Ankara

Adres

Kazım Özalp Mah. Kuleli sok. No: 89/6, GOP-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 55

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

alarga@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımız aracılığı ile İrlanda Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu sayfayı dikkatle okumasını öneriyoruz. Bu sayfa, başvurunuzu daha pratik bir şekilde yapabilmeniz için gerekli ön bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Dilerseniz Vize Merkezi Ankara şubemizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilir veya e-posta yoluyla vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

4 Adımda İrlanda Vizesi nasıl alınır:

  1. Adım: Vize uzmanlarımızdan başvuracağınız İrlanda vizesine ve kişisel durumunuza göre hazırlanacak evrak listesinin bulunduğu e-postayı talep edin.
  2. Adım: E-postayı dikkatle inceleyin ve istenen tüm evrakları temin edin, İrlanda Taslak Vize Bilgi formunu boş bırakmadan doldurun.
  3. Adım: Hazırladığınız tüm evrakları en kısa zamanda Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Başvuru sürecinizle ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylanınca pasaportunuzu teslim alın.

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

İrlanda Vizesine başvurmanız için, hangi amaçla seyahat edeceğinize karar verdiyseniz bu seyahat amacına uygun olarak web sitemizin İrlanda sayfalarında bulabileceğiniz evrak listelerinden yararlanacak evraklarınızı hazırlayabilmeniz mümkündür. Ancak vize uzmanlarımızın seyahat amacınıza ve sizin kişisel durumunuza göre hazırlayacağı evrak listesini e-posta olarak talep etmenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Alacağınız bu e-postada başvuracağınız vize ile ilgili detaylar, ücret bilgisi ve özellikle hazırlamanız gereken en doğru evrak listesi vardır. Bu evrak listesini baz alarak tüm evrakları temin ettikten ve İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu doldurduktan sonra en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekecektir.

İrlanda Vizesi başvurusu için doldurulması gereken online formlar ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaşınca doldurulabilmektedir. Evrakları Vize Merkezi Ankara şubemize ulaştırma biçiminiz tamamen sizin tercihinize bırakılmıştır. Dilerseniz Ankara şubemizde vize uzmanlarımızı bizzat ziyaret ederek evraklarınızı teslim edebilir ya da evraklarınızı kargo / kurye ile şubemize gönderebilirsiniz.

İrlanda vizesi Schengen mi?

Hayır. İrlanda vizesi Schengen vizesi değildir.

Vize Merkezi Ankara Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi & Cuma: 08.30 & 18.30 Arası

Cumartesi: 10.00 & 14.00 Arası

Vize Merkezi Ankara şubemiz çalışma saatleri içinde tüm ziyaretçilerimiz için hizmet vermektedir. Vize uzmanlarımızla görüşmek, vize başvurusu yapmak ya da evrak teslim etmek için şubemizi ziyaret etmek isteyen kişilerin herhangi bir randevu almasına gerek yoktur. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce şehirlerinde ikamet ediyorsanız İrlanda vizesine Ankara şubemizden başvurmanız mümkündür.

İrlanda Vizesi başvurusu ne zaman yapılmalıdır?

En erken ne zaman başvuru yapabileceğiniz konsolosluklar tarafından belirlenmektedir. İrlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen süre, en erken başvuru yapabileceğiniz tarih olarak seyahat tarihinizden 3 ay öncesini işaret etmektedir. Bu tarihten daha önce başvuru yaparsanız, başvurunuz konsolosluk tarafından kabul edilmeyecek ya da bekletilecektir. Ayrıca İrlanda vizesi başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yapmanızı da kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Online formların doldurulması ile başlayacak İrlanda vizesi başvurunuz, pasaport ve hazırladığınız evrakların teslim edilmesinin ardından konsolosluk tarafından vizenizin onaylanması ya da onaylanmaması şeklinde verilecek karar ile sona erecektir. Bu nedenle konsolosluğun karar verme süreci herhangi bir sebepten dolayı uzarsa, başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaptığınız için seyahat tarihiniz geldiğinde vizeniz henüz elinize geçmemiş olabilir. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu seyahat tarihinizden uygun bir zaman önce yapmaya özen gösteriniz.

İrlanda’yı hangi amaçla seyahat edeceğinizi önceden belirlemiş olun.

İrlanda Vizesi için başvurmadan önce vize uzmanlarımıza seyahat amacınızın ne olduğunu mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. Vize uzmanlarımız bildirdiğiniz seyahat amacına ve kişisel durumunuza göre evrak listesi hazırlayacak ve tüm başvuru sürecini buna göre yürüteceklerdir. Vize başvurunuzun konsolosluk tarafından kabul edilebilmesi için mutlaka seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapılması ve buna göre gerekli evrakların hazırlanması şarttır. Vize uzmanlarımız tarafından yapılacak online başvurudan sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmamaktadır. Lütfen İrlanda’yı hangi amaçla seyahat edeceğinizle ilgili teknik bilgiler için vize uzmanlarımıza danışınız.

İrlanda vizesi için gerekli evrakları en kısa sürede hazırlayarak vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

Vize uzmanlarımızın size özel olarak hazırladıkları e-postada bulunan evrak listesi İrlanda’yı hangi amaçla seyahat ettiğinize ve kişisel özelliklerinize göre oluşturulacaktır. Bu evrakları en kısa sürede hazırlayıp İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu da doldurmanız gerekmektedir. Bu hazırlık sürecini tamamladıysanız lütfen tüm evrakları en kısa sürede Ankara şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Aksi takdirde online başvuru işlemleriniz başlayamayacaktır.

Evraklarınızı hazırlarken veya doldurmanız gereken formu yanıtlarken aklınıza oluşan tüm soru işaretleri için vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Herhangi bir eksik veya yanlış evrak durumunda vize uzmanlarımız sizden yeniden evrak isteyebilirler veya böyle bir eksiklik / yanlışlık olmasa bile İrlanda Konsolosluğu tarafından her zaman başka ek evraklar istenebilir. Bu gibi durumlarda istenen evrakları lütfen en kısa zamanda temin ediniz.

İrlanda Vizesi başvurumu yapmadan önce otel / uçak rezervasyonu yapmalı mıyım?

İrlanda Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce lütfen otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapınız. İrlanda Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında mutlaka otel / uçak rezervasyonu belgelerini görmek istemektedir. Vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen online başvurunuzda bu rezervasyon bilgilerinize de mutlaka ihtiyaç olacaktır. Başvurunuzu yaparken henüz otel / uçak rezervasyonu yapmasıysanız bunu mutlaka vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Başvurunuzun tamamlanabilmesi için bu rezervasyonlara ihtiyacınız olacağından vize uzmanlarımız size yol göstereceklerdir. Ayrıca lütfen rezervasyonlarınızı satın almayınız. Ön rezervasyon şeklinde yapacağınız otel / uçak rezervasyonu başvuru işlemleriniz için yeterli olmaktadır. Eğer rezervasyonlarınızı satın alırsanız, vizenizde yaşanacak gecikme gibi durumlarda rezervasyonlarınızla ilgili yaşayacağınız hiçbir olumsuzluktan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

İrlanda Vizesi ile ilgili önemli bazı bilgiler:

  • İrlanda Vizesi için gerekli evrakların arasında bazı evraklar tamamen İngilizce istenmektedir. Ancak İngilizce olmayan tüm evrakların mutlaka İngilizce başlıklarda ibraz edilmesi gerektiğini hatırlatırız.
  • İrlanda vizeniz için evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaşınca online başvuru işlemleriniz yapılacak ve bu evraklarla birlikte pasaportunuz de teslim edilerek İrlanda Konsolosluğu’nun vize başvurunuzla ilgili bir karar vermesi beklenecektir.
  • Vize başvurunuzun kabul edilmesi veya reddedilmesi ile ilgili tek yetkinin İrlanda Konsolosluğu’nda olduğunu unutmayınız. Vizeniz kabul edilirse pasaportunuza basılacak, reddedilirse bir ret mektubu ile birlikte gönderilecektir.
  • İrlanda Vizesi için ilk kez yapacağınız başvurularda vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
  • Geçerli bir İngiltere vizesiyle önce İngiltere’ye giriş yapmadan direkt olarak İrlanda’ya gidemeyeceğinizi unutmayınız. Bunun için İngiltere vizesi sahibi olmanızın bir önemi olmadan mutlaka İrlanda vizesi almanız şarttır. Öncelikle İngiltere’ye gittiyseniz, oradan mevcut İngiltere vizeniz ile İrlanda’ya geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi almak ne kadar sürüyor?

İrlanda Vizesi için Vize Merkezi Ankara şubesi ile yapacağınız vize başvurunuz, evraklarınızın vize uzmanlarımıza ulaşması ile birlikte online başvurunuzun doldurulması sonucunda başlamış olur. Vize uzmanlarım tarafından online başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra pasaportunuz ile birlikte tüm evraklarınız teslim edilir ve İrlanda Konsolosluğu vizeniz hakkında bir karar verir. İrlanda Vizesi için başvurunuz pasaportunuzun teslim edildiği andan itibaren yaklaşık 15-21 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Vizeniz olumlu ya da olumsuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz iade edilecektir. Olumlu sonuçlanırsa içine vizeniz basılacak, olumsuz sonuçlanırsa bir ret mektubuyla birlikte gönderilecektir. Pasaportunuzu Ankara şubemizden bizzat teslim alabileceğiniz gibi kargo / kurye yoluyla adresinize gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Ankara H.G. 30/04/20, 15:05
Merhabalar, Ankara’da ikamet ediyorum. İrlanda vizesi Ankara nereden alınıyor? Başvuru merkezi gibi aracı kurumlarla hiç uğraşmadan direk konsolosluğa giderek başvuru yapabilir miyim? Yoksa bir aracı kurumla mı başvuru yapmak zorundayım? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8098