Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 21 38

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Bursa Şubesi üzerinden İrlanda vizesi başvurusu yapmak isteyenler için ön bilgilendirme amacıyla hazırlanan bu sayfayı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayede Bursa şubemizden yapacağınız başvurularınızı çok daha pratik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurunuzu hemen yapmak veya vize uzmanlarımızla görüşmek için lütfen Vize Merkezi Bursa şubesi çağrı merkezinden bize ulaşabilir veya e-mail yoluyla bilgi alabilirsiniz.

İrlanda Vizesi başvurusu hakkında izlemeniz gereken 4 adım:

 1. Adım: Vize uzmanlarımızla yapacağınız görüşme sonrası özelliklerinize uygun olarak hazırlayacakları evrak listesinin bulunduğu e-maili mutlaka talep ediniz.
 2. Adım: E-maili alır almaz evrak hazırlama işlemlerine başlayın ve İrlanda Taslak Bilgi Formunu doldurun.
 3. Adım: Evrakların tamamını hazırlayıp doldurmanız gereken formları da doldurduysanız vakit kaybetmeden hepsini vize uzmanlarımıza ulaştırın.
 4. Adım: Başvuru sürecinizle ilgili vize uzmanlarımızdan her zaman bilgi alın ve vizeniz çıktıysa pasaportunuzu teslim alın.

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

İrlanda Vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımızla görüşme yapmadan önce lütfen hangi vize türüne başvuracağınıza karar vermiş olunuz. Bunun için İrlanda’yı hangi sebeple ziyaret edeceğinizi belirlemeniz gerekir. Hangi vize türünde başvuracağınız belli ise web sitemizdeki İrlanda sayfalarının alt başlıklarındaki evrak listelerini inceleyebilirsiniz. Bu listelere dayanarak evrak hazırlayabilmeniz mümkündür ancak bizim tavsiyemiz vize uzmanlarımızdan evrak listesinin yer aldığı e-maili talep etmektir. Bu e-maildeki evrak listesi hem seyahat amacınıza hem de kişisel durumunuza göre oluşturulacaktır. Ayrıca başvuracağınız vize hakkında genel bilgilere ve vize ücreti hakkındaki detaylara da bu e-mailden ulaşabilirsiniz. Evrak hazırlama sürecinizi tamamladıktan sonra vize uzmanlarımıza en kısa sürede bu evrakları oluşturmanız son derece önemlidir. İrlanda vizesi için online başvuru süreciniz ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaşınca başlayabilecektir. Lütfen özellikle İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu doldurmayı unutmayınız. Evraklarınızı Bursa şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa lütfen kargo ya da kurye yoluyla evraklarınızı vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

İrlanda vizesi Schengen mi?

Hayır. İrlanda vizesi Schengen vizesi değildir.

Vize Merkezi Bursa Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi gününden Cuma gününe kadar: 08.30 ve 18.30 Arası
 • Cumartesi günleri: 10.00 ve 14.00 Arası

Vize Merkezi Bursa şubesi çalışma saatleri için tüm ziyaretçilerine açıktır. Vize uzmanlarımızla görüşmek veya vize başvurusu yapmak için Bursa şubemizi ziyaret etmek isteyen kişilerin herhangi bir randevu almadan şubemizi ziyaret edebileceğini hatırlatırız. İrlanda Vizesi için başvuru yapmak isteyen ve İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet eden kişiler başvurularını Vize Merkezi Bursa şubesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

İrlanda Vizesi başvurusu için en uygun tarihler nasıl belirlenir?

İrlanda Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce lütfen seyahat tarihiniz ve başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz. İrlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen en erken başvuru yapabileceğiniz tarih seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesidir. Dolayısıyla seçeceğiniz başvuru tarihi seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesi olmalı fakat seyahat tarihinize çok yakın bir tarih olmamalıdır.

Eğer seyahatinizden 3 ay öncesinden daha önce başvuru yaparsanız İrlanda Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyebilir ya da bekletilebilir. Eğer seyahat tarihinize çok kısa bir zaman kala başvurursanız bu kez de vizenizin çıkışı seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Bu nedenle başvuru yapacağınız tarih son derece önem teşkil etmektedir. Eğer ne zaman başvuru yapmanız gerektiğine karar veremiyorsanız lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

İrlanda Vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı vize uzmanlarımızla paylaşınız.

İrlanda’yı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi belirleyerek başvurularınızda bu seyahat amacını vize uzmanlarımızla paylaşınız. Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımız belirteceğiniz seyahat amacına göre bir evrak listesi hazırlayacak ve tüm online başvuru sürecini bu amaca göre gerçekleştireceklerdir. Bu nedenle seyahat amacınızı doğru belirlemeniz, vize türünüzü ve evrak listenizi belirleyeceğinden lütfen bu konuya dikkat ediniz. Doğru hazırlanmış evraklarla doğru vize türüne başvuru yapılmazsa İrlanda Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir. Vize uzmanlarımız tarafından tamamlanacak online başvuru sürecinden sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız ve bu konuda aklınızda tüm sorular için vize uzmanlarımızdan bilgi alınız.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar tamamlanınca vize uzmanlarımıza iletiniz.

