Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 82

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

İrlanda Vize Merkezi, Trabzon ofisimize hoş geldiniz.

İrlanda Vize Merkezi Trabzon şubesinden İrlanda Vize başvurusu yapmak için gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayfada oluşturduğumuz içerikteki amacımız başvuru süreci ve önemli noktalar hakkında sizleri aydınlatabilmektir. Sizin başvurunuza özel olarak sormak istediğiniz ya da danışanlık hizmetimizden faydalanmak istediğiniz her konu için telefon ya da e-posta adreslerimiz üzerinden uzman İrlanda Vize danışmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz.

4 hızlı adım ile İrlanda Vize başvurusu nasıl yapılır?

 • Eğer başvuru kategorinize hala karar verememiş iseniz danışmanlarımızla yapacağınız görüşmeler ışığında kategoriniz seçilecek akabinde de sizlerin kişisel durumuna özel olarak evrak listesi iletilecektir.
 • Mail adresini e-posta ile ulaştırılmış evrak listesini inceleyip hazırladıktan sonra bu bilgiler ile taslak vize bilgi formunu dikkatlice doldurun.
 • Hazırladığınız vize evraklarını ve doldurduğunuz taslak formu danışmanlarımıza ivedikle ulaştırın.
 • Vize başvuru sürecinin nasıl işleyeceği ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi alın ve başvuru süreciniz nihayete eriştiğinde pasaportunuzu bizden teslim alın.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar

Vize evraklarını hazırlamadan önce seyahat amacınızı netleştirmeniz ve bunun neticesinde 11 farklı kategoriden sizin için başvuruya uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda danışmalarımız ile yapacağınız bilgi paylaşımlarıyla sizleri doğru kategori seçimi için yönlendireceklerdir. Bu seçimlerden sonra da kategoriye özel olarak hazırlanması gereken ve diğer vize evrakları da dahil olacak şekilde sizlere e-posta yolu ile evrak listesi ulaştırılacak; bunları hazırladıktan ve bizlere ulaştırdıktan sonra başvuru süreci başlayacaktır. Trabzon’dan İrlanda’ya vizesi için size iletilen e-posta’da danışmanlığımız hakkındaki tüm ayrıntılı bilgilere ve ücret politikamıza da erişim sağlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu evrakları bizlere nasıl ulaştıracağınız size kalmış olup dilerseniz kargo ile dilerseniz de şubemizi ziyaret ederek bizlere ulaştırabilirsiniz.

İrlanda vizesi Schengen kategorisine dahil midir?

İrlanda siyasi yapı olarak Avrupa Birliği üye ülkelerinden olsa da ülke giriş çıkış vizeleri söz konusu olduğunda Schengen ülke gurubuna dahil olmamış ve özerk bir vize sistemini benimsemiştir. İrlanda vizesi ile sadece İrlanda ülke sınırlarını ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon çalışma saatleri

 • Trabzon şubemiz hafta içi pazartesi-salı-çarşamba-perşembe-cuma günleri 08:30-18:30
 • Cumartesi 10:00-14:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İrlanda vizesi Trabzon hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için şubemize telefon ya da e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz. Adres bilgilerimiz sayfamızda yer almakta olup ziyaret etmek için mesai saatlerimiz içerisinde dilediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz. Bunun için herhangi bir randevu talebinde bulunmanız da gerekmemektedir. İrlanda Vize başvurusu için ikamet bölgeniz bir önem arz etmemekte olup dilediğiniz şehirden başvuru yapabilirsiniz.

İrlanda vizesi için en uygun başvuru zamanı nedir?

İrlanda vizesi Trabzon için genel olarak belirtmek gerekirse 10-15 iş günü içerisinde neticelendirilmektedir. Bu bağlamda bizim danışanlarımıza tavsiyemiz en az 30 gün öncesinde başvuruda bulunmaları yönündedir. Eğer daha erken başvuru yapmak isterseniz de en erken başvuru kabul tarihi seyahatinizden 3 ay öncesi olacaktır. Daha erken yapılan başvurular sistemsel olarak kabul edilmemekte olup, bekletilmek zorundadır. Danışmanlarımızla yapacağınız görüşmelerden sonra size e-posta ile gönderilen evrak listesindeki belgeleri hazırlayıp bize ulaştırdıktan İrlanda Vize Merkezi Trabzon şubemize ulaştırdıktan sonra başvuru süreciniz başlamaktadır.

İlk olarak İrlanda online başvuru formlarınız doldurulup akabinde evrak kontrolü ile birlikte dosyanız ve pasaportunuz İrlanda Hükümeti’nin yetkilendirdiği başvuru merkezine teslim edildikten sonra karar sonucu beklenecektir. Burada yaşanan zaman kayıplarından dolayı başvurunuzun geç kalmaması için seyahat tarihlerinizi danışmanlarımız ile paylaşarak en doğru başvuru tarihini belirlemeniz gerekmektedir.

İrlanda Vize başvuru sürecine başlamadan önce ilk olarak seyahat amacınızı netleştirin.

