İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 55

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

İrlanda Vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin ön bilgilendirme sahibi olmaları için hazırlanan bu sayfayı mutlaka okumalarını öneriyoruz. Vize Merkezi İzmir şubemizden daha pratik olarak İrlanda Vizesi başvurusu yapmak için bu sayfadan yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Vize Merkezi İzmir şubemizin çağrı merkezini arayabilir veya e-posta adresine ileti göndererek vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

İrlanda Vizesi başvurusu için önemli 4 adım:

 1. Adım: Öncelikle başvuracağınız İrlanda vizesi türü ve kişisel durumunuz baz alınarak hazırlanacak evrak listesi e-postasını talep edin.
 2. Adım: E-postayı aldıktan sonra vakit kaybetmeden gerekli evrakları hazırlayıp, İrlanda Taslak Bilgi Formundaki soruları cevaplayın.
 3. Adım: Evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp, formu boş bırakmadan doldurduktan sonra Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
 4. Adım: Başvuru süreciniz boyunca vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıkınca pasaportunuzu teslim alın.

İrlanda Vizesi için gerekli evraklar

İrlanda Vizesi başvurunuzu yapmadan önce İrlanda’yı hangi amaçla seyahat edeceğinizi bilerek, bu amaca uygun olarak web sitemizdeki İrlanda sayfalarına ve alt başlıklarına bakabilir, buradaki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak esas olan, kişisel durumunuzu ve hangi İrlanda Vizesine başvuracağınızı vize uzmanlarımıza aktardıktan sonra içinde size özel evrak listesinin, vize bilgilerinin ve ücret detaylarının yer aldığı e-postayı talep etmektir. Alacağınız bu e-postada yer alan evraklar sizin için en doğru olan evraklardır ve en kısa zamanda tümünü temin edip vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. İrlanda Taslak Vize Bilgi Formundaki tüm soruları boş bırakmadan yanıtlamayı unutmayınız. Evraklarınız Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımıza ulaşır ulaşmaz vize başvurunuz için gerekli online formlar doldurularak başvuru süreciniz başlatılacaktır. Bu nedenle başvurunuzun yapılabilmesi için mutlaka evraklarınızın İzmir şubemize ulaşması gerekmektedir. Bu anlamda evraklarınızı dilediğiniz gibi şubemize ulaştırabilirsiniz. İsterseniz şahsen İzmir şubemize uğrayabilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve evraklarınızı elden teslim edebilirsiniz. İsterseniz hiç buna gerek kalmadan kargo veya kurye yoluyla evraklarınızı şubemize gönderebilirsiniz.

İrlanda vizesi Schengen mi?

Hayır. İrlanda vizesi Schengen vizesi değildir.

Vize Merkezi İzmir Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi gününden Cuma gününe: 08.30 ve 18.30 Arası
 • Cumartesi günü: 10.00 ve 14.00 Arası

Çalışma saatlerimizin içinde olmak kaydıyla vize başvurusu yapmak isteyen veya vize uzmanlarımızla görüşmek isteyen herkes randevu almadan İzmir şubemizi ziyaret edebilir. Balıkesir, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta, Mersin, Muğla ve Uşak illerinde ikamet eden kişiler İzmir şubemizden İrlanda Vizesi başvurusu yapabilir.

İrlanda Vizesi için en erken ve en geç ne zaman başvuru yapılmalıdır?

Vize başvurunuzu en erken yapabileceğiniz tarihi İrlanda Konsolosluğu belirlemiştir. Bu tarih seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesidir. Daha erken bir tarihte başvuru yapamazsanız, yaparsanız reddedilebilir ya da bekletilebilir. Bununla birlikte çok geç başvuru yapmanızı da Vize Merkezi olarak biz tavsiye etmiyoruz. Seyahat tarihinize çok kısa bir süre kala yapacağınız vize başvurularınız herhangi bir gecikmede tehlikeye girebilmektedir.

Vize uzmanlarımız online başvurunuzu bekletmeden gerçekleştireceklerdir ancak evraklarınızla birlikte pasaportunuz da teslim edildikten sonra konsolosluk tarafından vizenizle ilgili karar verme süreci başlayacaktır. Bu süreç konsolosluğun tatile girmesi ya da başka bazı sebeplerden dolayı uzayabilir. Bu durumda seyahat tarihiniz geldiğinde vizeniz henüz siz ulaşmamış olabilir. Lütfen vize için başvuru yaptığınız tarih ile seyahat tarihiniz arasından uygun bir zaman olduğundan emin olunuz.

İrlanda Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce seyahat amacınıza uygun türde başvuru yapın.

Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımız aracılığı ile İrlanda vizesi başvurunuzu yapmadan önce lütfen seyahat amacınızı belirlemiş ve buna uygun türde İrlanda vizesine başvuruyor olunuz. Vize uzmanlarımız seyahat amacınızı öğrendikten sonra kişisel özelliklerinizi de göze alarak bir evrak listesi oluşturacak ve online başvuru sürecini de bu seyahat amacına göre yürüteceklerdir. Vize başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için mutlaka seyahat amacınıza ve kişisel özelliklerinize uygun şekilde başvuru yapılması gerekmektedir. Vize uzmanlarımız online başvuru sürecini bitirdikten sonra seyahat amacınızda bir değişiklik yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu konuda aklınıza takılan her soru için mutlaka vize uzmanlarımıza danışınız.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar hazır olunca lütfen vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

Vize uzmanlarımız tarafından oluşturularak e-posta olarak sizinle paylaşılan evrak listesini en kısa zamanda tamamıyla hazırlayınız ve İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu boş bırakmadan yanıtlamayı unutmayınız. Bu süreç sona erdikten sonra lütfen hazırladığınız her şeyi vakit kaybetmeden İzmir şubemize ulaştırınız. Online olarak başvurunuzun yapılabilmesi için tüm evraklarınızın vize uzmanlarımıza ulaşması gerekmektedir.

