İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vize İşlemleri sayfamıza hoş geldiniz. İrlanda Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

İrlanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, İrlanda vizesi başvuru işlemleri konusunda akredite edilmiş vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

İrlanda Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İrlanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İrlanda Büyükelçiliği temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. İrlanda vize başvuruları İrlanda Büyükelçiliğinin akredite ettiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla yürütülmektedir. İrlanda vizesi sadece İrlanda sınırları içinde geçerli olup, Schengen ülkelerine ve Büyük Britanya’ya gibi İrlanda’nın yakınındaki ülkelere geçiş hakkı vermez. Schengen vizesine ve İngiltere vizesine sahip olanların İrlanda’ya girişlerinde İrlanda vizesi almaları zorunludur. İrlanda vizesi bir ön giriş belgesi mahiyetinde olup, evraklarınız ülkeye girişinizde vizeyi onaylama veya reddetmek yetkisine sahip Göçmen Bürosu memurları tarafından kontrol edilir. Bu nedenle İrlanda vizesi Türkiye’de onaylananlar vize başvurusunda kullanılan evrakların orijinallerini veya fotokopilerini ülkeye girişlerinde yanlarında bulundurmalıdırlar. İrlanda’da kalma süresi de Göçmen Bürosu memurlarının inisiyatifinde olup, onlar tarafından belirlenmektedir.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda Turistik Vizesi, İrlanda Konferans Vizesi, İrlanda Araştırmacı Vizesi, İrlanda Gazeteci Vizesi, İrlanda Tedavi Amaçlı Vize, İrlanda Refakatçi Vizesi, İrlanda Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar tek girişli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. İrlanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

İrlanda Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İrlanda vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. İrlanda sayfamızda yer alan "Vize İşlemleri" bölümünde seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. İrlanda Büyükelçiliği vize başvurusunda kullanılan evrakların noter tastikli İngilizce tercümelerini de talep etmektedir. Tercümesi olmayan evraklar vize başvurusunun reddedilmesine sebebiyet verir.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

İrlanda Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İrlanda vizesi başvuru evrakları Ankara’daki İrlanda Büyükelçiliğinden, İrlanda’ya Dublin’deki vize yetkililerine gönderildiği için vize işlem süreci uzamaktadır. İrlanda Büyükelçiliğinin verdiği randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar gözönünde bulundurularak, İrlanda seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 ay önceden başvurunun yapılması doğru olur. Kısa süreli irlanda vizesi başvurularında işlem süresi 10 iş günüdür. Ancak Büyükelçiliğin ek evrak talep ettikleri durumlarda bu sürenin uzayabileceği gözönünde bulundurulmalıdır. 

Vize Merkezi Temsilcileri İrlanda Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur? 

Vize Merkezi İrlanda vize işlemlerinde, vize başvuru sürecinin dikkatle planlanmasını ve takibini yapar. Vize başvuru sahiplerinin zaman kazanmasını sağlayarak başvuru evraklarınızın yolculuk planınız ve tercih ettiğiniz vize kategorisiyle uyumunu göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu sorun yaşamadan sonuçlandırmanıza yardımcı olur. İrlanda vize işlemleri için gerekli evrakların istenilen şekilde hazırlanması ve gerektiğinde otel ve uçak bileti rezervasyonlarının yapılması işlemlerini gerçekleştirir. İrlanda vizesi almak için sadece evraklarınızı bize göndermeniz yeterlidir. Tüm işlemlerinizi vize uzmanlarımız sonuçlandırıp vizenizi size ulaştıracaklardır. Ancak bununla birlikte İrlanda vizesinin sonucuna dair tek karar mercii İrlanda Büyükelçiliği'dir.

İrlanda Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu? 

İrlanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerden biyometrik veri alınması gerekmediği için vize başvuru işlemleriniz süresinde herhangi bir başvuruya da gitmeniz gerekmemektedir. Vize Merkezi olarak, İrlanda vize başvurunuzun tüm aşamasını sizin adınıza yapmaktayız.

İrlanda Vizesi için Hemen İletişime Geçin! 
Vize Merkezi İrlanda Vize Temsilcileri, İrlanda Vize İşlemleri sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

İrlanda vizesi ofisleri

İrlanda ile ilgili sizden gelen sorular

66 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021
  Ş.N., 07 Oca 2021, 11:36

  Merhabalar, İrlanda vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında vize süreçlerinde değişiklik olur mu? İrlanda’ya ticari amaçlı gitmek istiyorum. Covid 19 salgını sebebiyle geçen yıl görüşmeleri online olarak yaptık. Fakat bu yıl satmış olduğumuz cihazları kurup eğitim vermemiz gerekiyor. Ben şirket sahibiyim yanımda bir de cihaz operatörümü götüreceğim. İrlanda’da bulunan şirketin bizi ne zaman çağıracağı belli değil. İrlanda’daki şirket bizi davet ettiğinde hızlı bir şekilde vizemizi alıp gitmemiz gerekiyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Vizesi Nasıl Alınır 2021
  G.H., 06 Oca 2021, 16:54

  İrlanda vizesi nasıl alınır 2021 yılı başvurular nereye yapılabiliyor? Türk vatandaşları için parmak izi istenmediğinden dolayı randevuya gelmemize gerek olmadan vekâlet verdiğimiz kişiler işlemleri bizim adımıza yapılabiliyormuş. Çok yoğun çalıştığımdan dolayı hafta içi iş yerinden izin alamıyorum. Bu konuda siz yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Vize Randevusu 2021
  Y.A.L., 06 Oca 2021, 15:09

  Merhabalar, İrlanda vize randevusu 2021 yılında değişiklik oldu mu? Arkadaşımdan öğrendim daha önce randevusuz evrak teslimi yapılabiliyormuş. Turistik amaçlı gitmek istiyorum. Öğrenciyim, herhangi bir yerde çalışmıyorum. Babam Koç Holdingde çalışıyor. Daha önce İrlanda’ya gitmediğim için çok heyecanlıyım. Vize almamda bana yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Vize Başvurusu 2021
  N.K., 06 Oca 2021, 14:11

  Merhabalar, İrlanda vize başvurusu 2021 yılında değişiklik olabilir mi? Kovid 19 salgını nedeniyle İrlanda Konsolosluğu vize işlemlerini kabul edilmediğini öğrendim. Bu süreç devam eder mi? Ne zaman başvuru almaya başlarlar. Ben şirket sahibiyim, İrlanda’ya ticari amaçla gitmek istiyorum. Birçok evrakım hazır, gerekli evrak listesini bana mail atabilir misiniz? Vize talebinde bulunurken özellikle dikkat etmem konular nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Öğrenci Vizesi 2021
  İ.Ö., 06 Oca 2021, 11:00

  Merhabalar, İrlanda öğrenci vizesi 2021 yılı yazında almak istiyorum. Bu konu ile ilgili birçok sitede araştırma yaptım. Fakat sizin sitenizin dışında detaylı bilgi göremedim. Bu konuda sizin bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Sponsorum babam olacak. Babam 12 yıldır uluslararası ticaret yapan bir firmanın genel müdürü. Babamın bankasında ne kadar para olması gerekiyor. Başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Transit Vize 2021
  K.Ç, 05 Oca 2021, 15:12

  Merhabalar, Türk vatandaşıyım İrlanda transit vize 2021 yılında aktarmalı uçuşum için gerekli olacak mı? 30 yıldır Türkiye’nin köklü firmalarından biri ile çalışıyorum. Daha önce İrlanda üzerinden aktarmalı uçtuğumda bizden transit vize istememişlerdi. Satın alınmış uçak bileti ve gideceğim ülkenin vizesinin olması yeterli mi? Herhangi bir değişiklik oldu mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Vize 2021
  T.O., 05 Oca 2021, 12:18

  Merhabalar İrlanda vize 2021 yılı için değişiklikler oldu mu? Yaz aylarında yapacağım bir iş görüşmesi için başvuru yapmak istiyorum. Dış ticaret yapan bir firmada 15 yıldır satış müdürü olarak çalışıyorum. Birçok ülkeye iş nedeniyle gittim. Ama İrlanda’ya ilk defa gideceğim. Bu ülkenin vizesi konusunda hiçbir bilgim yok. Bana bu vize alımını yapabilmem için yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Vizesi 2021
  M.M., 04 Oca 2021, 17:04

  Merhabalar, İrlanda vizesi 2021 yılında değişiklikler oldu mu? Türkiye’de tamamı bana ait 20 yıllık şirketim var. İrlanda’ya turistik amaçlı gideceğim. İrlanda vize başvurusunu nasıl yapabilirim? İrlanda Konsolosluğuna ne kadar ödeme yapacağım? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda Vize Randevu
  C.F., 23 May 2020, 17:33

  Merhabalar; ben Bursa’da bir toptan kumaş firmasında muhasebe müdürü olarak çalışmaktayım. Kızım ve eşimle birlikte yılbaşı tatili için İrlanda seyahati planlamaktayız. Eşim de bir özel şirkette yönetici asistanı olarak çalışmakta; kızım ise öğrenci. İşlerimiz yoğun olmakla birlikte kızım da okuduğu için vize başvurusunda İrlanda vize randevu saatini kendimize göre ayarlayabilir miyiz? İnternet üzerinden randevu sistemine erişemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda vizesi nereden alınır
  E.G., 12 May 2020, 21:40

