Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

İrlanda Turistik Vize Dilekçesi

İrlanda’ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İrlanda Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İrlanda Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi İrlanda Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İrlanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İrlanda Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İrlanda Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • İrlanda Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İrlanda Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İrlanda Turistik Vize Dilekçesi

İki dilekçe gerektiren durumlar

 • İrlanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İrlanda turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • İrlanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İrlanda Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İrlanda Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İrlanda Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. 

İrlanda vizesi hayal değil

İrlanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İrlanda vizesi dilekçe örnekleri
  S. BEYDAR, 06 Nis 2020, 15:19

  Merhabalar İrlanda’ya vize başvurusunda bulunacağım. Evrakları kontrol ettiğimde dilekçe yer alıyor gördüm ama başvuru için dilekçe yazmam gerekiyor mu? İrlanda vizesi dilekçe örnekleri var mıdır? Benim İngilizcem yeterli seviyede değil Türkçe yazsam uygun mudur ya da başvurularda siz yazıyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İrlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp