Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 73

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

İrlanda Vize Merkezi, Çorlu ofisimize hoş geldiniz.

Çorlu’dan vize başvurusu yapmak isteyen danışanlarımıza özel hazırladığımız bu sayfada İrlanda Vize başvurusunu Çorlu üzerinden nasıl yapacağınız hakkında bilgilere ulaşmanız mümkündür. Daha ayrıntılı bilgi almak için sitemizdeki telefon numaralarımızdan ya da e-posta adreslerimizden alanında uzman İrlanda Vize danışmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz.

İrlanda Vize başvurusu adımları

  1. adım: İrlanda’ya gidiş amacınızı belirterek ve çalışma durumunuz gibi kişisel durumlarınızı anlatarak İrlanda Vize danışmanımızla yapacağınız görüşme sonucu hazırlamanız gereken evrak listesini e-posta olarak talep etmelisiniz.
  2. adım: Size iletilen mailde belirtilen vize başvuru kategoriniz için hazırlamanız gereken tüm evrakları eksiksiz hazırlayıp, taslak bilgi formunu doldurmalısınız.
  3. adım: Hazırladığınız evrakları ve bilgi formlarını en kısa sürede İrlanda Vize uzmanlarımıza ulaştırmalısınız.
  4. adım: İrlanda Vize uzmanlarımızdan süreç hakkında ayrıntılı bilgi alarak vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim almalısınız.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar

İrlanda vizesi için başvuru sürecine başlamadan önce ilk karar verilmesi gereken hangi kategoriye başvuru yapılacağıdır. Bu da sizin seyahat amaç ve içeriğinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İrlanda Vize danışmanlarımızla yapacağınız soru-cevap görüşmelerinin ışığında başvurmanız gereken kategoriye karar verilecek ve sizin kişisel durumlarınız da göz önüne alınarak hazırlamanız gereken ayrıntılı evrak listesi sizlere sunulacaktır. Evraklarınızı eksiksiz ve istenen şekilde hazırladıktan sonra İrlanda vizesi Çorlu başvurusu için şubemize ulaştırmanız gerekmektedir. Burada hazırlanan evrakları dilerseniz kargo ile dilerseniz de şubemizi birebir ziyaret ederek vize uzmanlarımıza ulaştırmanız mümkündür. Tüm adres bilgilerimize sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İrlanda vizesi Shengen midir?

İrlanda her ne kadar Avrupa Birliği üye ülkelerinden biri olsa da söz konusu vize olduğunda özerk davranmış ve Schengen vize gurubuna dahil olmamıştır.

Vize merkezi Çorlu şubesi çalışma saatleri

Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma 08:30 ile 18:30 arası

Cumartesi 10:00-14:00 arası

Çorlu Vize Merkezi şubemizi ziyaret etmek için herhangi bir randevu talebi oluşturmanıza gerek olmamakla birlikte mesai saatlerimiz içerisinde dilediğiniz zaman aralığında bizleri ziyaret edebilirsiniz. İrlanda Vize başvuruları için bölge olarak herhangi bir kısıtlama olmamakla birlikte hangi şehirde ikamet ederseniz edin Çorlu şubemiz ile görüşme sağlayarak İrlanda vizesi Çorlu başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz gelmeden önce telefon ya da e-posta yoluyla da İrlanda uzman vize danışmanlarımız ile görüşme sağlayabilirsiniz.

İrlanda için en doğru başvuru ne zaman yapılmalıdır?

Çorlu İrlanda vizesi için başvuruları en erken olarak seyahatinizden 3 ay önce yapılabilmektedir. Başvurular normal zaman dilimindeyken ortalama 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Burada önemli olan Resmi tatil günlerini hesaba katarak başvuracağınız zamanı buna göre belirlemektir. Türkiye’ye özel Resmi tatil günlerinin yanı sıra İrlanda izin özel olan ve çalışılmayan günleri de dikkate almanız gerekmektedir. Bu Resmi günler kendi sitelerinde güncel olarak belirtilmekte olup başvurunuzu ve seyahat tarihinizi belirlemeden önce bunları kontrol etmeyi unutmamanız gerekir. Bizim danışanlarımıza tavsiyemiz seyahat başlangıç tarihinden en az 30 gün öncesinde vize başvurusunun yapılmış olması gerektiği yönündedir.

İrlanda vizesi başvuru sürecine başlamadan önce seyahat amacınızı belirleyin.

Çorlu’dan İrlandaya vizesi başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bunun akabinde uzman İrlanda Vize danışmanlarımızla yapacağınız münazaralar ışığında da vize başvuru kategoriniz belirlenmektedir. Burada danışmanlarımızın size yönelteceği sorulara en şeffaf ve açık şekilde cevap vermeniz başvurunuzun gidişatı için çok önemlidir. Çünkü bu bilgilere göre başvuru içeriğiniz oluşturulacak, kategoriniz belirlenecek ve evraklarınız hazırlanacaktır.

Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa sürede uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

İrlanda vizesi Çorlu başvurusu yaparken vize danışmanlarımızın kategorinize ve kişisel durumunuza bağlı olarak size sunduğu evrak listesini hazırladıktan sonra en çabuk şekilde uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. İrlanda Vize başvurularında evraklarınızın eksiksiz, istenen formatta, düzende, güncellikte olması çok önemlidir. Aksi bir durumda vize başvuru merkezi tarafından dosyanız işleme alınmayabilir. Bu nedenle evrakları hazırladıktan hemen sonra İrlanda Vize Merkezi Çorlu şubemize ulaştırırsanız hemen kontrolleri sağlanacaktır. Bu sayede eğer güncellenmesi gereken, tercüme edilmesi gereken, yeniden hazırlanması gereken evraklar var ise vakit kaybetmeden yeniden hazırlanabilmektedir.

İrlanda Vize başvurusunda otel/uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Çorlu İrlanda vizesi başvurusu evrak listesinde otel/uçak rezervasyonu isteniyor olsa da uçak zorunlu olmamakla birlikte otel için rezervasyon eklenmektedir. Eğer satın alınmış bir uçak bileti varsa bunu da başvuru dosyanıza ekleyerek belirtebiliriz. Aksi taktirde rezervasyon olarak dosyanıza ekleyebilir; vizeniz onaylandığında satın alma işlemi yapabilirsiniz. Bunun bir zorunluluk olmadığını belirterek vizenizde yaşanan herhangi olumsuz bir sonuçta Vize Merkezi sorumluluk kabul etmemektedir.

İrlanda vizesi ile ilgili önemli uyarılar

  • Çorlu İrlanda vizesi başvurusunda evrak düzeni diğer ülkelere nazaran daha büyük önem arz etmekte olup çoğu belge İngilizce olarak eklenmekte; evraklarla ilgili istenmeyen bir düzen söz konusu ise başvuru merkezi vize başvurusunu kabul etmeme hakkını saklı tutmaktadır.
  • İrlanda başvurularında parmak izi işlemi olmadığı için imzalı bir İrlanda Vize başvuru vekalet formu ile başvurunun tamamını sizin yerinize yürütebilme yetkisine sahip olmaktayız. Bu şekilde sizleri başvuru merkezine kadar yormadan ve yaşayacağınız zaman kaybından kurtararak sürecin tamamını biz yürütebilmekteyiz.
  • Başvuruların tamamı Ankara İrlanda Büyük Elçiliği tarafından değerlendirilmekte olup vizenizin olumlu ya da olumsuz tüm karar yetkisi onlarda olmaktadır. Sonuç olumlu olduğu taktirde vizeniz pasaportunuza basılacak ve kargo yolu ile başvuruda belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.
  • Çorlu’dan İrlanda’ya vizesi için ilk başvurunuz ise her zaman vizeniz tek girişli olarak verilmektedir. Sonraki vize başvurularında ise değerlendirmeye bağlı olarak çok girişli vize almaya hak kazanabilirsiniz.
  • Birleşik Krallık yani İngiltere vizeniz var ise İrlanda’ya belirli şartlar altında ve sadece kısıtlı bir bölgeye ziyaret edebilirsiniz. Burada önemli olan aldığınız vize ile önce İngiltere’ye giriş yapmış olmanız gerektiğidir. Aksi taktirde direk İrlanda’ya uçarak giriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

İrlanda vizesi almak ne kadar sürüyor?

Çorlu’dan İrlanda’ya vizesi başvuru süreci uzman vize danışmanlarımızla yapacağınız görüşmeler ışığında size e-posta yoluyla ulaştırılan evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayıp bize ulaştırdıktan sonra başlamaktadır. İrlanda Vize başvuruları genel olarak 10-15 iş gününde sonuçlanıyor olsa da olağandışı şartlar söz konusu olduğundan bu süreç değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle başvuru sürecini iyi yönetmeli ve seyahat tarihinizi riske atmadan en erken zaman diliminde başvuru yapılmalıdır. İrlanda vizesi Çorlu başvurularında süreci hızlandırmak için herhangi bir hizmet sunulmamakta olup bu nedenle süreç çok daha büyük bir önem taşımaktadır. Gerek Türkiye’deki gerekse İrlanda hükümetine ait Resmi tatiller takip edilmeli; başvurunun sonuçlanma süresi bunlar da düşünülerek hesaplanmalıdır. Bu süreçte oluşabilecek en ufak sıkıntıda seyahatiniz riske girebilir; vizeniz bu seyahate yetişemeyebilir. Başvurunuz sonuçlandığında dilerseniz İrlanda Vize Merkezi Çorlu şubemizden şahsen teslim alabilir dilerseniz kargo ya da kurye yoluyla bulunduğunuz adrese ulaştırılmasını talep edebilirsiniz. Bunu Çorlu’dan İrlanda vizesi başvurusu için size özel yol haritası hazırlarken uzman vize danışmanlarımız ile görüşerek talep edebilirsiniz.

İrlanda vize merkezi çorlu

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Çorlu H.T. 22/05/20, 11:56
Merhabalar; ben Çorlu’da bir devlet okulunda İngilizce öğretmeni olarak çalışmaktayım. Bu yaz ayında okul tatilinde kız kardeşim ile birlikte bir İrlanda seyahati planlamaktayız. Kardeşim lisede öğrenci olduğu için kendisine ben sponsor olacağım. Hazırlayacağımız evraklar nelerdir? İrlanda vizesi Çorlu üzerinden nasıl başvuru yapacağız? İlginiz için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32939