Vize başvurunuzu yaparken seyahat amacınızı netleştirmeniz konunun en önemli başlangıç kısmıdır. Bu amaca yönelik olarak başvurunuz şekillenecek ve süreciniz yönetilecektir. Bu nedenle danışmanlarımızla yapacağınız görüşmeler esnasında seyahat amacınız hakkında şeffaf olmanız çok önemlidir. Bu amaç dahilinde kategoriniz belirlenecek; vize başvuru içeriğiniz ve evrak listeniz oluşturulacaktır.

Evraklarınız hazır olduğunda en kısa zamanda şubemize ulaştırınız.

Trabzon İrlanda vizesi için mail adresinize ulaştırdığımız evrak listesindeki belgelerin tamamını ve İrlanda taslak vize formunu dikkatlice doldurduktan hemen sonra bize hızlıca ulaştırmanız çok önemlidir. Bunları teslim alıp online formlar sürecine başlamadan önce evraklarınız tarafımızdan kontrol edilmektedir. Herhangi eksik bir belge, tercüme edilmesi gereken bir evrak ya da eklenmesi gereken bir belge olup olmadığı kontrol edilecek ve size bildirilecektir. Bunların hepsi zaman alan işlemler olup başvurunuzun gecikmemesi için belgeleri hazırladığınızda kargo ya da elden hızlıca bize ulaştırmanız çok önemlidir.

İrlanda Vize başvurularında uçak/otel almak zorunlu mudur?

Trabzon İrlanda vizesi için zorunlu evrakların arasında uçak bileti olmamakla birlikte otel için kalacak yer beyan etmek zorunludur. Zorunlu olmasa da eğer satın alınmış uçak bileti var ise başvuru dosyanıza eklemek seyahatinizin inandırıcılığı açısından önemli bir puan eklemektedir. Otel için satın alınması zorunlu olmayıp rezervasyon olarak da dosyanıza eklenebilmektedir. Satın alındıktan sonra olumsuz bir vize başvuru sonucu ile karşılaşırsanız bu büyük bir sorun yaratacağından rezervasyon olarak da dosyanıza eklemekte bir sakınca bulunmamaktadır.

İrlanda vizesi hakkında bilmeniz gereken önemli noktalar

 • -İrlanda Vize başvurularında kategori içeriğine bağlı olarak bazı evrakların noter onaylı olarak tercüme ettirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde eksik evrak olarak dosyanız işleme alınmayabilir.
 • -Trabzon’dan İrlanda’ya vizesi için başvuruların ilk etabı online olup sonrasında hazırlamanız gereken evraklar ve pasaportunuz ile birlikte yetkili başvuru merkezinde dosyanız işleme aldırılacaktır. Buradan sonra başvuru için elçiliğin kararı beklenecektir.
 • -Vize kararı konusunda tek yetkili elçilik olup olumlu ya da olumsuz her karar onları yetkisinde olacaktır. Başvurunuz sonuçlandığında başvuruda belirttiğiniz adrese kargo yolu ile ulaştırılacaktır.
 • -Eğer bu sizin ilk İrlanda Vize başvurunuzsa vize aldığınız taktirde bu tek girişli bir vize olacaktır. Diğer başvurularınızda kriterleri sağlar iseniz çoklu girişli almanız mümkündür.
 • -İngiltere vizesi sahibi iseniz ve vizeniz hala geçerli ise İngiltere’ye giriş yapmış olmak şartı ile İrlanda’ya seyahat edebilirsiniz. Bu seyahat İrlanda’nın kısıtlı bir bölgesi için geçerli olup 90 günden az kalma şartı da koşulmaktadır.

İrlanda vizesi almak ne kadar sürüyor?

İrlanda Vize Merkezi Trabzon şubemiz üzerinden yürüteceğiniz vize başvurusu süreciniz seyahatinizden en an 30 gün öncesidir. Çok daha erken başvuru yapmak isterseniz buradaki kriter seyahatinizden en fazla 3 ay önce başvurabilmektir. Başvuru için gerekli evrakları hazırladıktan sonra önemli olan bir başka kriter ise pasaportunuzun seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerlilik şartıdır. Bunun yanısıra vize basılabilmesi için en az 2 yaprak boşluk bırakılması da şartlar arasında bulunmaktadır. Tüm şartlar sağlandığında ortalam 10-15 iş günü içerisinde İrlanda vizesi Trabzon başvurunuz sonuçlanmaktadır. Elçilik tarafından değerlendiren başvurular sonuca ulaştığında başvurunuzu yaparken istenen adresinize kargo ile ulaştırılacaktır. Burada isterseniz adresi biz olarak seçebilir şubeden teslim alabilir ya da kendi adresinizi seçerek direk evinize talep edebilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek hemen başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İrlanda vize merkezi trabzon

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Trabzon B.T. 30/04/20, 17:52
Merhabalar, ben Trabzon’da bir çay firmasının bayi sahibiyim. Şahıs firması olarak gözüküyor. İrlanda vizesi Trabzon için gerekli evraklar nelerdir? Başvuruyu nereye yapmak lazım? Siz bize yol gösterip başvuru sürecini bizimle yürütebilir misiniz?
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32404