. İzmir Özbekistan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilir.

Özbekistan Vizesi ne zaman çıkar?

İzmir’den yapacağınız Özbekistan vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişen süre içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımayan ortalama süre birlikte ek evrak talep edildiği durumlarda uzayabilmektedir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular için ortalam işlem süresi daha farklı olabilmektedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine ilişkin müdahalede bulunması söz konusu değildir.

Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6244