Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Adana’da yaşayan ve İrlanda vizesi için Vize Merkezi Adana şubesinden başvuru yapmak isteyen kişiler için oluşturulmuştur. Adana şubemizden İrlanda vizesine başvuru yapmak istiyorsanız, şubemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi şubemize gitmenize gerek kalmadan da yapabilirsiniz. Web sitemizde mevcut telefon numaralarımızdan Adana şubemizi arayabilir ya da online@vizemerkezi.com e-mail adresimize yazarak danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi Adana şubesindeki danışmanlarımız en kısa sürede başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

İrlanda Vizesi için 4 adımda başvuru süreci:

  1. Adım: Başvuracağınız İrlanda vizesine ait ve size özel olarak hazırlanmış evrak listesini danışmanlarımızla görüşerek talep ediniz.
  2. Adım: Evrak listesinin bulunduğu e-postayı aldıktan sonra sizden istenen tüm evrakları hazırlayınız, formları doldurunuz.
  3. Adım: Tüm evrakları hazırladığınızdan emin olunuz ve en kısa sürede tümünü Adana şubemize ulaştırınız.
  4. Adım: Başvuru sürecinizin ilerlemesi ile ilgili danışmanlarımızla bağlantıda kalınız ve onaylanınca vizenizi teslim alınız.

İrlanda Vizesi için gerekli evraklar

İrlanda’yı neden ziyaret etmek istediğinizi belirledikten sonra uygun vize türüne ait web sitemizde yer alan İrlanda alt başlıklarında bulabileceğiniz başvuru için hazırlanması gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden faydalanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz ve İrlanda’ya gitmekteki seyahat amacınız evrak listesinin size özel olarak hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir.

Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı hazırlayabilir ve doldurmanız gereken formlara ulaşabilirsiniz. Söz konusu e-posta danışmanlarımız tarafından en kısa sürede e-posta adresinize gönderilecektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. İrlanda Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz.

Dikkat!

Danışmanlarımızın gönderdiği bu e-postaya göre istenen tüm belgeleri hazırlayınız. Belgelerinizi doğru olarak hazırlamazsanız İrlanda Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir. Dolayısıyla danışmanlarımız evraklarınızda eksiklik ya da yanlışlık tespit ederse yeniden istenen bu evrakları temin ediniz. Ayrıca İrlanda Konsolosluğu tarafından aranırsanız ve sizden ek evrak – ek bilgi talep edilirse konsolosluğun isteklerini verilen süre içinde yerine getiriniz. Evraklarınızın eksiksiz olmaması durumunda vizenizin onaylanmaması durumu ortaya çıkabilir.

Vize Merkezi Adana Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi ve Cuma günleri arası 08.30 ile 18.30 saatleri arasında, Cumartesi ise 10.00 ile 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Adana şubesi hizmetinizdedir.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve İrlanda vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Ne zaman İrlanda vizesi başvuru yaparsam uygun olur?

İrlanda vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Adana şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvuru yapmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. İrlanda Konsolosluğu vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarihi seyahatinizden 90 gün öncesi olarak belirlemiştir. Seyahatinize 90 günden daha fazla bir zaman varsa İrlanda Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyebilecektir. Başvuru tarihinizden emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Seyahatinize çok kısa bir zaman kala başvuru yapmanız da tavsiye edilmemektedir. Bu tür bir başvuru yapılması durumunda online sistemin hata vermesi ya da konsolosluk kaynaklı gecikmeler sebebiyle vizenizin çıkış süresinin uzaması ve seyahatinizin tehlikeye girmesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklarla karşılaşmamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya danışmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

İrlanda’ya neden seyahat etmek istiyorsunuz?

İrlanda’yı ziyaret etmekteki amacınız, İrlanda vizesi başvurunuzu yönlendirecek olan en büyük etkendir. Tüm işlemleriniz başvuracağınız İrlanda vizesi türüne göre belirlenecektir. Ayrıca hazırlamanız gereken evrakların listesi de vize türünüze ve kişisel durumunuza göre belirlenecektir. Bu nedenlerle İrlanda’yı hangi amaçla ziyaret edeceğiniz vize başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır. Başvuru süreciniz bittikten sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı danışmanlarımızın oluşturduğu listeye göre hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman danışmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz

İrlanda vizesi için gerekli evraklar en kısa sürede hazırlanarak Vize Merkezi Adana şubemize ulaştırılmalıdır.

