Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 92

Eposta

konya@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Konya şubemizden İrlanda Vizesi başvurusu yapmayı amaçlayan kişilerin bu sayfayı okumasını tavsiye ediyoruz. Vize başvurunuzla ilgili merak ettiğiniz konuların cevabını bulmak ve ön bilgilendirmek sahibi olmak için bu sayfayı okumanız önem taşımaktadır. Daha sonra vize başvurusu yapmak isterseniz veya danışmanlarımızla görüşmek isterseniz Vize Merkezi Konya şubemize ait çağrı merkezini arayabilir ve e-mail göndererek danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi başvuru işlemleri:

  1. Adım: Vize Merkezi Konya şubesindeki danışmanlarımız tarafından hazırlanacak ve e-mail olarak gönderilecek evrak listesini talep edin.
  2. Adım: E-maili aldıktan sonra sizden istenen evrakları hazırlayın ve İrlanda Taslak Vize bilgi formunu doldurmayı unutmayın.
  3. Adım: Evrak listesinde bulunan evrakları hazırladıktan sonra tümünü Konya şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Vizenizin tüm başvuru süreci boyunca danışmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

İrlanda Vizesi için gerekli evraklar

İrlanda’yı neden ziyaret etmek istediğinizi belirledikten sonra uygun vize türüne ait web sitemizde yer alan İrlanda alt başlıklarında bulabileceğiniz başvuru için hazırlanması gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden faydalanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz ve İrlanda’ya gitmekteki seyahat amacınız evrak listesinin size özel olarak hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir.

Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı hazırlayabilir ve doldurmanız gereken formlara ulaşabilirsiniz. Söz konusu e-posta danışmanlarımız tarafından en kısa sürede e-posta adresinize gönderilecektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. İrlanda Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Konya şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Konya şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Konya şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz.

Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca İrlanda Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize Merkezi Konya Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi günü ve cuma günü arasında 08.30 - 18.30 saatleri, cumartesi günleri ise 10.00 - 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Konya şubemiz açıktır.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Konya şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Aksaray, Bayburt, Muş, Siirt, Eskişehir, Kastamonu, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Karabük, Düzce, Nevşehir, Sivas, Niğde, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Trabzon, Ordu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane Adana, Kars, Hakkâri, Hatay, Zonguldak, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Tunceli, Şanlıurfa, Çankırı, Kırklareli, Erzurum, Tokat, Ardahan, Rize şehirlerinde yaşayan ve İrlanda vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Konya şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

İrlanda Vizesi için başvurumu ne zaman yaparsam uygun olur?

İrlanda vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Konya şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvuru yapmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. İrlanda Konsolosluğu vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarihi seyahatinizden 3 ay öncesi olarak belirlemiştir. Seyahatinize 3 aydan daha fazla bir zaman varsa İrlanda Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyebilecektir. Başvuru tarihinizden emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Seyahatinize çok kısa bir zaman kala başvuru yapmanız da tavsiye edilmemektedir. Bu tür bir başvuru yapılması durumunda online sistemin hata vermesi ya da konsolosluk kaynaklı gecikmeler sebebiyle vizenizin çıkış süresinin uzaması ve seyahatinizin tehlikeye girmesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklarla karşılaşmamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya danışmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

İrlanda Vizesi başvurunda seyahat amacınız önemlidir.

Lütfen vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce İrlanda’yı neden seyahat etmek istediğinizi danışmanlarımıza doğru olarak aktarın. İrlanda’yı seyahat etme sebebinize göre seçilecek İrlanda vizesi türüne göre tüm başvuru işlemleriniz gerçekleştirilecektir. Bu nedenlerle İrlanda’yı hangi amaçla ziyaret edeceğiniz vize başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır. Başvuru süreciniz bittikten sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı danışmanlarımızın oluşturduğu listeye göre hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman danışmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz

İrlanda vizesi başvurusu için gerekli evraklarını hazırlayıp danışmanlarımıza ulaştırınız.

