Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 64

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu web sayfası İrlanda Vize Merkezi Edirne şubesinden İrlanda vizesi yapmak isteyen kişiler için bir ön bilgilendirme olması amacıyla hazırlanmıştır. Lütfen Edirne şubesine yapacağınız vize başvurularınızdan önce bu sayfayı okuyunuz. Daha sonra vize başvurusu yapmak veya daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi Edirne şubemizin çağrı merkezini arayabilir ya da e-posta göndererek vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İrlanda Vizesi ile ilgili 4 önemli adım:

 1. Adım: Vize uzmanlarımıza ulaşarak sizin için hazırlayacakları evrak listesini e-posta olarak talep edin.
 2. Adım: E-postayı aldıktan sonra en kısa sürede sizden istenen evrakları hazırlayın, İrlanda Taslak Bilgi Formundaki soruları yanıtlayın.
 3. Adım: Hazırladığınız tüm evrakları Vize Merkezi Edirne Şubemizdeki vize uzmanlarımıza eksiksiz bir şekilde ulaştırın.
 4. Adım: Başvuru süreciniz boyunca vize uzmanlarımıza danışarak bilgi alın ve vizeniz sonuçlanınca pasaportunuzu teslim alın.

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Vize Merkezi Edirne şubesinden İrlanda vizesi başvurunuzu yapmadan önce İrlanda’yı hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirmeniz gerekmektedir. Böylece web sitemizdeki İrlanda sayfalarına ve bu sayfaların alt başlıklarına bakarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz vize uzmanlarımızla görüşüp, başvuracağınız vize türünü ve kişisel durumunuzu açıkladıktan sonra kendilerinden vize bilgilerinin, ücret detaylarının ve özel evrak listesinin olduğu e-postayı talep etmenizdir. Alacağınız bu e-postadaki evrak listesi rehberliğinde evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa sürede vize uzmanlarımıza ulaştırmanız online başvuru sürecinizin başlayabilmesi açısından son derece önemlidir. Aksi takdirde evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaşmadığı sürece İrlanda Vizesi başvuru süreciniz başlayamayacaktır. Lütfen e-postada bulunan İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu doldurmayı da unutmayınız. Evraklarınızı isterseniz Edirne şubemizi şahsen ziyaret ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilir ya da böyle bir olanağınız yoksa evraklarınızı kargo veya kuryeye verebilir ve şubemize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İrlanda vizesi Schengen mi?

Hayır. İrlanda vizesi Schengen vizesi değildir.

Vize Merkezi Edirne Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi gününden Cuma gününe: 08.30 ile 18.30 Arası
 • Cumartesi günü: 10.00 ile 14.00 Arası

İrlanda Vizesi başvurularını Vize Merkezi Edirne şubesini ziyaret ederek yapmak isteyen kişiler çalışma saatlerimiz içinde her zaman şubemizi ziyaret edebilirler. Şubemizi ziyaret etmeden önce herhangi bir randevu almanız gerek yoktur. Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale’de ikamet edenler Edirne şubemiz aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirler.

İrlanda Vizesi başvuruları en erken hangi tarihte yapılabilir?

İrlanda Konsolosluğu vize başvurularınızın en erken yapılabileceği tarihi belirlemiştir. Buna göre İrlanda Vizesine başvurabileceğiniz en erken tarih seyahat tarihinizden 3 ay öncesidir. Bu tarihten daha önce başvuru yapmak isterseniz başvurunuz kabul edilmeyebilir veya başvuru yapabileceğiniz tarihe kadar bekletilebilir. Ayrıca lütfen başvurularınızı seyahat tarihinize çok kısa bir zaman kala yapmayınız. Bu gibi durumlarda yaşanabilecek herhangi bir gecikmede seyahatiniz gerçekleşemeyebilir. Vize uzmanlarımız tarafından İrlanda vizesi online başvurunuz evraklarınız gelir gelmez bekletmeden yapılacaktır ancak konsolosluğun vize başvurunuzu kabul edip etmemesiyle ilgili vereceği karar gecikebilir. Konsolosluğun yoğun olduğu ya da tatil dönemlerine denk gelen günlerde vizenizin çıkış süresi uzayabilir. Seyahat tarihiniz geldiğinde vizenizin mutlaka elinizde olmasını istiyorsanız lütfen başvuru yaptığınız tarih ile seyahat edeceğiniz tarih arasında uygun bir zaman bıraktığınızdan emin olunuz.

İrlanda’yı hangi amaçla seyahat edeceğinizi vize uzmanlarımızla paylaşınız.

İrlanda vizesi almak isteyen kişilerin Vize Merkezi Edirne şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişime geçmeden önce mutlaka İrlanda’yı hangi amaçla seyahat edecekleriniz belirlemiş olması gerekmektedir. Lütfen seyahat amacınızı vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarınız. Vize uzmanlarımız aktardığınız seyahat amacına uygun olarak evrak listenizi hazırlayacak ve diğer online başvuru işlemlerini de bu seyahat amacına göre gerçekleştireceklerdir. Doğru evraklarla doğru vize türüne başvurmuş olmanız vize başvurunuzun İrlanda Konsolosluğu tarafından onaylanması bakımından son derece önemlidir. Vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek online başvuru süreci tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız. Hangi vize türüne başvuracağınızdan emin olamıyorsanız lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

Sizden istenen tüm evrakları hazırladıktan sonra lütfen Vize Merkezi Edirne şubemize ulaştırınız.