İrlanda vizesi başvuru sürecinizin başlayabilmesi için vize uzmanlarımızın tarafınıza ilettiği e-maildeki evrakları tam olarak temin ediniz ve İrlanda Taslak Vize Bilgi Formundaki tüm soruları boş bırakmadan yanıtlayınız. Tüm belgelerin hazır olduğundan emin olunca vakit kaybetmeden hepsini Vize Merkezi Bursa şubemize ulaştırınız. Evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaşınca İrlanda vizesi online başvuru süreciniz derhal başlayacaktır. Bursa şubemize ulaştırdığınız evraklarda eksik-yanlış bazı evraklar söz konusu olursa vize uzmanlarımız size ulaşarak evrakları yeniden hazırlamanızı talep edebilirler. Ayrıca İrlanda Konsolosluğu sizden her zaman için başka ek evraklar temin etmenizi isteyebilir. Böyle bir durumda vize uzmanlarımıza bilgi vererek istenen evrakları hazırlayıp konsolosluğa ulaştırmalısınız.

İrlanda Vizesi başvuru evrakları arasında otel veya uçak rezervasyonu belgesi de isteniyor mu?

Vize Merkezi Bursa şubesinden vize başvurunuzu yapmadan önce mutlaka otel ve uçak rezervasyonu yapmış olmanız gerekmektedir. Bu bilgileri vize uzmanlarımıza iletiniz ve rezervasyonunuza ait tüm belgeleri de paylaşınız. Rezervasyon bilgileriniz online başvurunuz sırasında kullanılacak belgeleri de diğer belgelerinize eklenecektir. Eğer başvurunuzu yaparken henüz otel ve uçak rezervasyonu yapmadıysanız bunu lütfen vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Ayrıca yapacağınız tüm rezervasyonların ön rezervasyon şeklinde yapılması satın alınmamasını tavsiye ediyoruz. İrlanda Konsolosluğu otel ve uçak rezervasyonlarını ön rezervasyon şeklinde kabul etmektedir. Satın alınmış rezervasyonlarınız olursa bunlarla ilgili tüm sorumluluk sizde olacaktır. Konsolosluktan kaynaklanan gecikmeler sebebiyle vizenizde gecikmeler meydana gelebileceğini ve bu nedenle satın alınmış rezervasyonlarınızda problemler yaşayabileceğinizi lütfen unutmayınız. Bu nedenle ön rezervasyon yapmanız gerektiğini bir kez daha tekrar ediyoruz.

İrlanda Vizesi hakkında bilmeniz gereken bazı önemli noktalar:

 • •rlanda vizesi başvurusu için hazırlamanız gereken evraklarınızın arasında bazı evrakların tamamen İngilizce olması gerekmektedir. Hangi evrakların İngilizce olması gerektiğiniz vize uzmanlarımız tarafınıza aktaracaktır. Diğer tüm Türkçe evraklar ise mutlaka İngilizce başlıklı şekilde sunulmalıdır.
 • Vize uzmanlarımız online başvurunuzu yaptıktan sonra pasaportunuzla birlikte hazırladığınız tüm evraklarınızı teslim edecektir. Bu aşamdan sonra İrlanda Konsolosluğu vizeniz hakkında karar verme yetkisine sahiptir.
 • İrlanda Vizesi başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisi tamamen İrlanda Konsolosluğu’na aittir. Vizeniz onaylanırsa pasaportunuzun içinde basılacak, reddedilirse pasaportunuzla birlikte bir ret mektubu gönderilecektir. Vize başvurunuzun neden kabul edilmediği bu mektupta ayrıntılı olarak açıklanacaktır.
 • İrlanda Vizesi için ilk kez yapacağınız başvurularda vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
 • Eğer bir İngiltere vizeniz varsa, bu vize ile direkt olarak İrlanda’ya gidemeyeceğinizi hatırlatırız. Bunun için kesinlikle İrlanda vizesi almanız gerekmektedir. İngiltere vizesi ile öncelikle İngiltere’ye giderseniz oradan İrlanda’ya geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi kaç günde çıkar?

Başvuru süreciniz Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımıza evraklarınıza ulaştırmanızla birlikte başlamaktadır. Bu aşamada online formunuz vize uzmanlarımız tarafından doldurulacak, başvuru aşamanız bitecek ve pasaportunuzla birlikte diğer tüm evraklarınız da teslim edilerek İrlanda Konsolosluğu’nun vize başvurunuzla ilgili bir karar vermesi beklenecektir. İrlanda Konsolosluğu’nun karar verme süresi yaklaşık olarak 15 ile 21 gün arasında değişmektedir. Konsolosluk vizeniz ile ilgili bir karar verir vermez pasaportunuzu iade edecektir.

Eğer vizeniz onaylandıysa pasaportunuzun içine basılacaktır. Konsolosluk vize başvurunuzu uygun bulmadıysa pasaportunuzla birlikte bir ret mektubu gönderecektir. Bu ret mektubunda tüm ret sebepleri ayrıntılı bir şekilde açıklanacaktır. Bursa şubesindeki vize uzmanlarımız pasaportunuz gelir gelmez sizinle iletişime geçecek ve pasaportunuzu ne şekilde almak istediğinizi soracaklardır. Dilerseniz Bursa şubemizi ziyaret ederek pasaportunuzu elden teslim alabilir veya kargo / kurye yoluyla adresinize gönderilmesi talimatı verebilirsiniz.

irlanda-bursa

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Bursa B.G. 30/04/20, 14:11
Merhabalar; İrlanda için vize başvurusu yapmak istiyorum. İkametim Bursa’da ama şirketimin kuruluş yeri Ankara’da gözüküyor. Ticari vize başvurusu için İrlanda vizesi Bursa başvurularını nereden yapmak gerekir? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8101