Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Gaziantep şubemizden İrlanda Vizesi başvurusu yapmak isteyenlere özel olarak hazırlanmış bu sayfayı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Vize başvurunuzu daha pratik bir şekilde yapmak için buradaki ön bilgilendirmeyi mutlaka alınız. Daha sonra vize başvurusu yapmak isterseniz veya vize uzmanlarımızla görüşmek isterseniz Vize Merkezi Gaziantep şubemize ait çağrı merkezini arayabilir ve e-mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

İrlanda Vizesi ile ilgili 4 adımda başvuru işlemleri:

 1. Adım: Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımız tarafından tarafınıza e-mail olarak gönderilecek evrak listesini talep edin.
 2. Adım: E-maili aldıktan sonra vakit kaybetmeden istenen evrakları hazırlayınız ve İrlanda Taslak Vize bilgi formunu doldurmayı unutmayın.
 3. Adım: Tüm evrakları hazırladığınızdan emin olduktan sonra tümünü Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
 4. Adım: Vizenizin tüm süreci boyunca vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

İrlanda Vizesi için gerekli evraklar

İrlanda Vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen hangi İrlanda Vizesine başvuracağınızı ve belirleyiniz. Bunu belirlemek için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekecektir. İrlanda’yı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi biliyorsanız web sitemizin İrlanda bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklarda bulabileceğiniz İrlanda Vizesi türlerine ait evrak listelerini kullanabilirsiniz. Bu listelere bakarak evraklarınızı hazırlamanız mümkündür ancak lütfen vize uzmanlarımızla yapacağınız görüşme sonrası özelliklerinize göre kişiselleştirilmiş evrak listesini e-mail olarak talep ediniz. Bu e-maildeki evrak listesi hazırlayacağınız evraklara dair en doğru evrak listesi olacaktır.

Ayrıca aynı e-mailde başvuracağınız vize türüne ait genel bilgiler ile ücret detaylarını da bulabilirsiniz. Sizden istenen tüm belgeleri bu e-maildeki listeye göre hazırladıktan sorna lütfen vakit kaybetmeden Vize Merkezi Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız. İrlanda Vizesi için yapılacak online başvuru işlemleri ancak tüm evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Hazırlayacağınız evrakların yanında İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu da tam olarak doldurmayı unutmayınız. Evraklarınızı dilerseniz Gaziantep şubemizi ziyaret ederek elden teslim edebileceğiniz gibi tümünü kargo veya kuryeye vererek şubemize göndermeniz de mümkündür.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi günü ve cuma günü arasında 08.30 ve 18.30 saatleri,
 • cumartesi günleri ise 10.00 ve 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Gaziantep şubemiz açıktır.

Mesai saatlerimizin içinde dilediğiniz zaman Gaziantep şubemizi ziyaret edebilir, vize başvurularınızı yapabilir veya uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Vize Merkezini mesai saatleri içinde ziyaret etmek için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye illerinde ikamet eden kişiler Vize Merkezi Gaziantep şubemiz aracılığı ile İrlanda vizesi başvurusunda bulunabilirler.

İrlanda Vizesi başvuruları için en uygun zamanı nasıl belirlerim?

Vize başvurunuzu Vize Merkezi Gaziantep şubemizden yapmadan önce başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız son derece önemlidir. İrlanda Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih, İrlanda Konsolosluğu tarafından seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesi olarak belirlenmiştir. Bu tarihten daha önceki bir tarihte başvuru yapmak isterseniz başvurunuz kabul edilmeyecek ya da bekletilecektir. Vize başvurunuz için seyahatinize çok kısa bir zaman kala harekete geçmeniz de uygun olmayacaktır. Bu tür başvurular Vize Merkezi tarafından vizenizin seyahat tarihine yetişeceğine dair herhangi bir garanti verilmeden ve tüm sorumluluk size ait olmak üzere kabul edilmektedir. İrlanda Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar verme süresi herhangi bir nedenden dolayı uzayabilir ve başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaparsanız vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

İrlanda Vizesi başvurunda seyahat amacınız önemlidir.

Lütfen vize başvurunuzu yaparken vize uzmanlarımızla görüşme aşamasında İrlanda’yı neden seyahat etmek istediğinizi vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarın. Seyahat amacınız başvuracağınız İrlanda vizesinin türünü belirlediği gibi vize uzmanlarımız hazırlamanız gereken evrakl listesini de bu seyahat amacına göre oluşturacaklardır. Ayrıca tüm başvurunuz bu seyahat amacına göre yapılacaktır. Bu nedenle doğru seyahat amacına göre seçilmiş doğru İrlanda Vizesi türüne başvuru ve doğru evrakların hazırlanması vizenizin kabul edilmesi bakımından son derece önemlidir. Vize uzmanlarımız tarafından online başvurunuz yapıldıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız ve vize türünüzü belirlemeyle ilgili bilgi almak için lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

İrlanda vizesi için gerekli evraklarınızı en kısa zamanda Gaziantep şubemize ulaştırınız.

Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımızın vize başvurunuzu gerçekleştirebilmesi için hazırlamış olduğunuz tüm evrakların en yakın zamanda ve dilediğiniz yoldan Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaştırılması gerekmektedir. Sizden istenen tüm evrakları hazırladığınızdan ve İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu eksiksiz olarak yanıtladığınızdan emin olunuz. Evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz online işlemlerinize ve başvurunuza başlanacaktır. Eğer gönderdiğiniz evraklarda eksiklik veya yanlışlık varsa vize uzmanlarımız siz ulaşacak ve bu evrakların düzeltilerek yeniden gönderilmesini isteyeceklerdir. Ayrıca eğer İrlanda Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen vize uzmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

İrlanda Vizesi başvurusu yapmadan önce otel veya uçak rezervasyonumun hazır olması gerekiyor mu?

Yapacağınız tüm İrlanda vizesi başvurularında kalacağınız otel veya uçuşunuzla ilgili rezervasyonlarınızın hazır olması gerekmektedir. Bu bilgileri mutlaka vize uzmanlarımızla paylaşınız, rezervasyon belgelerinizi hazırlayacağınız diğer belgelerin arasına koyunuz. Otel – uçak rezervasyonu bilgileriniz öncelikle online başvuru formlarına yazılacak daha sonra belgeleri de diğer başvuru evrakları arasında sunulacaktır. Lütfen otel veya uçak rezervasyonlarınızı satın almayınız. Bu rezervasyonları ön rezervasyon şeklinde yapmanız mümkündür ve İrlanda Konsolosluğu ön rezervasyonları kabul etmektedir.

Eğer otel rezervasyonlarınızı veya uçak biletlerinizi önceden satın alırsanız vizenizin çıkışında oluşacak sebepler nedeniyle bu satın alınmış rezervasyonlarda herhangi bir sorun olursa Vize merkezi herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu nedenle lütfen rezervasyonlarınızı satın almayınız ve ön rezervasyon şeklinde yapınız. Eğer başvurunuz sırasında herhangi bir rezervasyon yaptırmamış durumdaysanız bunu vize uzmanlarımızla paylaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İrlanda Vizesi başvurusu hakkında önemli bilgilendirme:

 • İrlanda Vizesi başvuru evraklarının içinde tamamen İngilizce olması istenen bazı belgeler vardır. Bu belgelerin hangi belgeleri olacağını vize uzmanlarımız tarafınıza bildireceklerdir. Ayrıca diğer tüm Türkçe belgelerin de İngilizce başlıklarla sunulması gerektiğini unutmayınız.
 • Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımız online başvurunuzu yaptıktan sonra tüm evraklarınız ve pasaportunuz teslim edilecek ve İrlanda Konsolosluğu vizenizi onaylayıp onaylamama konusunda bir karar verecektir. Bu aşamada tüm karar verme yetkisi İrlanda Konsolosluğu’ndadır.
 • İrlanda Konsolosluğu tarafından vizeniz onaylanırsa pasaportunuza basılacak, başvurunuz reddedilirse pasaportunuzun yanında bir de ret mektubu gönderilecektir. Bu mektupta başvurunuzun neden reddedildiğine dair tüm sebepler yer alacaktır.
 • İrlanda Vizesi için ilk kez yapacağınız başvurularda vizeniz tek girişli olarak verilmektedir.
 • Eğer bir İngiltere vizeniz varsa, bu vize ile direkt olarak İrlanda’ya giremezsiniz. Bunun için kesinlikle bir İrlanda vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. İngiltere vizesi ile öncelikle İngiltere’ye giderseniz oradan İrlanda’ya geçebilirsiniz.

İrlanda Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi Gaziantep şubesinden yapacağınız vize başvurunuz, evraklarınızı şubemize gönderdikten sonra vize uzmanlarımızın online başvurunuzu yapmasıyla başlar. Başvuru aşamanız sona erdikten sonra İrlanda Konsolosluğu başvuru evraklarınız ve kişisel durumunuzu inceleyerek vize başvurunuzu kabul etme ya da reddetme konusunda bir karar verir. Konsolosluğun bu söz konusu karar verme süresi yaklaşık olarak 15-21 iş günü sürmektedir. Bu sürelerin her zaman için değişebileceğiniz ve tamamen İrlanda Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olduğunu unutmayınız.

Vizenizin onaylanma veya reddedilme kararı tamamen İrlanda Konsolosluğu’na aittir. Bu karardan sonra pasaportunuz iade edilecek ve vize uzmanlarımız tarafınıza ulaşarak pasaportunuzu teslim almanızı isteyeceklerdir. Bu amaçla dilerseniz Gaziantep şubemizi bizzat ziyaret ederek vize uzmanlarımızdan teslim alabilir veya bir talimat vererek dilediğiniz adrese kargo veya kurye yoluyla gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

İrlanda Vize Merkezi, Gaziantep

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Gaziantep M.Ö. 30/04/20, 17:06
Merhaba, İrlanda için turistik bir seyahat planlamaktayım ve Ankara’da yaşıyorum. İrlanda vizesi Gaziantep başvuru merkezi nerededir? Gaziantep’te yaşayanlar nasıl başvurabilir? Direk evraklarımla başvuru merkezine giderek başvuru yapabilir miyim? Başvuruyu kendim yapmak istesem mümkün mü? İlginiz için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8102