Vize uzmanlarımızın sizinle paylaşacağı e-postada yer alan tüm evrakları hazırladıysanız ve İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu boş kalmayacak şekilde doldurduysanız lütfen vakit kaybetmeden hazırladığınız her şeyi Vize Merkezi Edirne şubemize ulaştırınız. Evraklarınız Edirne şubemize ulaşır ulaşmaz vize uzmanlarımız tarafından online başvuru işlemlerinize başlanacaktır. Gönderdiğiniz evrakların arasında eksiklikler veya yanlış evraklar söz konusu ise, vize uzmanlarımız sizden yeniden evrak isteyebilirler. Bununla birlikte İrlanda Konsolosluğu’nun sizden her zaman başka ek evraklar isteyebileceğini unutmayınız. Bu durumda vize uzmanlarımıza haber vererek sizden istenen evrakları en kısa zamanda tamamlayıp konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir.

İrlanda Vizesi için başvuru yapmadan önce otel veya uçak rezervasyonu yapmış olmalı mıyım?

Lütfen tüm İrlanda vizesi başvurularınızdan önce otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırıp Vize Merkezi Edirne şubesindeki vize uzmanlarımızla paylaşınız. Vize uzmanlarımızın yapacağı online başvurularda rezervasyon bilgileriniz girilecek ayrıca başvuru evraklarınız arasında bu rezervasyonlarınıza ait belgeler de bulunacaktır. Eğer İrlanda vizesi başvurusu için vize uzmanlarımızla iletişime geçtiğinizde henüz uçak ve otel rezervasyonu yapmamışsanız lütfen bu durumdan vize uzmanlarımız haberdar edin. Ayrıca lütfen rezervasyonlarınızı ön rezervasyon şeklinde yapın.

İrlanda Konsolosluğu tarafından satın alınmış rezervasyon belgeleri talep edilmemekte, ön rezervasyon şeklinde yapılmış otel ve uçak rezervasyonları yeterli olmaktadır. Satın alınmış rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Ön rezervasyon yapmanız konusunda tüm İrlanda vizesi başvuranlarını uyarıyor ve eğer satın alınmış rezervasyonu tercih ederseniz, vizenizin seyahat tarihinize yetişmemesi nedeniyle yaşayacağınız olumsuzluklardan hiçbir şekilde Vize Merkezinin sorumlu olmayacağını bildiriyoruz.

İrlanda Vizesi ile uyarılar:

 • İrlanda Vizesi için gerekli evraklar arasında İngilizce olması gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklarla ilgili ayrıntılı bilgiyi vize uzmanlarımızın tarafınıza göndereceği e-postada bulacaksınız. Bunun yanında tüm belgelerinizin mutlaka İngilizce başlıklı olması gerekmektedir.
 • Vize uzmanlarımız online başvurunuzu gerçekleştirecek ve tüm evraklarınızla birlikte pasaportunuz da teslim edilecek ve İrlanda Konsolosluğu vize başvurunuz hakkında nihai kararı verecektir.
 • Unutmayın, vizenizi onaylayıp onaylamama konusunda tek yetkili İrlanda Konsolosluğu’dur. Vizeniz reddedilirse pasaportunuzla birlikte bir ret mektubu gönderilecek ve vizenizin neden reddedildiği bu mektupta ayrıntılı bir şekilde açıklanacaktır.
 • İrlanda Vizesi için ilk kez yapacağınız başvurularda vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
 • Mevcut bir İngiltere vizesiyle direkt olarak Türkiye’den İrlanda’ya gidemeyeceğinizi unutmayınız. Bunun için mutlaka İrlanda Vizesine ihtiyacınız vardır. Ancak İngiltere vizenizde öncelikle İngiltere’ye giderseniz ardından İrlanda’ya gidebilirsiniz.

İrlanda Vizesi kaç günde çıkar?

İrlanda Vizesi başvuru süreciniz Vize Merkezi Edirne şubesinden, evraklarınızın vize uzmanımıza ulaşması ile başlar. Online formunuz vize uzmanlarımız tarafından doldurularak başvurunuz yapılır ve pasaportunuz ile birlikte tüm evraklarınız teslim edildikten sonra İrlanda Konsolosluğu vize başvurunuzla ilgili bir karar verir. İşte bu evraklarınızın teslim edilmesinden itibaren konsolosluğun karar vermesiyle sonuçlanan süre yaklaşık olarak 15-21 gün sürmektedir. İrlanda Konsolosluğu vizenizle ilgili karar verdikten sonra pasaportunuz iade edilecektir.

Olumlu sonuçlanması durumunda vizeniz pasaportunuza basılacaktır. Eğer konsolosluk vizenizin onaylanmasını uygun görmezse pasaportunuzla birlikte vize başvurunuzun neden reddedildiğini anlatan bir ret mektubu gönderecektir. Pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi Edirne şubemizi ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz. Vize uzmanlarımıza ulaşıp kargo veya kurye yoluyla adresinize gönderilmesi talimatı vermeniz de mümkündür.

İrlanda Vize Merkezi, Edirne

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Edirne Z.T. 30/04/20, 14:00
Merhabalar, İrlanda için eylül ayında bir fuarda stant çalışmamız olacak. Stant için ödemeleri yaptım şimdi İrlanda vizesine başvuracağım. İrlanda vizesi Edirne için konsolosluk mu başvuru alıyor? Yoksa aracı kuruma mı başvuracağız? Bir de hangi kategoriye başvuracağım konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle