Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 55

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır

İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır ofisimize hoş geldiniz.

İrlanda Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden başvurusu yapabilmeniz için gerekli tüm bilgileri bu sayfa altında sizler için derledik. Başvuru süreci ve önemli noktalar hakkındaki tüm içerikleri web sayfamızda bulmanız mümkün. Bunun dışında aklınıza takılan; kişisel başvurunuzun gidişatı hakkındaki her sorunuz için sayfamızdaki telefon numaralarımızdan ya da e-posta üzerinden uzman İrlanda Vize danışmanlarımız ile iletişim sağlayabilirsiniz.

4 adımda hızlı İrlanda Vize başvurusu:

  • Seyahat içerik ve amacınızı uzman danışmanlarımızla paylaşın. Size sorulacak sorular ışığında da başvurunuzu kategorinizi seçerek çalışma durumunuza özel hazırlamanız gereken evrak listesini talep edin.
  • E-posta yolu ile size ulaştırılan evrak listesindeki her belgeyi eksiksiz ve nizami olarak hazırladıktan sonra başvuru için tarafımızca gerekli olan taslak İrlanda Vize başvuru formunu da dikkatlice doldurun.
  • Bahsettiğimiz formlar, belgeler ve pasaportunuzu ister elden isterseniz de kargo yolu ile Vize Merkezi Diyarbakır şubemize ulaştırın.
  • Sürecin nasıl işleyeceği hakkında danışmanınızla görüşerek bilgi alıp vize başvurunuz sonuçlandığında da pasaportunuzu teslim alın.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar

Genel geçer bilinen evrak listelerini hazırlamaya başlamadan önce spesifik olarak sizin başvurmanız gereken vize kategorisine karar verilmelidir. Bu aşamada vize danışmanlarımızla yapacağınız görüşmelerle 11 farklı başvuru kategorisinden sizin için en uygun olana karar verilebilir. Bu karar ışığında da sizin kişisel durumlarınız da göz önüne alınarak hazırlamanız gereken evraklar e-posta yolu ile mail adresinize ulaştırılır. Bu aşamada evrak listesi üzerinden aklınıza takılan konularda danışmanınız ile görüşme sağlayabilirsiniz. İrlanda vizesi Diyarbakır başvurularında evrakların eksiksiz, nizami ve istenen formatta olması ayrı bir önem arz ettiğinden bu aşamda danışmanınızla kontakta olmanız önemli olacaktır.

İrlanda vizesi Schengen vize gurubunun içerisinde midir?

İrlanda uzun yıllar öncesinde Avrupa Birliği üye ülkeleri arasına katılmıştır. Her ne kadar bu guruba dahil olsa da vize konusunda kendi kurallarını koymak isteyerek ülke giriş çıkışlarında İrlanda vizesi kullanımını uygun bulmuştur. İrlanda vizesi sadece kendi ülke sınırları için kullanıma açıktır. Bu vize ile Schengen ülkelerini ziyaret etmeniz mümkün değildir.

Vize Merkezi Diyarbakır çalışma saatleri

Hafta içi Pazartesi-Cuma günleri arası 08:30-18:30

Cumartesi 10:00-14:00 arasıdır.

Vize Merkezi Diyarbakır şubemizle görüşme sağlamak istediğinizde herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Mesai saatlerimiz içerisinde dilediğiniz zaman aralığında sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Adres bilgilerimize web sitemiz üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İrlanda vizesi başvurusu için en uygun zaman aralığı nedir?

İrlanda seyahatiniz öncesi başvuru yapmak için en erken zaman dilimi 3 ay öncesidir. Eğer seyahatinize 3 aydan fazla zaman varsa başvurunuz işleme alınmayacaktır. Bu nedenle tarihlere dikkat ederek doğru zamanda başvuru yapabilmek önemlidir. Ortalama 10-15 iş günü içerisinde sonuçlanan İrlanda Vize başvuruları için genel olarak en az 30 gün öncesinde başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Burada önemli olan hem kendi ülkemiz için hem de İrlanda için kabul gören ve çalışılmayan resmi tatil günlerini hesaba katmaktır. Bizim için geçerli resmi tatilleri biliyor olsak da İrlanda’ya özel resmi tatil günlerini de kendi siteleri üzerinden inceleyebilirsiniz. Başvurunuzun ve seyahatiniz bir sekteye uğramaması için başvuru sürecini doğru yönetmeniz gerekmektedir.

İrlanda vizesi için başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirleyin.

İrlanda vizesi için başvuru sürecini doğru yönetebilmek amacı ile ilk iş başvuru amacınızı belirleyin. Bu amaç ışığında da başvuru kategoriniz bizim tarafımızdan belirlenecektir. Yanlış kategori başvurusu sonucu birçok vize olumsuz sonuçla geri dönmektedir. Kategorinizi doğru belirleyebilmek adına vize danışmanlarımızın size sorduğu sorulara en şeffaf şekilde yanıt vermeniz doğru kategori seçimi için çok önemlidir. Bu kategoriye uygun olarak da hazırlayacağınız evraklar şekillenmekte ve size e-posta yoluyla ulaştırılmaktadır.