Evraklarınızı Vize Merkezi İzmir şubemize ulaştırdıktan sonra kontrolü yapılacak ve herhangi bir eksiklik / yanlışlık durumunda vize uzmanlarımız sizden yeniden evrak talebinde bulunabilirler. Ayrıca İrlanda Konsolosluğu sizden her zaman ek evrak talebinde bulunabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda lütfen öncelikle vize uzmanlarımızı haberdar ederek istenilen bütün belgeleri size verilen süre içinde temin ederek konsolosluğa ulaştırınız.

İrlanda Vizesi başvurusu için otel / uçak rezervasyonu belgeleri isteniyor mu?

Vize Merkezi İzmir şubesinden yapacağınız İrlanda Vizesi başvurularınız için otel ve uçak rezervasyonu yaptırmanız ve belgelerini vize uzmanlarımızla paylaşmanız gerekmektedir. Ayrıca bu rezervasyon bilgileriniz vize uzmanlarımızın yapacağı online başvurunuzda da gerekli olacaktır. Başvurunuzu yaparken otel veya uçak rezervasyonunuz yoksa lütfen bu durumu vize uzmanlarımıza bildiriniz. Başvurunuzun geçerli olabilmesi için belgelerinizin arasında mutlaka eklenmesi gereken rezervasyon belgeleriniz konusunda size yol göstereceklerdir.

Bununla birlikte lütfen rezervasyonlarınızı ön rezervasyon şeklinde yapınız. Eğer rezervasyonlarınızı satın alırsanız, İrlanda Konsolosluğu kaynaklı olarak yaşanabilecek gecikmelerde vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir ve rezervasyonlarınız yanabilir. Bu gibi durumlarda Vize Merkezi hiçbir sorumluluk kabul etmemekte ve rezervasyonlarınızı mutlaka ön rezervasyon şeklinde yapmanız gerektiğini hatırlatmaktadır.

İrlanda Vizesi ile bilmeniz gereken bazı püf noktaları:

 • İrlanda vizesi için gerekli evraklar arasında bazı evraklar İngilizce olarak istenmektedir. Bu evrakların hangi evraklar olduğu vize uzmanlarımız size ileteceklerdir. Bunun haricinde Türkçe olan tüm evrakların da İngilizce başlıklı olarak istenildiğini unutmayınız.
 • Vize uzmanlarımız online başvurunuzu yaptıktan sonra tüm evraklarınız ve pasaportunuzu teslim edecek ve İrlanda Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında bir karar vermesi beklenecektir.
 • İrlanda Vizesi başvurunuz hakkında olumlu veya olumsuz karar vererek vizenizin basılmasına ya da başvurunuzun reddedilmesine karar verecek tek yetkili İrlanda Konsolosluğu’dur. Vizeniz reddedilirse pasaportunuz, içinde tüm ret nedenlerinin yer aldığı bir ret mektubuyla birlikte gönderilecektir.
 • İrlanda Vizesi için ilk kez yapacağınız başvurularda vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
 • Eğer bir İngiltere vizeniz varsa, bu vize ile İrlanda’ya giremeyeceğinizi hatırlatırız. Eğer İngiltere vizeniz ile ilk olarak İngiltere’ye girdiyseniz ancak oradan İrlanda’ya geçebilirsiniz. Direkt olarak Türkiye’den İrlanda’ya gitmek istiyorsanız mutlaka bir İrlanda vizesi almak zorundasınız.

İrlanda Vizesi almak ne kadar sürüyor?

İrlanda Vizesi için Vize Merkezi İzmir şubesi ile yapacağınız vize başvurunuz, evraklarınızın vize uzmanlarımıza ulaşması ile birlikte online başvurunuzun doldurulması sonucunda başlamış olur. Vize uzmanlarım tarafından online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra pasaportunuz ile birlikte tüm evraklarınız teslim edilir ve İrlanda Konsolosluğu vizeniz hakkında bir karar verir. İrlanda Vizesi için başvurunuz pasaportunuzun teslim edildiği andan itibaren yaklaşık 15-21 gün içinde sonuçlanmaktadır. Vizeniz olumlu ya da olumsuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz iade edilecektir. Olumlu sonuçlanırsa içine vizeniz basılacak, olumsuz sonuçlanırsa bir ret mektubuyla birlikte gönderilecektir. Pasaportunuzu İzmir şubemizden bizzat teslim alabileceğiniz gibi kargo / kurye yoluyla adresinize gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, İzmir

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi İzmir A.Ç. 30/04/20, 16:35
Merhaba, İrlanda vizesi İzmir bölgesinden başvuru yolları nelerdir? Konsolosluğa mı gitmek gerekir? Başvuru merkezi üzerinden işlem yapacaksam eğer online başvuru seçeneği yok mu? Schengen için parmak izi vermiştim o burada da geçerli olabilir mi? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8099