Oturum

Brezilya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Brezilya vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Brezilya vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Brezilya vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Brezilya vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Brezilya’da Oturum Şartları

Brezilya’da 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması gerekmektedir. Çoğunlukla iş ve öğrencilik üzerine olan bu tür oturum izinleri için düzenlemeler yapılmıştır. Yönetici veya şirket sahibi olarak ya da yatırım konularında Brezilya’da oturum izni alabilirsiniz. Bir şirket açmayı düşünüyorsanız bu türün oturum vizesini almanız için en az 200.000$ ile başlamanız gerekir. Yatırım için oturum vizesine başvuruda bulunacaksanız 50.000$ minimum aranan şartlardandır. Eğer emekli ve geliriniz 2.000$ üzeri ise geçici oturum izni alabilirsiniz. Ancak aylık en az bin dolar maaşınızın gelmesi şartı da aranmaktadır.

Eğer aile nedenlerinden dolayı oturum izni alacaksanız 21 yaş sınırına kadar aile fertlerinizden orada olanlar size sponsor olabilir. Eğer yüksek öğrenim amaçlı gidiyorsanız bu yaş sınırı 24’e kadar çıkabilir. Bu durumda ister öğrenci için ister aile nedenli oturum iznine başvuruda bulunabilirsiniz.

Brezilya oturum izni için gerekli belgeler:

 1. Vize başvuru formu
 2. Pasaport
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme fotokopisi
 6. Sağlık raporu
 7. Öğrenciler için öğrenci belgeleri
 8. Polis raporu
 9. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 10. Onaylanmış uçak, otel, pansiyon ya da ev belgeleri
 11. İletişim bilgileri
 12. Bankada yeterli miktarda para
 13. Aile bireyleri için sponsor olanların bunu ispatlayacak bilgileri (nüfus kayır örneği vs.)
 14. