Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 51 90

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

İrlanda Vizesi başvurusu yapmak üzere Vize Merkezi Antalya şubemize başvurmak isteyen herkesin öncelikle özel olarak hazırlanmış bu sayfayı okumasını tavsiye ediyoruz. Buradaki ön bilgilendirmeyi aldıktan sonra tüm başvuru işlemlerinizi çok daha pratik olarak yapabilirsiniz. Hemen İrlanda Vizesi başvurusu yapmak veya vize uzmanlarımıza konu ile ilgili danışmak için lütfen Vize Merkezi Antalya şubesi çağrı merkezimizi arayınız veya e-mail göndererek iletişime geçiniz.

İrlanda Vizesi:

  1. Adım: Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımızla görüştükten sonra lütfen size özel olarak hazırlanacak evrak listesinin bulunduğu bir e-mail talep ediniz.
  2. Adım: E-mail tarafınıza ulaştıktan sonra en kısa zamanda evraklarınızı hazırlayınız ve İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu doldurunuz.
  3. Adım: Evrak hazırlama süreciniz bitti ise lütfen tüm evraklarınızı Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırınız.
  4. Adım: İrlanda Vizesi başvuru sürecinizle ilgili tüm gelişmeleri vize uzmanlarımızdan öğrenin ve vizeniz çıkınca pasaportunuzu teslim alınız.

İrlanda Vizesi için gerekli evraklar

Vize Merkezi Antalya şubesinden İrlanda Vizesi için başvuru yapmadan önce hangi İrlanda Vizesi türünde başvuru yapacağınıza karar vermeniz, bunun için de seyahat amacınızı belirlemiş olmanız gerekmektedir. Seyahat amacınız belli ise web sitemizin İrlanda bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklardan başvuracağınız vize türüne ait evrak listesini bulabilirsiniz. Buradaki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapmanız mümkündür. Ancak sizin için en doğru olan evrak listesi, seyahat amacınızı ve kişisel özelliklerinizi aktardıktan sonra vize uzmanlarımız tarafından e-mail olarak gönderilecek evrak listesidir.

Lütfen bu evrak listesini talep ediniz. Bu e-mailde evrak listesinin yanı sıra başvuracağınız vize hakkında genel bilgileri ve ücret detaylarını da bulabilirsiniz. Lütfen tüm evraklarınızı bu listeye göre hazırladıktan sonra en kısa zamanda vize uzmanlarıma ulaştırınız. İrlanda Vizesi online başvurunuzun yapılabilmesi için evrak listelerinin vize uzmanlarımıza ulaşmış olması gerekmektedir. Tüm istenen evraklarla birlikte İrlanda Taslak Vize Bilgi formunu da doldurarak göndermeyi unutmayınız. Evraklarınızı Antalya şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımıza bırakabilir ya da kargo – kurye yoluyla şubemize gönderebilirsiniz.

İrlanda vizesi Schengen mi?

Hayır. İrlanda vizesi Schengen vizesi değildir.

Vize Merkezi Antalya Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi gününden cuma gününe 08.30 ve 18.30 saatleri arasında, cumartesi günleri ise 10.00 ve 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Antalya şubesi hizmetinizdedir.

Çalışma saatleri içinde her zaman Antalya şubemizi ziyaret edebilir, vize başvurusu yapabilir veya vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret etmek için randevu almanıza gerek yoktur. Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da ikamet eden kişiler vize başvurularını Antalya şubemizden yapabilirler.

İrlanda Vizesi başvurusunu ne zaman yapmalıyım?

Vize Merkezi Antalya şubesinden vize başvurusu yapmadan önce lütfen başvuru tarihinizin uygun olduğundan emin olunuz. İrlanda Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih seyahat tarihinizden 3 ay öncesidir. Bu tarihten daha önce başvuru yaparsanız İrlanda Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecek veya bekletecektir. Başvuru için seyahat tarihinize çok yakın bir tarih de seçmemeniz gerekmektedir. İrlanda vizesi online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra pasaportunuz ve tüm evraklarınız teslim edilecek ve İrlanda Konsolosluğu başvurunuzu inceleyecektir. Bu aşamada yaşanabilecek gecikmeleri her zaman göze almalısınız. Bu nedenle lütfen seyahatinizi tehlikeye atmayacak şekilde uygun bir başvuru tarihi seçmek için özen göstermelisiniz.

İrlanda’yı hangi amaçla seyahat edeceksiniz?

İrlanda’yı neden seyahat etmek istediğinizi belirleyerek bu amaca uygun olan İrlanda Vizesi türüne başvurmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımızla görüşmeniz sonrasında size gönderecekleri evrak listesinin bulunduğu e-mail belirttiğiniz seyahat amacına uygun olarak oluşturulacaktır. Ayrıca tüm başvuru süreciniz bu seyahat amacına göre sürdürülecektir. Dolayısıyla doğru evraklarla doğru vize türüne başvurmanız son derece önemlidir. Lütfen online başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra seyahat amacınızda bir değişiklik yapamayacağınızı unutmayınız ve vize türünüzle ilgili destek almak için vize uzmanlarımıza danışınız.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar tamamlanınca Antalya şubemize ulaştırınız.

