Çin Hakkında Sorular & Yorumlar

Çin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
E.H 21/02/19, 14:24
Davetiyesiz Çin vizesi alabilinir mi? Ya da Çin vizesi için davetiye ayarlanabilir mi? 2 kez Çin'e gittim. 1 ay sonra yeniden gitmem gerekir. Yardımcı olabilir misiniz? Kaç para istiyorsanız vereyim. Piyasada bunu yapan yok!
Cevabı Görüntüle
D. Demirgöz 01/02/19, 16:40
Merhaba!
Ben Çin'deki Tsinghua University'den yüksek lisans için kabul aldım. Eylül ayında başlayacağım.

Bursları araştırırken Çin Devlet Bursu'nu buldum ve bunun için kendi ülkemizdeki konsolosluğa başvurmamız gerekiyormuş. Ben de mail attım ama henüz bir cevap alamadım.

Belki sizin bir bilginiz vardır diye bir de size sormak istedim.

Saygılarımla,
Damla Demirgöz
Cevabı Görüntüle
D. Aydın 15/10/18, 18:16
Merhaba, bordo pasaport sahibiyim. Çin’de iş dolayısıyla ikamet eden arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Davet mektubu gönderildiği sürece S2 vizesi akraba dışında arkadaş ziyareti için kullanılabilir mi? Turist vizesi artık mümkün olmadığı için farklı alternatifler arıyorum ama Çin’e kısa süreli ziyaret için uygun olacak bir vize türü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
S.H. 14/10/18, 12:08
İyi günler, Çin’in Şangay kentine 15 günlüğüne bir gezi planlamaktayım, yeşil pasaportum mevcut. Anestezi uzmanı çalışmaktayım. Şangay’da özel bir hastanede çalışmakta olan hocamın evinde kalacağım . Bu durumda nasıl bir vize almam gerekmekte yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. Urla 21/09/18, 12:26
Merhabalar, ticari amaçlı Çin'e gitmek istiyorum. Yapmam gereken işlemler nelerdir? Sırası ile bilgi verirseniz sevinirim.
Saygılarımla...
Cevabı Görüntüle
S.G. 11/09/18, 21:25
Merhaba, oğlum Türk pasaportu ile Almanya’da üniversite okuyor. Öğrenci değişim programı nedeniyle Hong Kong’da bir üniversitede yarım sene okuyacak (büyük ihtimalle 6 aydan az). Acaba vize problemi yaşar mıyız? Vizeyi nasıl alabiliriz?
Cevabı Görüntüle
A.B. 05/09/18, 00:00
Merhaba, Isparta'da ikamet ediyorum. Çin 15 günlük turistik seyahat için yeşil pasaporta vize istiyor mu? Teşekkür ve saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
A. Kolukirik 25/06/18, 16:56
Merhaba,
Vize için gerekli evraklarda bölge valiliğinden onaylı davetiye mevcut. Çin'deki firmadan bu davetiye için vukuatlı nüfus kayıt örneğimin Çince'ye çevrilmesi ve Türkiye Konsolosluğu'ndan onaylanması istendi. Bununla ilgili
- Daha önce 11/10/2014-11/02/2015 tarihleri için geçerli Çin vizem mevcut ama giriş çıkış yapmadım. Bu durumda da yeni vize başvurum için bu belgeye ihtiyacım olacak mı?
- e-devlet'ten alacağım nüfus kayıt örneğini kabul ediyorsunuz değil mi?
- Bu belgeyi almak için de randevu almam gerekiyor mu? Bizzat mı gelmeliyim? Bu belgenin onaylanması için isteyeceğiniz başka evrak olacak mı? Sitenizde bununla ilgili bilgi göremedim.

Yardımcı olursanız memnun olurum.
Saygılarımla,
Anıl
Cevabı Görüntüle
B. Onur Özdemir 25/04/18, 14:21
Merhabalar, Çin için bir eğitim vizesi başvurum olacaktı. Ben adli sicil kaydım ve diplomamın tercümelerini ve noter tasdiklerini aldım. Bütün belgeleri valiliğe onaylattıktan sonra Çin Konsolosluğu’na gidip işlemleri nasıl yapacağım ya da siz halledebiliyor musunuz? Ücretler nedir?
Cevabı Görüntüle
d. yoruk 20/04/18, 02:08
Merhaba

Kore'de yaşıyorum daha önce 2 kere Çin vizesi aldım , tekrar vize almak için davetiye aldım .

Türkiye'den Çin vizesi almak için ne yapmam lazım ?

syg

deniz
Cevabı Görüntüle
F. Tuğba Sağlam 18/04/18, 20:21
Ağabeyim R vizesiyle Çin'e taşınıyor. Kendisi Alman vatandaşı. Ben Türk vatandaşıyım ağabeyimi çocuklarımla birlikte ziyaret etmem mümkün müdür? Bunun için hangi vizeye başvurmam gerekir
Cevabı Görüntüle
M. Aydemir 05/02/18, 22:36
Merhaba, Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı arkadaşımın davetiye mektubu ile tek kişilik turistik Çin vizesi alabilir miyim? 2 yıl önce aynı şekilde vize aldım. Fakat şimdi değiştiğini duydum. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
O. ÖZKAN 14/01/18, 11:43
Merhaba, Temmuz ayındaki Japonya seyahatimize ailece Çin’i eklemek istiyoruz ve bir tur şirketine dahil olmadan gideceğiz. Bunun 7-8 gününü Çin’de geçirmek istiyoruz Çin vizesi için ne zaman başvuru yapmalıyız ve vize ücreti ne kadar? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
sarpı 04/01/18, 18:28
Merhaba, Moldovya vatandaşı Türkiye’de çalışma izni var, Hong Kong’a giderken vize gerekli midir? Bilgi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
F. Kaya 18/12/17, 14:56
Merhaba, Çin'deki iş eğitimi için vize almak istiyorum. Randevuyu nasıl alıyoruz? Teşekkürler.
Telefon
x