Kayseri

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 46

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, Kayseri

İrlanda Vize Merkezi, Kayseri için özel olarak hazırladığımız bu sayfada İrlanda Vize başvurusunu kolayca yapabilmeniz için gerekli olan tüm bilgilere erişebilirsiniz. Hem karşılacağınız süreç hem de vize içeriği hakkında aklınıza takılabilecek konulara açıklık getirdik. Konu hakkında spesifik olarak size özel daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz sitemiz üzerinde belirtilen telefon numaralarımızdan ya da e-posta adreslerimizden alanında uzman vize danışmanlarımız ile görüşme sağlayabilirsiniz.

En pratik şekilde İrlanda Vize başvurusu

  • Ayrıntılı seyahat amacınız, çalışma durumunuz ve kişisel bilgilerinizi uzman İrlanda vize danışmanlarımız ile paylaşarak başvuracağınız kategoriye özel evrak listesini e-posta yolu ile talep edin.
  • E-posta olarak size iletilen evrak listesindeki tüm belgeleri özenle hazırlayıp, sizin bilgilerinizi almak için kullanılan vize taslak formunu da doldurun. Burada belgelerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun.
  • Evrakları ve taslak vize formunu en hızlı şekilde vize danışmanlarımıza ulaştırın. Bu evrakları isterseniz elden isterseniz de vakit kaybetmemek adına kargo yolu ile de bizlere ulaştırmanız mümkün.
  • Kayseri İrlanda vizesi süreci hakkında vize danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alın ve başvurunuz sonuçladığında pasaportunuzu teslim alın. Dilerseniz şubemizden dilerseniz de adresinize kargo yolu ile teslim alabilirsiniz.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar

İrlanda Vizesi Kayseri başvuruları 11 farklı kategori üzerinden yapılmakta olup her kategori için hazırlanan spesifik farklı evraklar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sizin kişisel durumunuz, çalışma şekliniz gibi etkenlerle de bu evraklar değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle en doğru yöntem uzman İrlanda Vize danışmanlarımız ile e-posta ya da telefon yoluyla iletişim sağlayarak onların sizlere soracağı sorular ışığında kategoriniz belirlenecek ve buna uygun evrak listesi sizlere sunulacaktır. Bu evrakları hazırladıktan sonra ise elden ya da kargo yolu ile şubemize ulaştırmanız mümkündür.

İrlanda’ya aldığım vize Schengen midir?

İrlanda vizesi Schengen vizesinden çok daha farklı olup bu vize sadece İrlanda sınırlarını kapsamaktadır. Her ne kadar İrlanda siyasi açıdan Avrupa Birliği üye ülkelerinden olsa da vize konusunda kendi şartları kapsamında ilerlemek istemiştir.

Vize Merkezi Kayseri çalışma saatleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 08:30-18:30

Cumartesi 10:00-14:00

Vize Merkezi Kayseri şubemizi mesai saatlerimiz içerisinde istediğiniz gün ve saatte randevu almaksızın ziyaret edebilirsiniz. Kayseri’den İrlanda’ya vizesi için herhangi bir bölge ayrımı ya da kısıtlaması olmadığından diğer şehirlerden de gelerek başvurunuzu burada gerçekleştirebilirsiniz. İrlanda Vize Merkezi Kayseri’de başvuru merkezi olmadığından ötürü sizin yerinize tüm süreci bizler yönetebilmekteyiz.

İrlanda için en uygun başvuru zamanı nasıl olmalıdır?

İrlanda Vizesi Kayseri başvuruları olağan süreçte ortalama 10 ila 15 iş günü aralığında neticelendirilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken başvuru yapacağınız dönemde olabilecek gerek ülkemizdeki Resmi tatiller gerekse İrlanda’ya ait resmi taillerdir. Vize başvuru sürecinizi planlamadan önce irlanda Büyük Elçiliği’nin internet sitesi üzerinden bu günleri takip edebilir ve böylece süreci en doğru şekilde yönetebilirsiniz. Olağan bir zaman söz konusu ise bizim İrlanda vizesi Kayseri için tavsiye ettiğimiz başvuru seyahat tarihinden 30 gün öncesidir. Seyahatinizin riske girmemesi adına danışmanlarımız ile önceden görüşme sağlayarak başvuru haritanızı çıkarmak önemli olacaktır.

İrlanda Vize başvurusu öncesi seyahat amacınıza karar verin.

Kayseri’den İrlanda’ya Vizesi başvuru sürecinin tamamı bu seyahat amacı kararı ile birlikte şekillenmektedir. Vize danışmanlarımızla ile seyahat amacınızı paylaştıktan sonra onların size soracağı sorular ve sizin yanıtlarınız neticesinde başvuru yapmanız gereken vize kategorisi belirlenmektedir. 11 farklı kategori ile başvuru kabul eden İrlanda her vize kategorisi için farklı içerikteki özel evraklar talep etmektedir. Kategori seçiminden hemen sonra uzmanlarımız size e-posta ile evrak listesi ulaştıracak; sizler de bu evrakları en hızlı şekilde hazırladıktan hemen sonra bizlere ulaştıracaksınız. Bunun sonrasında da başvuru süreciniz başlamış olacak.

Evraklarınızı hazırsa en kısa zamanda vize danışmanlarımıza ulaştırın.

Kayseri İrlanda vizesi başvurularında başvuru sürecini kısaltmak ya da hızlandırmak adına herhangi bir hizmet sunulmadığı için süreci doğru yönetmek oldukça önemlidir. Tersi bir durumda seyahatinizin yetişmesi de riske girebilir. Bu nedenle uzman vize danışmanlarımız ile yaptığınız görüşmenin akabinde size iletilen evrak listesini hazırladıktan hemen sonra bizlere ulaştırmanız gerekmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından ayrıntılı olarak incelenerek güncellenmesi gereken, tercüme istenen, eklenmesi gereken gibi evraklar olursa bunlar size tekrar bildirilecek ve talep edilecektir. İrlanda Vize başvurularında evrak düzeni ve güncelliği büyük önem arz ettiğinden istenmeyen bir durum yaşanmaması için uzmanlarımız bu konuya büyük bir ehemmiyet göstermektedir.

İrlanda vizesi başvurusunda otel/uçak bilgisi ibraz edilmesi zorunlu mudur?

Başvurunun inandırıcılığı açısından artı puan getiriyor olsa da bu konuda satın alınması ile ilgili herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Otel rezervasyonu eklenmesi gerekiyor olsa da satın alınmış haliyle eklendiğinde vizenizde istenmeyen bir sonuçla karşılaşılırsa bu risk size ait olmaktadır. Bu nedenle genel olarak rezervasyon halinde eklenmesi tavsiye edilmektedir.

İrlanda vizesi hakkında dikkat edilmesi gereken uyarılar

  • Kayseri’den İrlanda’ya vizesi başvurularında başvuru merkezi eğer evraklar istenen düzende, dilde ya da güncellikte olmaz ise dosya işleme almama hakkını saklı tutar. Bu nedenle evrak işlemlerine ayrı bir özen gösterilmelidir. Aksi bir durumda evrakları yenilemek için defalarca başvuru merkezi süreci yaşanabilir; bu da seyahatiniz için vizenizin yetişmesini riske sokabilir.
  • İrlanda Vizesi Kayseri başvurusu için sizden alınan evraklar ışığında online formlarınız doldurulacak; başvuru dosyanız hazırlanacak ve sizden alınan İrlanda vizesi başvuru vekalet formu ile birlikte İrlanda Hükümeti’nin yetkilendirdiği vize başvuru merkezine sizin adınıza başvuru yapılacaktır.
  • Değerlendirme mercii Ankara İrlanda Büyük Elçiliği olup vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz başvuruda belirttiğiniz adrese kargo yolu ile ulaştırılacaktır.
  • Eğer İrlanda vizesi için ilk başvurunuz ise ve olumlu sonuçlanırsa bu tek girişli bir vize olacaktır. Sonraki vize başvurularınızda değerledirmeye tabi olarak çok girişli vize hakemisiniz söz konusu olabilmektedir.
  • Geçerli bir Birleşik Krallık yani İngiltere vizeniz var ise bu vizeyle ile İngiltere’ye giriş yapmış olmak şartı ile İrlanda’ya giriş yapabilir ve belirli şartlar altında kısıtlı bir bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra seyahatinizin 90 günden az sürecek olması da bu şartlar arasında yer almaktadır.

İrlanda vizesi almak ne kadar sürüyor?

Kayseri İrlanda vizesi almak için ilk olarak seyahat amacınızı ve tarihlerinizi belirliyor olmalısınız. Bu bilgileri de uzman İrlanda Vize danışmanlarımızla paylaştıktan sonra onlar size bir Kayseri Irlanda vizesi başvuru haritası çıkarmaktadırlar. Bu haritanın içerisinde başvuracağınız kategori, hazırlamanız gereken evraklar, yaşayacağımız süreç ve başvuru tarihleri gibi vize başvuru sürecinin tamamı yer almaktadır. Ortalama 30 gün öncesinden başvuru yapmak yeterli oluyor olsa da tarihleriniz netleştiğinde vize danışmanlarımız ile yapacağınız görüşme ışığında daha net konuşabilmek mümkün olacaktır. Dönemsel olarak oluşan yoğunlular da sürecin uzamasına sebep olabilmektedir. Genelleme yapmak gerekirse 10-15 iş günü içerisinde sonuçlanmakla birlikte başvuruda belirttiğiniz adrese kargo yolu ile pasaportunuz ulaştırılmaktadır. Daha erken başvuru yapmak isterseniz de en az 3 ay öncesinden başvuru yapılabilme hakkı tanınmaktadır.

İrlanda vize merkezi kayseri

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi Kayseri B.D. 30/04/20, 16:52
Merhabalar, annemle birlikte İrlanda’ya kuzenimin düğününe gitmek istiyoruz. Ben öğrenciyim, annem ev hanımı bize babam bakıyor. Evrak olarak ne sunmalıyız? Konsolosluk İrlanda vizesi Kayseri başvurularını alıyor mu? Süreç hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32543