Çin Hakkında Sorular & Yorumlar

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Çin Vizesi
E. A. 08/04/20, 16:38

Çin vizesi başvurusu yapmak istiyorum ancak konsolosluğu aradım ulaşamadım. Kimse telefonları açmıyor. Turistik evraklarımı kontrol ettirmek istiyorum. Direkt olarak sizden yapabilir miyim? Bursa’da ikamet ediyorum. İstanbul’dan başvuru yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Vize Ücreti 2020
M. Keser 10/04/20, 00:52

Merhaba Çin vize ücreti 2020 yılı için nedir her hangi bir bilgi bulamadım. Başvuru yaparken ödemeyi nereye yapıyoruz ve ödeme dolar mı yoksa Türk Lirası olarak mı yapılması gerekiyor? Ayrıca gerekli belgelere nereden ulaşabilirim?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Çin Vize Reddi
C. K. 09/04/20, 12:05

Merhabalar, Çin ticari vizeye davetiyem ile birlikte başvuru yaptım ancak vizem reddedildi. Red nedeni olarak davetiye kaynaklı olduğunu belirttiler ancak bu nasıl bir sorun yaratabilir anlayamadım. Çin vize reddi nasıl kırabilirim? Şimdi nasıl bir yol izlemeyelim? Çin’e seyahat etmek istiyorum. Yardımcı olmanızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Vizesi için Gerekli Evraklar 2020
A. Kolukirik 25/06/18, 16:56

Libya Vatandaşıyım, Türkiye’de öğrenci olduğum için oturma iznim var. Çin’e seyahat etmek istiyorum. Bu durumda nasıl vize alabilirim? Çin vizesi için gerekli evraklar 2020 yılında nelerdir? Ayrıca başvuru işlemlerini sizinle yapabilir miyiz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin vize ret itirazı
C. K. 11/04/20, 18:21

Merhaba,
Çin vize başvurusunda bulundum ve yakın zamanda ret aldım. Ama bu reddi almak için hiç bir sebep yok ben orada yaşam kurmaya gitmiyorum, 7 günlük bir seyahat planım vardı. Bu yüzden de ret almış olmamı kabul etmiyorum ve tüm haklarımı kullanmak istiyorum. Çin vize ret itirazı nasıl yapılır? Destek olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin turist vizesi
A. Candaş 10/04/20, 01:06

Merhaba, Ağustos Ayı ağabeyim ve eşimle birlikte Çin’e turistik olarak seyahat etmeyi planlıyoruz. Başvuruyu ne kadar süre önce yapmalıyız ve evraklar olarak ne hazırlamalıyız? Çin turist vizesi almak zor mudur? Açıkçası Çin’e ilk vizemiz olacak ve yanlış işlem yapmak istemiyoruz. Yardımlarınızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Grup Vizesi 2020
M. Can 11/04/20, 19:23

Merhaba, yaklaşık 2 ay sonra ailecek Çin’e turistik seyahat etmeyi planlıyoruz. 6 kişilik bir aileyiz ve İstanbul’da yaşıyoruz. İnternette araştırdım ve Çin grup vizesi 2020 diye vize türü gördüm. Turistik seyahat için turistik vize var mı? Grup vizesi ne anlama geliyor? Yardımlarınızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Vize başvurusu
M. Atik 10/04/20, 00:09

Merhaba, Çin’de bir şirket ile iş yapmak için Eylül ayı gibi ortağım ve ben görüşmeye gitmeyi planlıyoruz. Oradaki firma ile görüştük ve bize bir davetiye göndereceklerini söylediler. Ama bu davetiye ne kadar geçerli ve biz başvurumuzu ne zaman yapalım? İlk defa Çin’e seyahat edeceğiz ve Çin vize başvurusu için evrak ve prosedürler nedir bilmiyoruz? Destek verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Vizesi nasıl alınır 2020
T. Altın 09/04/20, 14:05

Merhaba,
Geçen sene Eylül ayı Çin’e ticari vize başvurusunda bulundum ve incelemeye alındı. Yaklaşık 1,5 ay incelemeden sonra ret aldım. Ağustos ayı gibi Çin’e iş toplantısı için gitmem gerekiyor ama Çin vizesi nasıl alınır 2020 yılı için işlemler nelerdir ? Bununla ilgili sizden destek almak istiyorum. Tekrar ret almak istemiyorum. Yardımlarınızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Turist Vize Ücreti
C. Duran 10/04/20, 01:57

Merhaba, Çin çok merak ettiğim bir ülke ve gezgin olarak birçok ülkeye gittim. Ancak Çin’e ilk def gideceğim. İnternette kafa karıştı çok fazla yazı var ve ne doğru emin olamıyorum. Çin turist vize ücreti, evrakları ve dikkat etmem gereken hususlar ile alakalı beni bilgilendirebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Çok Girişli Vize
G. K. 09/04/20, 11:15

Merhaba, Çin’e ticari ziyaretlerimiz oluyor ancak tek girişli ve kısa kalış süreli vize veriyorlar. Sürekli vize için evrak hazırlamak ve davetiye çıkartma süreci bizi yoruyor. İşverenimizin sürekli seyahatleri oluyor ve bu durumdan pek hoşnut değil. İş bağlantılarımız var ve bu yüzden uzun süreli Çin çok girişli vize nasıl alabiliriz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Ticari Vize
d. k 09/04/20, 09:09

17 Temmuz'da New York' a uçacağım. Döndükten sonra 3 veya 4 Temmuz’da iş için ilk defa Çin'e gideceğim. Çin Ticari Vize için Çin'den gelecek resmi davetiyeyle bu hafta başvurursam New York'a gitmeden pasaport bana ulaşır mı?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Ticari Vize Davetiyesi
A. Çilingiroğlu 10/04/20, 02:17

Merhaba, Çin’e bir çalışanımızı sistem kurulumu öğrenmesi için göndermek istiyoruz. Oradan bize bir davetiye geldi ama Çin ticari vize davetiyesi standart mıdır? Onların bize gönderdiği antetli kağıda yazılmış davetiye bu yeterli olacak mıdır? Ayrıca dikkat etmemiz gereken başka unsurlarda varsa bilgi vermenizi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
E. K. 09/04/20, 10:08

Merhaba, abim oturumu olduğu için Çin’de yaşıyor. Kendisini kızımla birlikte Çin aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile görmek istiyoruz. Başvuru için nasıl ilerleyeceğimi bilemiyorum. Konsolosluğa ulaşamadım. Evrak ya da abimden istemem gereken bir evrak var mı? Bu süreçler hakkında sizden destek bekliyorum. Bir de başvuruyu gitmeden ne kadar önce yapmam lazım?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çin Çalışma Vizesi
C. Yücelik 11/04/20, 20:13

Merhaba, Çin’de bir firmadan çalışmak için teklif aldım ve gitmek istiyorum. Bana gönderdikleri evraklar çok karışık tercüme yaptırttım ama yine de anlayamadım. Çin çalışma vizesi için başvuru işlemleri nasıl işliyor? Gerekli bilgileri vermenizi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x