Evraklarınızı hazırladığınızda en kısa süre içerisinde vize danışmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Uzman vize danışmanlarımızla yaptığınız görüşmelerden sonra size özel olarak ulaştırılan evrak listesindeki tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlama esnasında her konu için vize uzmanlarımız ile iletişim kurmanız mümkündür. Her ne kadar evraklar bize ulaştığında tekrar tekrar kontrol edilip eksikler, yeniden güncellenmesi ya da düzenlenmesi gereken evraklar size bildirilecek olsa da yaşanacak zaman kaybını önlemek amacıyla evrakları istenen düzende hazırlamanız çok önemlidir. Her şey tamam olduktan sonra da bunları en hızlı şekilde bize ulaştırmanız gerekmektedir. Evrakların asıllarını ibraz etmemiz gerektiğinden ötürü kargo ya da elden teslim yolu ile bize ulaştırabilmeniz mümkündür.

İrlanda Vize başvurularında otel/uçak bilgisi ibrazı ya satın alınması zorunlu mudur?

Vize başvurusu esnasında Diyarbakır’dan İrlanda’ya vizesi için onlar formlarınız doldurulur iken kalacağınız yer bilgisi kısmının doldurulması zorunludur. Nerede kalacağınızı ibraz etmiş olsanız da illaki satın alınmış olarak eklenmesi zorunlu olmayıp rezervasyon olarak da başvuru dosyanıza eklenebilir. Satın alınmış olarak eklendiğinde bunu ayrıca belirterek artı bir puan alsak da istenmeyen bir vize sonucu ile karşılaşıldığında satın alınmış bilet ve otelin size zararı söz konusu olabilir.

İrlanda vizesi hakkında dikkat edilmesi gerekenler:

  • İrlanda Vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar büyük önem arz etmekte olup bazıları tercüme ettirilmeli, her belge güncel olmalı ve istenen tüm evraklar eksiksiz olarak başvuru dosyanıza ekleniyor olmalıdır.
  • İrlanda Vize başvurularında hem online hem de dosyanın teslim edildiği iki farklı kısım bulunmaktadır. Sizden aldığımız evraklarla online formlarınız doldurulacak akabinde de pasaportunuz ile birlikte dosyanız başvuru merkezine sizin adınıza teslim edilecektir.
  • Başvurunuz teslim edildikten sonra değerlendirme süreci başlamış olacaktır. Bu noktada tek karar mercii elçilik olacak ve başvurunuzun değerlendirilme süreci sonuçlandığında da pasaportunuz size kargo yolu ile belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.
  • Eğer bu ilk İrlanda Vize başvurunuz ise ve olumlu sonuçlanırsa tek girişli olarak verilecektir.
  • Geçerli İngiltere vizesi sahibi iseniz ve bu vize ile İngiltere’ye giriş yaptıysanız İrlanda’nın kısıtlı bir bölgesini en fazla 90 gün kalma şartı ile ziyaret edebilirsiniz.

İrlanda vizesi işlemleri ne kadar zaman alır?

Diyarbakır İrlanda vizesi başvurusu için başvurunuzdan en erken 3 ay en geç de 30 gün önce başvuru yapmanız gerekmektedir. Resmi tatiller, özel günler ve yoğunluk durumu süreci etkiliyor olsa da genel olarak 10-15 iş günü içerisinde vize başvurunuz neticeye ulaşmaktadır. 5 farklı ildeki yetkili başvuru merkezlerinden dosyaları işleme alıyor olsalar da değerlendirme tamamen Ankara İrlanda Büyük Elçiliği üzerinden yapılmaktadır. Süreci etkileyen evrak aktarımları da göz önüne alındığında bizim danışanlarımız için uygun gördüğümüz seyahatten en geç 30 gün önce dosyanın işleme alınmış olmasıdır. İrlanda Vize başvurularında başvuru merkezi tarafından hızlandırılmış başvuru seçeceği sunulmadığından dolayı başvurunuzun yetişmesini riske atmamak adına sürece riayet edilmelidir. İstenmeyen bir şekilde vizeniz yetişmez ise seyahatinize gidemeyebilirsiniz. Süreç sona erip değerlendirme bittiğinde dilerseniz direk size dilerseniz de bize pasaportunuz ulaştırılacaktır. Başvuru sonuçları kişilere kargo yolu ile ulaştırılmakta olup başvuruda belirtilen adres üzerinden işlem yapılmaktadır.

İrlanda Vize Merkezi, Diyarbakır şubemize ulaşarak vize başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

İrlanda vize merkezi diyarbakır

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Diyarbakır A.M. 30/04/20, 17:26
Diyarbakır’da yaşıyorum. Bir şirkette idari işler departmanında çalışmaktayım. İrlanda vizesine başvurmak istiyorum. Para olarak bankada çok yüksek bir meblağ göstermem vize almak için yeterli olur mu? İrlanda vizesi Diyarbakır’da nereden alınır? İlginiz için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle