Ticari Vize Dilekçe Örneği

İrlanda Ticari Vize Dilekçesi

İrlanda'ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İrlanda Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. İrlanda Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • İrlanda Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • İrlanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse İrlanda’deki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa İrlanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • İrlanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • İrlanda'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında İrlanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • İrlanda Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • İrlanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

 

Yükleniyor...
Telefon