Moğolistan Büyükelçiliği Ankara

Ankara ve çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşları, Moğolistan vize başvurularını Moğolistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir.
 
Moğolistan Ankara Büyükelçiliği,  Moğolistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Moğolistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
Moğolistan Ankara Büyükelçiliği Görevi:
 
Moğolistan Büyükelçiliği, uzun süreli Moğolistan vize işlemleri, vatandaşlık işlemleri, belge tasdik işlemleri, ölüm-doğum-boşanma işlemleri, çeviri hizmetleri ve apostille işlemi konusunda konsolosluk hizmeti vermektedir.
 
Ayrıca, Moğolistan’da 90 günün üzerinde  kalma planı olan Türk vatandaşlarının, seyahat amaçlarına uygun evraklarla Moğolistan Büyükelçiliği'ne Uzun Süreli Vize (D tipi Vize) için başvurularını kabul etmektedir.
 
Moğolistan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi:
 
Moğolistan vize işlemleri için tüm Türkiye'den yapılacak başvuruları bölge ayrımı yapmaksızın kabul etmektedir.
 
Moğolistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri:
 
Pazartesi-Cuma: 09:00-18:00
 
Moğolistan Konsolosluğu/Elçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Moğolistan Konsolosluğu vize işlem başvurularını, haftaiçi Pazartesi-Cuma günleri Saat: 10:00-12:00 arası kabul etmektedir.
 
Moğolistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Moğolistan Büyükelçiliği'ne Moğolistan vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Moğolistan Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.
 
 
Moğolistan Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
Moğolistan Büyükelçiliği'ne yapılan Moğolistan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Moğolistan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.
 
Moğolistan Büyükelçiliği 
 
Moğolistan Ankara Büyükelçiliği, Moğolistan Devleti'nin resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Moğolistan vizesi için başvuruda bulunacak veya Moğolistan konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 
 
Moğolistan Büyükelçiliği Ankara Adres: Koza sokak No: 109 Gaziosmanpaşa/ Ankara
 
Telefon Numarası: (312) 446 79 77
 
Faks Numarası: 312 446 77 91
 
Elektronik Posta Adresi: mogolelc@ttmail.com      www.mogolembassyturk.com

 

Yükleniyor...