Oturum

Kiribati Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Kiribati vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Kiribati vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Kiribati vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Kiribati vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Kiribati’de Oturum

Kiribati’de 60 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması mecburidir. Eğer oturum amaçlı orada bulunmuyorsanız polis merkezlerinden bir ay kadar daha izin uzatma ihtimaliniz bulunmaktadır. Ancak bunun için ciddi bir mazeretinizin olması gerekmektedir. Oturum izni normal Kiribati vizesi alınmadan yapılmamaktadır. Oturum vizesine başvuru yaparken daha önce almış olduğunuz Kiribati vize belgelerini göstermeniz işlemlerinize ve işlem sürecinize olumlu bir etki uyandıracaktır. Ayrıca ikamet izni formunu almalısınız. Ülke içinde İçişleri Bakanlığınca ya da polis merkezlerinden yapılacak yönlendirmelerle oturum izni başvurusu yapabilirsiniz.

Kiribati oturum izni için gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

 1. Oturum vizesi başvuru formu (dikkatlice doldurulmuş olmalıdır)
 2. Pasaport (en az 6 aylık geçerlilik süresinin olması lazımdır)
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Vize izin belgeleri
 5. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.) İçişlerinden onay alması gerekmektedir.
 6. İşveren yasal izin sertifikası
 7. Sözleşme belgeleri
 8. Sağlık raporu
 9. Polis raporu
 10. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 11. İletişim bilgileri
 12. Uluslararası geçerli sağlık sigortası
 13. Bankada yeterli miktarda paranın bulunduğuna dair ispat

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İkamet vesikanızı yanınızda bulundurun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız lazımdır. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Eğer Kiribati üzerinden bir okul nedeniyle gidiyorsanız oradaki okuldan kabul yazısını ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu izin türü için size onay çıkmadıkça çalışmaya başlamanız yasadışı göçmenlik ve çalışma sayıldığı için işlemleriniz tümden iptal olabilir.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Resmi birimler gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir. Eğer oturum izni için orada iseniz İçişleri bakanlığının onaylı belgelerini sunmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...