Vize Merkezi Adana Şubesinde iletişime geçtiğiniz danışmanlarımızın hazırladığı e-postada listelenen evrakları istenildiği şekilde hazırlayınız. İrlanda Vizesi için evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra başvuru işlemlerinize başlanabilmektedir. Hazırladığınız evrakları dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra teslim edebilirsiniz.

Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Evraklarınızı teslim alan danışmanlarımız kontrol işleminden sonra eksik ya da yanlış evrak gibi durumlarda sizden yeniden evrak isteyebilirler. Ayrıca eğer İrlanda Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen danışmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

Otel / uçak rezervasyonu yaptırmam gerekir mi?

İrlanda vizesi başvurularında İrlanda Konsolosluğu tarafından otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu bilgileri istenmektedir. Öncelikle rezervasyon bilgilerinizi danışmanlarımızla paylaşmanız ayrıca rezervasyon belgelerinizi de başvuru evraklarınızın arasına eklemeniz gerekmektedir. Otel – uçak rezervasyonu bilgileriniz daha sonra online başvuru formlarına da yazılacaktır. Uçak biletlerinizi ya da otel rezervasyonlarınızı satın almak zorunda değilsiniz. Rezervasyonlarınızı ön rezervasyon şeklinde yapabilirsiniz. İrlanda Konsolosluğu ön rezervasyonları kabul etmektedir.

Otel rezervasyonlarınızı veya uçak biletlerinizi önceden satın alarak rezervasyon yapmanız halinde vizeniz İrlanda Konsolosluğu tarafından onaylanmazsa özellikle satın alarak gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Eğer başvurunuz sırasında herhangi bir rezervasyon yaptırmamış durumdaysanız bunu danışmanlarımızla paylaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda vizesi başvurusu ile ilgili genel bilgiler:

  • İrlanda vizesi başvurularında bazı evrakların İngilizce olarak hazırlanması istenmektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgi danışmanlarımız tarafından aktarılacaktır. Türkçe olarak sunulacak evrakların ise mutlaka İngilizce başlıklarla sunulması gerekmektedir.
  • İrlanda Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul ederse pasaportunuza basacak, reddederse ise bir ret mektubu göndererek başvurunuzu neden kabul etmediğini bu ret mektubunda açıklayacaktır.
  • İrlanda Vizesi için ilk kez başvuru yapıyorsanız vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
  • Eğer bir İngiltere vizeniz varsa, bu vize ile doğrudan İrlanda’ya giremezsiniz. Bunun için kesinlikle bir İrlanda vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. İngiltere vizesi ile ilk olarak İngiltere’ye giderseniz oradan İrlanda’ya geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi Adana şubesinden yapacağınız İrlanda Vizesi başvurunuz tüm başvuru evraklarını tam olarak hazırladıktan sonra danışmanlarımıza ulaştırmanız sonucunda başlamaktadır. Başvuru aşaması sona erdikten sonra İrlanda Konsolosluğu başvurunuzu inceler ve onaylama ya da onaylamama konusunda bir karar verir. Konsolosluğun inceleme ve karar verme aşaması yaklaşık olarak 15 ila 21 iş günü kadar sürmektedir. Bu sürelerin her zaman için değişebileceğiniz ve tamamen İrlanda Konsolosluğu’nun yetki alanı içinde olduğunu unutmayınız. Vizenizin onaylanma veya reddedilme kararı tamamen İrlanda Konsolosluğu’na aittir.

Vizeniz çıktıysa, pasaportunuz iade edilecek ve danışmanlarımız tarafınıza ulaşarak pasaportunuzu teslim almanızı isteyeceklerdir. İsterseniz Vize Merkezi Adana şubemizi bireysel olarak ziyaret ederek danışmanlarımızla yüz yüze görüşüp vizenizi alabilirsiniz. Şubemizi ziyaret edemeyecek durumdaysanız isterseniz kargo - kurye aracılığı ile kapınıza kadar gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, Adana

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Adana E.T. 22/05/20, 10:35
Merhabalar; İrlanda için turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum fakat Adana’dan başvuruyu nereye yapmam gerekiyor bilmiyorum. Burada Vfs başvuru merkezi var fakat İrlanda için işlem almıyorlarmış. Bölge ayrımı var mı? Varsa hangi şehirden başvuru yapmam gerekiyor. İrlanda vizesi Adana için yardımcı olabilirseniz sevinirim. İlginiz için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 20401