  Merhabalar, turistik İrlanda vizesi almak istiyorum fakat başvurular online mı yoksa konsolosluğa mı gitmeliyim? Başvuruyu kendim yapabilirim sanırım ya da sizin üzerinizden yaparsam nasıl ilerleyeceğim? İrlanda vizesi nereden alınır konusunda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kira geliri ile İrlanda vizesi
  M.L., 01 May 2020, 16:09

  Merhabalar, kira geliri ile geçiniyorum. Birçok mülküm var ayrıca bir işte çalışmaya ihtiyaç duymuyorum. Evrak listesinde çalışma evrakları var fakat ben herhangi bir evrak sunamayacağım. Kira geliri ile İrlanda vizesi alabilir miyim? Ne kadar sürede çıkar? İlginiz için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda çiftçi vizesi
  A.T.K., 01 May 2020, 15:55

  Merhabalar, ben gelirimi çiftçilik yaparak kazanmaktayım. İrlanda çiftçi vizesi diye bir vize türü olduğunu duydum. Başvuru için ne yapmam gerekiyor? Kolay çıkıyor mu? Benim gelirimi düzensiz olarak elde ediyor olmam problem teşkil eder mi? İlginiz için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Irak vatandaşları için İrlanda vizesi
  B.Ş., 01 May 2020, 15:44

  Merhabalar, Irak vatandaşları için İrlanda vizesi almak kolay oluyor mu? Türkiye’de çalışma iznim ve Irak pasaportum var. Daha önce Türkiye’den schengen vizesi aldım bunun İrlanda vizesi başvuruma bir etkisi olur mu? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suriye vatandaşları için İrlanda vizesi
  M.A., 30 Nis 2020, 20:29

  Merhabalar; Suriye vatandaşı olan bir yakınımızı İrlanda’ya kısa süreliğine göndermek istiyoruz. İçerik olarak turistik bir seyahat olacak. Başvuru için çalışma izni olmak zorunda mı? Suriye vatandaşları için İrlanda vizesi alınabiliyor mu? İlginiz için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda vizesi VIP servisi
  N.G., 30 Nis 2020, 18:43

  Merhabalar; başvuruda sıra beklemeden kendi istediğim saatte başvuru yapabilmek istiyorum. Schengen ülkelerinde olduğu gibi İrlanda vizesi VIP servisi seçeneği sunuluyor mu? Bu hizmeti alırsam vize almam kolay olur mu? Bilgi için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda vizesi ile İngiltere
  H.A, 30 Nis 2020, 18:06

  Merhabalar, bu yaz İrlanda’ya gitmek istiyorum fakat sormak istediğim konu, İrlanda vizesi ile İngiltere’ye girebiliyor muyuz? İnternette yaptığım araştırmalarda iki ülke arasında vize konusunda bir kolaylık olduğunu okudum fakat bu bizim için de geçerli mi? Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda vizesi sponsorlu
  G.B., 27 Nis 2020, 09:36

  Merhabalar; ben üniversite 2.sınıf öğrencisiyim. Yaz tatilinde arkadaşlarımla birlikte İrlanda seyahati planlamaktayız. Bir gelirim olmadığı için başvurumda bana biri sponsor olabilir mi? İrlanda vizesi sponsorlu olarak alınabilir mi? Kimler sponsor olabilir? İlginiz için teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda ekspres vize
  C.D., 25 Nis 2020, 20:46

  İrlanda için yaptığım seyahat planımda başvuru sürem sıkıntı olacak. O yüzden ben de ekspres vize başvurusu yapmayı düşünüyorum. İrlanda ekspres vize türü var mı? Hızlı başvuru yapabiliyor muyuz? Bana avantajı nedir? Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda vize danışmanlık
  A.A., 25 Nis 2020, 20:17

  İrlanda’da aralık ayında yapılacak bir fuara katılım için davet aldım. Masraflarım şirketim tarafından karşılanacak fakat vize başvurusu için sizden yardım almak istiyorum. İrlanda vize danışmanlık işlemleri nasıl yapılıyor? Size mi gelmemiz gerekiyor? Siz bu etapta benim için neler yapıyorsunuz? Ayrıntılı açıklarsanız çok mutlu olurum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İrlanda vize merkezi
  H.R., 25 Nis 2020, 20:05

  Merhaba, İrlanda için annemle birlikte turistik bir seyahat planlamaktayım. Yaptığım araştırmalarda başvuru için İrlanda vize merkezi üzerinden ilerlemem gerektiğini okudum. İrlanda vizesi merkezi neresidir? Vize başvurumu nasıl yaparım? Konu hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İrlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp