Oturum

Cape Verde Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Cape Verde vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Cape Verde vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Cape Verde vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Cape Verde vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Cape Verde’de Oturum

Cape Verde’de 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması gerekmektedir. Bu vize ve oturum türü için pasaportunuzun en azından 6 aydan daha uzun bir geçerlilik süresinin ve en az 2 adet boş sayfasının olmasına dikkat etmelisiniz. Cape Verde’de iken oturum izinlerinizi polis merkezlerinde vize verilen formlara tam ve doğru bilgilerle işlemelisiniz.

Cape Verde oturum izni için gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

 1. Vize başvuru formu (bilgiler eksiksiz doldurulacak)
 2. Pasaport ve tüm sayfaların bir fotokopisi
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme belgeleri
 6. Sağlık raporu
 7. Polis raporu
 8. Aşı bilgileri
 9. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 10. İletişim bilgileri
 11. Bankada yeterli miktarda paranın bulunduğuna dair ispat

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Vergiler yüksek olabilir. Bunu önlemek için yatırım aracılığı yapan şirketlerden faydalanabilirsiniz. Bu işlemler bazen iki yıla kadar uzayabilir. Bu nedenle erkenden bu izin türüne başvuru yapmanız çok önemlidir.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 27
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 27
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 27
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 27
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2084
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5082
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com