Çin vizesi reddi 2021

R.Atalay 29/05/21, 20:55
Selam, ben İstanbul’da yaşayan bir öğrenciyim. Çin’de yaşayan bir arkadaşımı ziyaret etmek için bordo pasaport sahibi olduğum için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Seyahatim kısa süreli olacak fakat daha önce başvuru yapmadım. İnternetten araştırarak kendim yapabilirim diye düşündüm ama yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Çin vizesi reddi 2021 yılı için nelerden kaçınmak gerekiyor? Sizden danışmanlık almam mümkün mü? Teşekkürler şimdiden iyi çalışmalar dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi günler, Çin’e yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Çin vizesi ret kararı tamamen konsolosluğun yetkisinde gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru aşamasında danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahip olmadıklarını hatırlatmak isteriz.

Çin Vize İşlemleri sırasında eksik, hatalı, tutarsız bilgi veya belge ibraz edilmesi başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru formu doldurulması aşamasında konsolosluk tarafından yöneltilen sorulara doğru cevapların verilmemesi de Çin vize ret kararına yol açabilmektedir. Başvuru işlemlerinin hatalı yapılması, seyahat bitiş tarihinden sonra ülkeden çıkış yapılacak olduğunun taahhüt edilmemesi gibi durumlarda olumsuz sonuçlarla karşılaşmaya neden olabilmektedir.

Kurumumuz başvuru işlemleri sırasında başvuru sahiplerine danışmanlık desteği vererek vize talebine ait dosyanın konsolosluk tarafından talep edildiği şekilde hazırlanması konusunda destek vermektedir. Bu yolu tercih etmeniz halinde başvuru sahiplerinin işlemler sırasında sıkça yaptığı hatalardan dolayı Çin vizesi ret kararı ile karşılaşılması ihtimalinin önüne geçebilirsiniz. Vize talebinin konsolosluk değerlendirmesinden herhangi bir nedenden dolayı olumsuz sonuç alması halinde ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Vize ücretinin iade edilmemesi, seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanması gibi nedenlerden dolayı başvurunun en doğru şekilde yapılması oldukça önem arz etmektedir.

Çin vizesi reddi 2021 yılı ile ilgili olarak oluşturduğunuz soruyu size yardım sağlayacağını umarak yanıtlamış bulunmaktayız. Süreçle ilgili olarak diğer merak ettiklerinizi sormak ya da doğrudan kurumumuzdan danışmanlık desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize başvuru işlemleri konusunda uzman kadromuz ile size en yakın ofisimizi ziyaret ederek ya da +90 (212) 970 05 31 numaralı telefonumuzu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla
Vize Merkezi

Çin Vizesi Reddi 2021

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI