İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 02 96

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

online@vizemerkezi.com

İrlanda Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

İrlanda Vize Merkezi İstanbul şubesinden İrlanda Vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış bu web sayfasında İrlanda Vizesi ile ilgili özel bilgilere ulaşabilir ve başvurunuzu çok daha pratik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi edinmek ve İrlanda Vizesi başvurunuzu hemen gerçekleştirmek için lütfen Vize Merkezi İstanbul çağrı merkezini arayınız veya e-posta göndererek vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

4 Adımda İrlanda Vizesi Başvurusu:

 1. Adım: Hangi İrlanda Vizesine başvuracaksanız vize uzmanlarımızla kişisel durumunuzla birlikte paylaşın ve evrak listesi e-postasını talep edin.
 2. Adım: E-postada belirtilen tüm evrakları hazırlayıp İrlanda Taslak Vize Bilgi Formunu tam olarak doldurun.
 3. Adım: Hazırladığınız evrakları en kısa süre içinde vize uzmanlarımıza ulaştırın.
 4. Adım: İrlanda Vizesi için başvuru süreciniz ile ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

İrlanda Vizesi için başvuru işlemlerine başlamadan önce seyahat amacınıza karar vermeniz ve buna göre başvuracağınız İrlanda Vizesini belirlemeniz gerekmektedir. Bu aşamada web sitemizdeki İrlanda sayfasındaki alt başlıklardan evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Ancak Vize Merkezi olarak bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi vize uzmanlarımızla paylaştıktan sonra sizin için hazırlayacakları evrak listesi e-postasını mutlaka talep etmenizdir. Bu e-postada gerekli evrak listesinin yanı sıra başvuracağınız İrlanda Vizesi ile ilgili genel bilgiler ve ücret bilgisi de yer alacaktır.

Buradaki evrak listesini hazırladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. İrlanda Vizesi için yapılacak online başvuru ancak evraklarınız vize uzmanlarımızın eline geçince gerçekleştirilecektir. Evraklarınızı vize uzmanlarımıza nasıl ulaştıracağınız tamamen size bırakılmıştır. İstanbul şubemizi bizzat ziyaret ederek vize uzmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmek istemezseniz evraklarınızı kargo veya kuryeye vererek İstanbul şubemize gönderebilirsiniz.

İrlanda vizesi Schengen mi?

Hayır. İrlanda vizesi Schengen vizesi değildir.

Vize Merkezi İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi & Salı & Çarşamba & Perşembe & Cuma: 08.30 & 18.30 Arası
 • Cumartesi: 10.00 & 14.00 Arası

Vize Merkezi İstanbul şubemizi ziyaret etmek isteyen kişilerin herhangi bir randevu almasına gerek yoktur. Çalışma saatlerimiz içinde olmak kaydıyla dilediğiniz zaman İstanbul şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova şehirlerinde ikamet edenler İrlanda vizesi başvurularını Vize Merkezi İstanbul şubesinden gerçekleştirebilirler.

İrlanda Vizesi için en uygun başvuru zamanı nedir?

İrlanda Vizesi için başvurularınızı en erken seyahatinizden 3 ay önce yapabilirsiniz. İrlanda Konsolosluğu’nun belirlediği bu tarihlere lütfen dikkat ediniz. Seyahatinize 3 aydan daha uzun bir süre varsa, başvurunuz İrlanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecek ya da bekletilecektir. Lütfen başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yapmayı tercih etmeyiniz. İrlanda Vizesi için başvuru süreciniz online formların doldurulması ile başlayacak fakat daha sonra tüm evraklarınız ile birlikte pasaportunuz da teslim edilerek İrlanda Konsolosluğu’nun hakkınızda olumlu ya da olumsuz bir karar vermesi beklenecektir. Bu nedenle seyahatinize çok kısa bir süre kala yapılan başvurular herhangi bir gecikme nedeniyle seyahatinizi tehlikeye sokabilir, seyahat tarihiniz geldiğinde vizeniz henüz çıkmamış olabilir. Lütfen başvuru yapmak istediğiniz tarihle seyahat tarihiniz arasında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz.

İrlanda Vizesi için başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirleyiniz.

Vize Merkezi’ne İrlanda Vizesi için başvuru yaparken seyahat amacınızı belirlemiş olmanız son derece önemlidir. Başvuru süreciniz ve hazırlamanız gereken evraklar belirteceğiniz seyahat amacına göre şekil alacaktır. Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için doğru seyahat amacını belirlemiş olmanız ve buna göre hazırlanan doğru evrakları sunmanız gerekmektedir. Evraklarınızı vize uzmanlarımıza ulaştırdıktan sonra online başvuru sürecinize başlanacak ve tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Konu ile ilgili emin olamadığınız her şey için vize uzmanlarımıza danışabileceğinizi unutmayınız.

