Cape Verde Vizesi

Cape Verde Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Cape Verde vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Cape Verde danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Cape Verde vizesi için Vize Merkezi Cape Verde vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Cape Verde vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir.

Vize Merkezi Cape Verde vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Cape Verde Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Cape Verde Vize Şartları

Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma ait pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Herhangi bir Cape Verde Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunulabilir. Bunlar arasında en çok başvurulan yerler; Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Senegal gibi ülke elçilikleri ve konsoloslukları seçilebilir.

Cape Verde’nin Türkiye’de bir resmi temsilciğinin bulunmaması nedeniyle bazen karışıklıklar çıkabiliyor. Bu nedenle Cape Verde vizesi öncesi dilerseniz Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha ayrıntılı ve özel bilgiler alabilirsiniz.

Cape Verde vizeleri 90 güne kadarki bir süre için geçerlidir. Vizeniz onaylandıktan sonraki 180 gün içinde ülkeye giriş yapmalısınız. Aksi takdirde onayınız iptal olur.

Cape Verde ticari, turistik, öğrenim ve çalışma ya da oturum gibi durumlardan dolayı da vize istediği için bir takım belgeler istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 2. 2 adet Biyometrik fotoğraf
 3. Cape Verde vize başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için)
 8. Cape Verde vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Mal ve mülk gibi sahip olduğunuz kıymetlerin tapu, ruhsat vs. belgeleri
 11. Sarıhumma aşısı belgesi
 12. Cape Verde’de kalacağı yerin adres bilgileri
 13. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Cape Verde vizesi için Konsolosluk ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Cape Verde vizeleri başvuru yapacağınız ülke konsolosluğuna göre farklı işlem süreleri verebilir. Ancak genel olarak tekli ya da çoklu giriş olsun vize süreleri 3 ile 10 iş günü arasında sonuçlanır.

Cape Verde vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Cape Verde vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Cape Verde vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Cape Verde vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Cape Verde vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Cape Verde yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Cape Verde Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Cape Verde Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cape Verde seyahati için yaptığınız Cape Verde vizesi başvurusu sonucu Cape Verde seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 3 -10 iş günü içerisinde Cape Verde vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Express Cape Verde vizesi normal ücretlerin üzerinde bir fiyatla verilebilir. Bu durumda vize süresi 3 iş günüdür. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Cape Verde vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Cape Verde vizesine başvuru yapmışsanız Cape Verde vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Cape Verde Vize Ücretleri

Cape Verde vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Cape Verde devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Cape Verde vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Cape Verde vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Cape Verde vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Cape Verde vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Cape Verde vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Cape Verde vize ücretleri Cape Verde turistik vize, Cape Verde öğrenci vizesi, Cape Verde aile vizesi, Cape Verde ticari vize, Cape Verde yatırımcı vizesi, Cape Verde konsolosluk çalışanları vizesi, Cape Verde basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Cape Verde göçmenlik, Cape Verde aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Cape Verde vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Cape Verde vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Cape Verde vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Cape Verde vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Cape Verde vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Cape Verde Vizesi Başvuru Formu

Cape Verde vizesi başvuru formu İngilizce Portekizce - seçeneğiyle mevcuttur.

Cape Verde vize başvuru formu Cape Verde tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Cape Verde vizesi alınmasında gereklidir. Cape Verde vizesi başvuru formu Cape Verde Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Cape Verde vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Cape Verde vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Cape Verde vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Cape Verde vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Cape Verde seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Cape Verde vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz.

Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Cape Verde vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Cape Verde vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Cape Verde vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Cape Verde ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum CAPE VERDE A.H.D 27/02/19, 15:18
Cape Verde Vize başvurusuna dair bilgi rica ederim
2 Yorum Cape Verde vizeleri ne kadar bir süre için geçerlidir A. TAKSIL 19/02/19, 15:44
Cape Verde vizeleri ne kadar bir süre için geçerlidir. Vizemiz onaylandıktan sonra kaç gün içinde ülkeye giriş yapmalıyız
2 Yorum CAPE VERDE VİZE İŞLEMLERİ D. Alp Rizo 14/02/17, 19:32
Merhaba,
Suanda Barselonada yasayan Turk vatandasi olarak Cape Verde icin vize basvuru surecini ogrenebilir miyim lutfen. Internetten okudugum bilgiye gore Cape Verdeye vardigimda oradan vize alabiliyorum, bunu dogrulugunu teyit etmek istedim.
Tesekkurler