Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 12 75

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Çanakkale

Sevgili ziyaretçilerimiz, 

Çanakkale İrlanda Vize Merkezi olarak gerçekleştirecek olduğunuz İrlanda Vize başvuruları hakkında kapsamlı bilgileri ele almış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Çanakkale ilimiz başta olmak üzere çevre ilçeler olan Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Çan, Bozcaada, Biga, Eceabat, Yenice, Lapseki ve civar illerden gerçekleştirecek olduğunuz İrlanda vize başvurunuz için gerçekleştirmekte olduğumuz vize danışmanlık hizmeti hakkında kapsamlı bilgilere erişebilecek, vize başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olacak ve vize başvuruları için gerekli evrak listelerine kolaylıkla erişim sağlayabileceksiniz.

İrlanda seyahatiniz için profesyonel kadromuz eşliğinde sunmakta olduğumuz çözüm odaklı danışmanlık hizmeti almak ve merak ettiklerinizi sormak için +90 (850) 241 12 75 numaralı telefondan veya canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi Kimlere Gerekir? - Çanakkale

Türkiye Cumhuriyeti’nden İrlanda’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde İrlanda vizesi almanız gerekmektedir. Pasaport türü ayrımı olmaksızın Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde İrlanda Vizesi almaları gerekmektedir.

Ülkemizden gerçekleştirilecek olan İrlanda Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca İrlanda Ankara Büyükelçiliği’nde mevcuttur. Ayrıca ülkemizde İrlanda İstanbul Fahri Konsolosluğu da yer almaktadır. Ancak fahri konsoloslukların vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır.

İrlanda Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

İrlanda vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vizenizin olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir vize başvurunuzu yaparken mutlaka dikkat etmelisiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan evraklar belirli durumlara göre değişmektedir. Seyahat nedeniniz ve pasaportunuz vizeniz için gerekli evrakları değiştiren durumlardır. İrlanda Vize Çanakkale şubesinde görev yapmak olan uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan vize türleri aşağıda listeler halinde bulunmaktadır. İlgili sayfaların içerisinde gerekli evraklara erişebilir ve vize türleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belirtilen vize türleri arasında seyahatiniz için gerekli olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bilgi alabilmek ve danışmanlarımızdan rehberlik talebinde bulunabilmek için +90 (850) 241 12 75 numaralı telefonu tuşlayarak bizleri arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir seyahatiniz için danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

İrlanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

İngiltere vizesine sahip olanTürkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle İngiltere'ye giriş yapıp daha sonra İrlanda’ya geçmek mecburiyetindedir. Bunun dışında hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ayrım yapılmaksızın direk İrlanda’ya gidemez. İrlanda vizeniz için yapmanız gerekenleri sizler için sırası ile dört madde içinde toparladık, hazırladık ve aşağıda sizlere sunduk. Tüm prosedürleri aşağıda maddeler içinde bulabilirsiniz.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İrlanda vize başvurularında gerekli olan belgelerinizin tümünü danışman arkadaşlarımız aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri hazırlamanızda ise uzman ekip arkadaşlarımız gerekli olan her konuda sizlere yardımcı olacaklardır. Gerekli evrakların hazırlanması sonrasında Çanakkale İrlanda Vize Merkezi şubesine ya da ikamet adresinize en yakın Vize Merkezi şubesine belgeleri iletmeniz gerekmektedir. Belgeleriniz bize ulaştığında uzman ekip arkadaşlarımız belgelerinizi herhangi bir aksilik olmaması için dikkat ile kontrol ederler ve kontrol sonrası tarafınıza bilgi vererek vize başvurunuzu yaparlar.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İrlanda’ya seyahat sebebiniz ve pasaportunuz İrlanda Vize başvuru ücretinde değişime sebebiyet verecek nedenler içindedir. Vize başvurunuz için ödemeniz gereken başvuru ücretini danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi ödemek için isterseniz size en yakın ofisimize gelerek ücretinizi nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz isterseniz de EFT/ havale yolu ile başvuru ücretinizi ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: İrlanda hükümeti vize başvurusunda bulunan bireylerden veri sunumu talep etmemektedir. Veri sunumu talep etmediğinden dolayı başvuru yapan bireye yalnızca hazırlamış olduğu belgeleri onaylatma kısmı kalmaktadır. Vize başvurunuz için gerekli olan belgeleri uzman ekip arkadaşlarımız gerekli yerlerde onaylatır ve sonrasında vize başvuru sürecinizi devam eder.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız süreci takip ederler. Başvurunuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz veya belirttiğiniz adrese pasaportunuzun size ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

İrlanda vizesi çıkış süresi vize başvuru süreciniz ile birlikte ortalama olarak 3 ile 4 hafta arasında değişmektedir. Vizenizin çıkış süresi pasaportunuza, konsoloslukların yoğunluğuna ayrıca tatil günlerine ve seyahat nedeninize bağlı olarak değişmektedir. Belirtilen durumlar vize çıkışınızı birkaç gün erkene alabilir ya da birkaç gün geçe erteleyebilir. Vize çıkış süreleri hakkında daha fazla bilgiyi belirtilen numara ve e-posta adresi üzerinden bizler ile iletişime geçerek bulabilirsiniz.

İrlanda seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzda danışmanlık hizmeti almak ve vize başvurunuza dair merak ettiklerinizi sormak için +90 (850) 241 12 75 numaralı telefondan veya canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresinden Çanakkale İrlanda Vize Merkezi şubemiz danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, Çanakkale

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Çanakkale N.B. 27/04/20, 10:14
İrlanda vizesi Çanakkale ilinden alınabiliyor mu? İstanbul’a mı gelmek gerekiyor? Ben Çanakkale’de yaşıyorum ve yoğun çalışıyorum. İstanbul’a gelmeden başvuru yapmam mümkün mü? Eğer gelmek zorundaysam randevuyu ne kadar erkenden almam gerekir? Konu hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 39146