Evraklarınızı hazırladıysanız en kısa sürede vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

Belirttiğiniz seyahat amacına göre hazırlanan ve kişisel durumunuzun gerektirdiği belgelerin de eklendiği evrak listesi e-postasını alır almaz hazırlıklara başlayınız. Tüm evrakları temin ettiğinizden ve İrlanda Taslak Vize Bilgi formunu doldurduğunuzdan eminseniz lütfen tüm evrakları vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Vize uzmanlarımız evraklarınızı teslim almadan online başvuru işlemlerinize başlayamayacaktır. Bu nedenle evraklarınızı ne kadar erken gönderirseniz vizenizin çıkış süresi o kadar öne çekilmektedir. Evrak hazırlama sürecinde zorluk çekerseniz ya da aklınızda soru işaretleri oluşursa her zaman vize uzmanlarımızdan destek alabilir ve en doğru evrakları hazırlayabilirsiniz. Evraklarınızın eksiksiz ve doğru olarak hazırlanmış olması vizenizin olumlu sonuçlanması açısından hayati önem taşımaktadır. Evrak teslimi için Vize Merkezi İstanbul şubemizi her zaman ziyaret edebileceğinizi veya evraklarınızı kargo ya da kurye yoluyla şubemize gönderebileceğinizi unutmayınız.

İrlanda Vizesi başvurularında otel / uçak rezervasyonu bilgisi isteniyor mu?

Vize Merkezi İstanbul şubesinden İrlanda Vizesi başvurusu yaparken otel / uçak rezervasyonu yaptırmış olmanız gerekmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından yapılacak online başvuruda rezervasyon bilgileriniz sorulmakta ve başvuru evraklarınız arasında rezervasyon belgelerinizin de yer alması istenmektedir. İrlanda Konsolosluğu vizenizle ilgili olumlu bir karar verebilmek için mutlaka otel / uçak rezervasyonu belgesi görmek istemektedir. Eğer başvurunuzu yaparken henüz otel / uçak rezervasyonu yapmadıysanız, bu durumdan lütfen vize uzmanlarımızı haberdar ediniz. Otel / uçak rezervasyonu olmadan yapılacak başvurular kabul edilmeyeceğinden bu konuda size yardımcı olacak ve rezervasyonla ilgili yapmanız gerekenleri sizinle paylaşacaklardır. İrlanda vizesi için başvurularınızda otel / uçak rezervasyonlarınızı ön rezervasyon olarak yapabileceğinizi satın almak zorunda olmadığınızı hatırlatırız. Satın alınmış rezervasyonlarla ilgili yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluktan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

İrlanda Vizesi ile ilgili önemli uyarılar:

 • İrlanda vizesi için başvuru yaparken hazırlayacağınız bazı belgelerin tamamı İngilizce olarak istenmektedir. Bunun haricinde tüm Türkçe belgelerin ise İngilizce başlıklı olarak ibraz edilmesi gerektiğini unutmayın.
 • İrlanda Vizesi için başvuru süreci online olarak başlamaktadır. Vize uzmanlarımızın yapacağı online başvurudan sonra pasaportunuzla birlikte tüm evraklarınız İrlanda Konsolosluğu yetkili vize başvuru merkezine teslim edilerek vize sonucunuz beklenecektir.
 • Bu aşamadan sonra vizenizin kabul edilmesi veya reddedilmesi hakkındaki tüm karar İrlanda Konsolosluğu’na ait olacaktır. Olumlu bir karar verilmesi halinde vizeniz pasaportunuza basılmış olacak, olumsuz bir karar halinde ise bir ret mektubu alacaksınız. Her iki durumda da pasaportunuz adresinize kadar gönderilebilecektir.
 • Eğer İrlanda Vizesi için ilk kez başvuru yapıyorsanız vizeniz tek girişli olarak verilecektir.
 • İngiltere Vizeniz varsa, bu vize ile İngiltere’ye gitmeden önce İrlanda’ya giremeyeceğinizi unutmayınız. Ancak ve ancak önce İngiltere’ye giderek oradan İrlanda’ya geçebilirsiniz. Direkt olarak İrlanda’ya gitmek için mutlaka bir İrlanda vizesine ihtiyacınız olacaktır.

İrlanda Vizesi almak ne kadar sürüyor?

Vize Merkezi İstanbul şubesinden yapacağınız İrlanda Vizesi başvurunuz size özel olarak hazırlanarak gönderilen e-postada bulunan ve sizden istenen tüm evrakları tam olarak hazırladıktan sonra vize uzmanlarımıza ulaştırmanızla başlayacaktır. Vize uzmanlarımız online başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra bu formları ve hazırladığınız diğer gerekli evrakları teslim ederek İrlanda Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar vermesini bekleyeceklerdir.

İrlanda Vizesi başvurunuz ortalama olarak 15-21 gün arasında sonuçlanmaktadır. Vizeniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuz iade edilecektir. Dilerseniz pasaportunuzu Vize Merkezi İstanbul şubemizden bizzat teslim alabilirsiniz. Dilerseniz vereceğiniz bir talimatla istediğiniz adrese kargo / kurye yoluyla gönderimini sağlayabilmeniz de mümkündür.

İrlanda Vize Merkezi, İstanbul

Vize Merkezi Personel

İrlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İrlanda vizesi İstanbul E.S. 27/04/20, 09:50
Merhabalar benim ikametim Zonguldak’ta ama İstanbul’da okuyorum. İrlanda için kuzenimle birlikte turistik bir seyahat planlıyorum. İrlanda vizesi İstanbul ve çevresinde nereden alınır? Ben İstanbul’dan başvuru yapabilir miyim? Başvuru nasıl yapılır? İlginiz için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8097