Çin Hakkında Sorular & Yorumlar

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
H.S. 06/11/18, 16:06
Merhaba, Tayland´a uçuşumuz Çin üzerinden. Havaalanında bekleme süresi 2-3 saat ve Çin´de iki havaalanında aktarma yapmamız gerek. Bunun için Çin vizesine başvurmak zorunda mıyım? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. Aydın 15/10/18, 18:16
Merhaba, bordo pasaport sahibiyim. Çin’de iş dolayısıyla ikamet eden arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Davet mektubu gönderildiği sürece S2 vizesi akraba dışında arkadaş ziyareti için kullanılabilir mi? Turist vizesi artık mümkün olmadığı için farklı alternatifler arıyorum ama Çin’e kısa süreli ziyaret için uygun olacak bir vize türü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
S.H. 14/10/18, 12:08
İyi günler, Çin’in Şangay kentine 15 günlüğüne bir gezi planlamaktayım, yeşil pasaportum mevcut. Anestezi uzmanı çalışmaktayım. Şangay’da özel bir hastanede çalışmakta olan hocamın evinde kalacağım . Bu durumda nasıl bir vize almam gerekmekte yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
S.N. 24/09/18, 08:34
Merhaba, ben İspanya`da yaşıyorum. Türk pasaportum var. Pekin Uluslararası Havaalanı üzerinden Hong Kong`a uçuşum var. Bekleme süresi 3-4 saat. Bunun için transit vizeye ihtiyacım var mı? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. Urla 21/09/18, 12:26
Merhabalar, ticari amaçlı Çin'e gitmek istiyorum. Yapmam gereken işlemler nelerdir? Sırası ile bilgi verirseniz sevinirim.
Saygılarımla...
Cevabı Görüntüle
J.K. 19/09/18, 15:31
Merhaba, okulumla birlikte 2 haftalığına Çin’e gideceğiz. Vize başvurusu için hangi evraklar lazım? Ben Belçika'da yaşıyorum ama Türk vatandaşıyım, nereden başvuru yapmam lazım Belçika'dan mı yoksa Türkiye'den mi? Ve vizemi vize merkezine gitmeden posta ile gönderebilir miyim? Yardımcı olursanız memnun olurum.
Cevabı Görüntüle
S.G. 11/09/18, 21:25
Merhaba, oğlum Türk pasaportu ile Almanya’da üniversite okuyor. Öğrenci değişim programı nedeniyle Hong Kong’da bir üniversitede yarım sene okuyacak (büyük ihtimalle 6 aydan az). Acaba vize problemi yaşar mıyız? Vizeyi nasıl alabiliriz?
Cevabı Görüntüle
O. 08/09/18, 14:31
Merhaba, ben Rus vatandaşıyım ama Türkiye`de oturma iznim de var. Çin`e gitmek istiyorum, siz vize alabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
A.B. 05/09/18, 00:00
Merhaba, Çin 15 günlük turistik seyahat için yeşil pasaporta vize istiyor mu? Teşekkür ve saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
S. 16/08/18, 12:14
Merhaba, Çin ticari vize ile ilgili gerekli evraklar ve masraflar konusunda bilgi talep ediyorum.

Cevabı Görüntüle
O.N. 25/07/18, 14:06
Merhaba, pasaportumu kaybettim içinde geçerli öğrenci vizem vardı ne yapabilirim? Çin öğrenci vizesine tekrar mı başvuru yapmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
A. Kolukirik 25/06/18, 16:56
Merhaba,
Vize için gerekli evraklarda bölge valiliğinden onaylı davetiye mevcut. Çin'deki firmadan bu davetiye için vukuatlı nüfus kayıt örneğimin Çince'ye çevrilmesi ve Türkiye Konsolosluğu'ndan onaylanması istendi. Bununla ilgili
- Daha önce 11/10/2014-11/02/2015 tarihleri için geçerli Çin vizem mevcut ama giriş çıkış yapmadım. Bu durumda da yeni vize başvurum için bu belgeye ihtiyacım olacak mı?
- e-devlet'ten alacağım nüfus kayıt örneğini kabul ediyorsunuz değil mi?
- Bu belgeyi almak için de randevu almam gerekiyor mu? Bizzat mı gelmeliyim? Bu belgenin onaylanması için isteyeceğiniz başka evrak olacak mı? Sitenizde bununla ilgili bilgi göremedim.

Yardımcı olursanız memnun olurum.
Saygılarımla,
Anıl
Cevabı Görüntüle
A. Akyuz 11/06/18, 08:23
Merhaba, Amerikan vatandaşı bir arkadaşım şu an için Türkiye'de tatilde bulunmakta. Ağustos ayı başında Çin ziyareti gerçekleştirmek istiyor. Size sormak istediğim, ülkesine geri dönmeden Çin turist vizesi başvurusunu Türkiye'den gerçekleştirebilir mi? Yanıtınız için teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Z. Beril YOLAÇAN 08/06/18, 14:12
Merhaba, Pekin'de bilimsel bir konferansa katılacağım. Pekin Üniversitesi tarafından kabul mektubu tarafıma gönderilmiştir. Bunun için belediye onaylı belge almam gerekmektedir. Bunun yanıtını en kısa sürede verirseniz çok sevinirim. Saygılarımla
Cevabı Görüntüle
Ç. Çolakoğlu 28/05/18, 15:02
Merhaba, Çin'de uzun süreli eğitim görecek oğlum için X1 öğrenci vizesi almamız gerek. Çin'deki okuldan evrak bekliyoruz. Sanırım Haziran ortalarında elimize ulaşır. Evrak gelince mi randevu alalım? Ayrıca aynı zamanda benim de oğlum ile Çin'e gidip oradaki ortamı görmem ve bunun içinde vize almam gerekiyor. Vize alabilmem için gereken belgeler nelerdir? Yardımcı olmanızı rica ederim.
Telefon