İrlanda vizesi başvuru evraklarını hazırlama sürecini bitirdiyseniz, en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekecektir. Doğrudan Vize Merkezi Konya şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Bunun yerine danışmanlarımızla görüşerek uygun buldukları takdirde tüm evraklarınızı e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz. Ayrıca eğer İrlanda Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen danışmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

İrlanda Vizesi başvurusu için otel veya uçak rezervasyonu yaptırmış olmam gerekiyor mu?

İrlanda vizesi başvurularında İrlanda Konsolosluğu tarafından otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu bilgileri istenmektedir. Öncelikle rezervasyon bilgilerinizi danışmanlarımızla paylaşmanız ayrıca rezervasyon belgelerinizi de başvuru evraklarınızın arasına eklemeniz gerekmektedir. Otel – uçak rezervasyonu bilgileriniz daha sonra online başvuru formlarına da yazılacaktır. Uçak biletlerinizi ya da otel rezervasyonlarınızı satın almak zorunda değilsiniz. Rezervasyonlarınızı ön rezervasyon şeklinde yapabilirsiniz. İrlanda Konsolosluğu ön rezervasyonları kabul etmektedir. Otel rezervasyonlarınızı veya uçak biletlerinizi önceden satın alarak rezervasyon yapmanız halinde vizeniz İrlanda Konsolosluğu tarafından onaylanmazsa özellikle satın alarak gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Eğer başvurunuz sırasında herhangi bir rezervasyon yaptırmamış durumdaysanız bunu danışmanlarımızla paylaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda Vizesi başvurusu hakkında bazı bilgiler:

  • İrlanda Vizesi başvuru evraklarının arasında tamamen İngilizce olarak sunulması gereken bazı evraklar vardır. Bu evrakların neler olduğu danışmanlarımız tarafınızdan bildirilecektir. Ayrıca Türkçe kabul edilen belgelerin de İngilizce başlıklarla sunulması gerektiğini unutmayınız.
  • İrlanda Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul ederse pasaportunuza basacak, reddederse ise bir ret mektubu göndererek başvurunuzu neden kabul etmediğini bu ret mektubunda açıklayacaktır.
  • İrlanda Vizesi için ilk kez başvuru yapıyorsanız vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
  • Eğer bir İngiltere vizeniz varsa, bu vize ile doğrudan İrlanda’ya giremezsiniz. Bunun için kesinlikle bir İrlanda vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. İngiltere vizesi ile ilk olarak İngiltere’ye giderseniz oradan İrlanda’ya geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi Konya şubesinden yapacağınız vize başvurunuz, evraklarınızı şubemize gönderdikten sonra danışmanlarımızın online başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmesiyle başlar. Başvuru aşaması sona erdikten sonra İrlanda Konsolosluğu başvurunuzu inceler ve onaylama ya da onaylamama konusunda bir karar verir. Konsolosluğun inceleme ve karar verme aşaması yaklaşık olarak 15 ila 21 iş günü kadar sürmektedir. Bu sürelerin her zaman için değişebileceğiniz ve tamamen İrlanda Konsolosluğu’nun yetki alanı içinde olduğunu unutmayınız. Vizenizin onaylanma veya reddedilme kararı tamamen İrlanda Konsolosluğu’na aittir. Bu karardan sonra pasaportunuz iade edilecek ve danışmanlarımız tarafınıza ulaşarak pasaportunuzu teslim almanızı isteyeceklerdir. İsterseniz Vize Merkezi Konya şubemizi bireysel olarak ziyaret ederek danışmanlarımızla yüz yüze görüşüp vizenizi alabilirsiniz. Şubemizi ziyaret edemeyecek durumdaysanız isterseniz kargo - kurye aracılığı ile kapınıza kadar gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Konya O.D. 30/04/20, 15:52
Merhaba, İrlanda vizesi Konya ve çevre illerinde yaşayanlar için nereden başvuru yapılması gerekiyor? Başvuruyu sizin aracılığınızla mı yapmam gerekiyor? Bireysel başvuru imkanı yok mu? Siz başvuru için neler yapıyorsunuz? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 19367