Çin Hakkında Sorular & Yorumlar

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
E.H 21/02/19, 14:24
Davetiyesiz Çin vizesi alabilinir mi? Ya da Çin vizesi için davetiye ayarlanabilir mi? 2 kez Çin'e gittim. 1 ay sonra yeniden gitmem gerekir. Yardımcı olabilir misiniz? Kaç para istiyorsanız vereyim. Piyasada bunu yapan yok!
Cevabı Görüntüle
D. Demirgöz 01/02/19, 16:40
Merhaba!
Ben Çin'deki Tsinghua University'den yüksek lisans için kabul aldım. Eylül ayında başlayacağım.

Bursları araştırırken Çin Devlet Bursu'nu buldum ve bunun için kendi ülkemizdeki konsolosluğa başvurmamız gerekiyormuş. Ben de mail attım ama henüz bir cevap alamadım.

Belki sizin bir bilginiz vardır diye bir de size sormak istedim.

Saygılarımla,
Damla Demirgöz
g. ates 26/01/19, 11:34
Daha once Sangay ve Pekin e toplamda 5 defa Dental Fuar ziyareti icin gitmis bulunmaktayiz. 28 Subat gece yarisi 1 marta baglayan gece Guangzhou Dental furai icin THY den bilet aldik. 6 Mart Donus . Acil vize islemleri icin neler yapmaliyiz. Sizin firmaniz bu tarihe yetistirebilirmi. irtibata gecebilirseniz cok memnun olurum
A. Demir 24/01/19, 22:48
Çin turist vizesine başvurmak istiyorum, ve Ankara'da ikamet etmekteyim. Ankara'dan şahsi turistik vize başvurusu yapabilir miyim, yoksa bunun için İstanbula mı gitmem lazım ? Bildigim kadarıyla istanbuldan yapılmaya başlandı ama ankaradan yapılıp yapılmadıgı hakkında bilgilendirirebilir misiniz? Teşekkürler
D. Bardakçıoğlu 14/01/19, 10:57
İyi günler, bir ay sonrası için İstanbul'dan Hong Kong giriş (Konaklama 4 gün), Hong Kong'tan Tayvan'a geçiş (Konaklama 4 gün), Tayvan'dan Makao'ya geçiş (Konaklama 3 gün) ve Hong Kong'a geçiş ve İstanbul'a geri dönüş şeklinde gerçekleştirmeyi düşündüğüm bir seyahat planım var. Bu durumda Çin vizesi almam gerekiyor mu? Ya da vizeden muaf olarak (Tayvan'a girişte Havaalanında alabileceğim ikamet süreli vize dışında), Hong Kong - Tayvan - Makao - Hong Kong güzergahında seyahat edebilir miyim? Bilgi verebilir misiniz?

Saygılarımla,

Doğa Bardakçıoğlu
MertU 08/01/19, 18:48
Merhaba bugün avustralyaya çin üzerinden 2 havaalanı pekin ve guangzouda aktarma yapıcak şekilde gidicektim süremde 24 saatten azdı ancak türk vatandaşlarını havalimanından çıkmadanda olsa almıyorlarmış gidersenizde geri gönderirler diye uyardılar ve iptal etmek zorunda kaldım bunun detayı hakkında bilgi alabilir miyim? Pekinden guangzouya geçişte özellikle
S. demir 27/12/18, 15:13
Çin icin vize başvurusunda bulundum eski pasaportlarımıda sunmam gerekiyormuş günü geçmiş pasaportlarımı kaybettim o yüzden veremedim kaybettiğime dair dilekçe yazdım 2015 Çin’vizesi almıştım tekrar alabilirmiyim yoksa sorun cıkarmı
O. DEMİR 16/12/18, 18:17
merhabalar. eşim çine çalışmaya gidiyor ve orada çalışma iznini alıp çalışmaya başlayacak . benim de aile vizesi mi almam gerekir? bu işlemler ne kadar sürüyor acaba.
teşekkürler
m. korkmaz 10/12/18, 14:33
Çin belediye onaylı davetiye Embassy of P.R. China in Turkey olarak yazılmış. Başvuru için Ankara'ya mı gelmemiz gerekiyor? En son Çin'e 2016 giriş yaptık başvuru için bireysel yapmamız gerekiyor mu ?
S. İnanç BAŞÖREN 07/12/18, 23:25
İyi günler,
Kendim turist olarak Çin'e gitmek istiyorum. Ancak bireysel vize verilmiyor. 5 kişilik grup olursa veriliyor. Vize merkeziniz birbirini tanımayan 5 kişiyi birleştirip bir grup olarak gösterebilir mi? Bu grup aynı tarihler de mi Çine giriş çıkış yapmak zorunda? Sınırda grup içindeki bir kişi için bir sorun olursa bu durum beni de etkiler mi?
M. Jumaah 28/11/18, 11:14
sayın ilgili

turkiyede yaşayanın yabancı uyruklu çalıma izinim var çine vize almak için nasıl yardımcı olabilirsiniz.

iyi çalışmalar
M J
m. tepecik 26/11/18, 14:02
çinden duzenli ithalatlarımız olmaktadır uzun yıllardır,firma sahibi olarak yüklemelerde kalite kontrol için çin'e sıkça gitmem gerekiyor ancak resmi davetiyelerde çoklu giriş verilmediğinden problem oluyor.

yıllık vize alımı ve en az 4 giriş olması için ne yapılması lazım (çinden ortalama : 700-1.000 usd ithalataımız olmaktadır)
G. Toker 22/10/18, 16:25
Merhaba;

Cin Belediyesinden alınması gereken onaylu barkodlu belgenin örenegı nasıldır? Teşekkurler.
Cevabı Görüntüle
D. Aydın 15/10/18, 18:16
Merhaba, bordo pasaport sahibiyim. Çin’de iş dolayısıyla ikamet eden arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Davet mektubu gönderildiği sürece S2 vizesi akraba dışında arkadaş ziyareti için kullanılabilir mi? Turist vizesi artık mümkün olmadığı için farklı alternatifler arıyorum ama Çin’e kısa süreli ziyaret için uygun olacak bir vize türü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
S.H. 14/10/18, 12:08
İyi günler, Çin’in Şangay kentine 15 günlüğüne bir gezi planlamaktayım, yeşil pasaportum mevcut. Anestezi uzmanı çalışmaktayım. Şangay’da özel bir hastanede çalışmakta olan hocamın evinde kalacağım . Bu durumda nasıl bir vize almam gerekmekte yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Telefon