Gaziantep

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Özbekistan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Gaziantep Özbekistan Vize İşlemleri

Gaziantep’da ikamet eden kişiler Özbekistan vize işlemlerini, Gaziantep Vize Merkezi Özbekistan Şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Gaziantep Vize Merkezi Özbekistan departmanı vize işlemleri alanında deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir. Gaziantep Özbekistan vize başvurusu işlemleriniz için Gaziantep veya çevre illerinde ikamet ediyorsanız Gaziantep Vize Merkezimize gelebilir ya da Gaziantep Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Gaziantep Vize Merkezi, Özbekistan vizesi işlemlerinizi hızlı ve kolayca gerçekleştirmenize yardımcı olur. Özbekistan vize işlemlerinde kullanılan formlar, hazırlanması gereken dilekçe ve sponsorluk yazılarının formatı, vize randevusu alma ve Özbekistan vizesi başvuruları için birçok belgeyi içeren evrak takibinin yapılması Gaziantep Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Özbekistan vize işlemlerinde Konsolosluklara göre bölge ayrımı yapılmamaktadır. Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Mardin Şanlıurfa’dan yapılacak Özbekistan başvuruları Gaziantep Vize Merkezine yapılabilmektedir.

Vize Merkezi aracılığıyla Gaziantep Özbekistan Vizesi İşlemleri

  1. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak seyahat amacınıza ve durumunuza/mesleğinize uygun güncel evrak listesini talep edin.
  2. Size e-posta ile gönderilen, durumunuza uygun evrakları hazırlayın.
  3. Evrakları kargo veya elden Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaştırın.
  4. Vize sonucunuz belli olduktan sonra pasaportunuz belirttiğinizi adrese posta yoluyla gönderilecektir.

Gaziantep Özbekistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Özbekistan Vizesi İşlemleri İçin hazırlanması gereken evrak listesinin en güncel haline Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak ulaşabilirsiniz. Özbekistan Vize evrakları duruma bağlı olarak değişebilmektedir. Güncel evraklarla yapılmayan vize başvuruları kabul edilmemekle birlikte, eksik evraklarla yapılan başvurular ret ile sonuçlanmaktadır. Özbekistan Vize Merkezi Gaziantep Şubesi güncel evrakları Özbekistan vize prosedürlerine göre hazırlamanızda size destek olur. Evrakların niteliğine göre orijinal veya fotokopi olarak sunulması, kimi durumlarda noter onaylı çevirilerinin talep edilmesi, dilekçe ve sponsorluk yazısı formatlarının nasıl hazırlanması gerektiği gibi Özbekistan vize işlemlerinde önemli rol oynayan konularda Gaziantep Özbekistan Vize Merkezi sizi en doğru şekilde yönlendirmektedir.

Özbekistan vizesi için gereken evraklar Özbekistan Konsolosluğu tarafından belirlenen evraklardır. Özbekistan Konsolosluğu ve Özbekistan Büyükelçiliği evraklarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Gaziantep Özbekistan Vize Merkezi bu kurumlar tarafından içeriği belirlenen gerekli evrakların vize usullerine uygun şekilde düzenlenmenize yardımcı olur.

Özbekistan vizesi için gerekli olan evraklara dair ayrıntılara özellikle dikkat edilmelidir. Pasaportun, biyometrik fotoğrafların, banka evraklarının, şirket evraklarının, dilekçe formatlarının Schengen vize kurallarına uygunluğu çok önemlidir. Bu evrakların nasıl sunulma şekliyle ilgili Çağrı Merkezi temsilcilerimiz size yardımcı olmaktadırlar.

Gaziantep Özbekistan Vizesi Kaç günde çıkar?

Özbekistan vize işlemleri Gaziantep Vize Merkezi Özbekistan şubesi aracılığıyla yapan kişilerin vize başvuruları 3 ila 5 iş günü içinde sonuçlanır. Vize sonucuna karar veren tek yetkili kurum Özbekistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğidir ve sözkonusu süre Özbekistan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Özbekistan Vize işlemlerini Gaziantep Vize Merkezi aracılığıyla yapacak olan yolcularımızın konsolosluğun yoğunluğunu ve turizm sezonundaki Özbekistan vize başvuru taleplerindeki yoğunluğu göz önünde bulundurarak işlemlerini gerçekleştirmelerini tavsiye ederiz. Gaziantep Özbekistan Vize işlemlerinizi seyahatinizden 1 ay öncesinden başlatabilmek imkanınız vardır. Vizeniz olumlu sonuçlandığı taktirde Özbekistan vize talep dilekçesinde belirttiğiniz seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Gaziantep Vize Merkezi Özbekistan Vizesi Ücretleri

Özbekistan vize başvurularını Gaziantep’ten yapacak olan kişiler ücret bilgisini Vize Merkezi çağrı merkezini arayarak öğrenebilirler. Gaziantep Özbekistan Vize Merkezi vizesi ücretleri konsolosluk harçları ve koordinasyon ücretlerini içermektedir. Koordinasyon bedelleri form doldurma, seyahat sağlık sigortası, randevu alma ve vize ile alakalı birçok işlemi kapsamaktadır. Özbekistan vizesi ücretleri Özbekistan Konsolosluğunun inisiyatifinde değişebilmektedir. Güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Çağrı Merkezimizi arayın.

Gaziantep’ten Özbekistan Vizesi Başvurusunda bulunacak yabancılar hakkında

Gaziantep’te yabancı uyruklu vatandaşların Özbekistan vizesi başvurusu yapabilmeleri için T.C. oturum iznine ve çalışma izni belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Özbekistan vizesine başvuruyu Gaziantep Vize Merkezi ile yapacak olan yabancı uyruklu vatandaşların oturum izinlerinin Özbekistan seyahati sonrasında en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gaziantep’ten yapılacak vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Özbekistan vizesi için Gaziantep’ten yapacağınız başvurular, İstanbul veya Ankara’dan yapılan başvurulara oranla daha uzun sürede sonuçlanabilir.
  • Seyahat amacınızın önceden belirlenmesi işlemlerinizin hızla yapılması açısından önemlidir. Seyahat amacınızı netleştirme konusunda Gaziantep Vize Merkezi temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.
  • Vize başvurusu için evrakların eksiksiz hazırlandığına bu evrakların başvurduğunuz vizeye bağlı olarak sizden istenen bütün bilgileri bulundurduğuna dikkat ediniz. Eksik ve güncel olmayan evraklarla vize başvurularının geri çevrilmesi veya ret olarak sonuçlanmasına yol açabilir.
Vize Merkezi Personel

Özbekistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5599