İrlanda Vizesine başvurunuzun vize uzmanlarımız tarafından yapılabilmesi için hazırladığınız tüm evrakları en kısa zamanda dilediğiniz şekilde Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırmanız gerekmektedir. Lütfen evrakları tam olarak hazırladığınızdan ve özellikle İrlanda Taslak Vize Formunu doldurduğunuzdan emin olunuz. Evraklarınız Antalya şubemize ulaştıktan sonra İrlanda vizesi online başvuru süreciniz başlayacaktır. Vize uzmanlarımız hazırladığınız evraklarda eksik – yanlış bazı evraklara rastlarsa sizden yeniden evrak talebinde bulunabilirler. Ayrıca İrlanda Konsolosluğu da sizden hazırladığınız evrakların dışında bazı evraklar isteyebilir. Bu durumda lütfen vize uzmanlarımıza danışarak bu evrakları da hazırlayıp konsolosluğa iletiniz.

İrlanda Vizesi başvurusu için gerekli evrakları arasında otel veya uçak rezervasyonu belgesi de var mı?

Tüm İrlanda Vizesi başvurularınızda otel ve uçak rezervasyonu yaptırmış olmanız gerekmektedir. Lütfen otel ve uçak rezervasyonu bilgilerinizi vize uzmanlarımızla paylaşınız belgelerini de diğer tüm evraklarınızla birlikte Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırınız. Rezervasyon bilgileriniz online başvuru formlarına girilecek, başvuru için gerekli evrakları arasına rezervasyon belgeleriniz de eklenecektir. Ayrıca lütfen tüm rezervasyonlarınızı ön rezervasyon şeklinde yapmaya özen gösteriniz.

İrlanda Konsolosluğu otel ve uçak rezervasyonlarını ön rezervasyon şeklinde kabul etmektedir. Satın alınmış rezervasyonlarınız ile ilgili Vize Merkezi’nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Konsolosluktan kaynaklanan gecikmeler sebebiyle vizenizde gecikmeler meydana gelebileceğini ve bu nedenle satın alınmış rezervasyonlarınızda problemler yaşayabileceğinizi lütfen unutmayınız. Bu nedenle ön rezervasyon yapmanız gerektiğini bir kez daha tekrar ediyoruz.

İrlanda Vizesi hakkında önemli bazı bilgiler:

  • İrlanda Vizesi için gerekli evraklar arasında bazı evraklar tamamen İngilizce olarak istenmektedir. Bu evraklarla ilgili ayrıntılı bilgi vize uzmanlarımız tarafından size iletilecektir. Bunun haricinde diğer tüm Türkçe evrakların İngilizce başlıklı olarak sunulması gerektiğini hatırlatırız.
  • Vize uzmanlarımız tarafından yapılacak online başvuru sonrası evraklarınız ve pasaportunuz İrlanda Konsolosluğu’nun kontrolüne bırakılacak ve konsolosluğun vize başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz bir karar vermesi beklenecektir. Buradaki tüm yetkinin İrlanda Konsolosluğu’nda olduğunu hatırlatırız.
  • İrlanda Konsolosluğu vizenizi onaylarsa vizeniz pasaportunuza basılacak, vizeniz reddedilirse pasaportunuzla birlikte neden vize başvurunuzun reddedildiğini açıklayan bir ret mektubu gönderilecektir.
  • İrlanda Vizesi için ilk kez yapacağınız başvurularda vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
  • Eğer bir İngiltere vizeniz varsa, bu vize ile direkt olarak İrlanda’ya giremezsiniz. Bunun için kesinlikle bir İrlanda vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. İngiltere vizesi ile öncelikle İngiltere’ye giderseniz oradan İrlanda’ya geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi kaç günde çıkar?

İrlanda Vizesi için başvuru süreci, Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımızın evraklarınızı teslim aldıktan sonra online başvurunuzu gerçekleştirmesiyle başlar. Online formunuz vize uzmanlarımız tarafından doldurulur, başvuru aşamanız sonra erer ve tüm evraklarınızla birlikte pasaportunuz teslim edilerek İrlanda Konsolosluğu’nun vizeniz ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir karar vermesi beklenir. Konsolosluğun vizenizle ilgili karar verme süresi 15-21 gün arasında tamamlanmaktadır. Bu süreler her zaman İrlanda Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir ve değişebilir.

Vizeniz onaylanabilir ya da reddedilebilir. Bu tamamen İrlanda Konsolosluğu’nun kararıdır. Bu aşamdan sonra vize uzmanlarımız size ulaşacak ve pasaportunuzu teslim almanızı isteyeceklerdir. Dilerseniz Antalya şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz. Dilerseniz de bir talimat vererek belirteceğiniz herhangi bir adrese kargo veya kurye yoluyla gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, Antalya

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Antalya S.G. 30/04/20, 17:42
Merhabalar eşimle birlikte yılbaşı için İrlanda’ya seyahat etmek istiyoruz. Pasaportumuzu yeni aldık ilk vize başvurumuz olacak. Bu nedenle süreç hakkında bilgi sahibi değiliz. İrlanda vizesi Antalya ve çevresinden randevu nasıl alınır? Yardımlarınızı rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8103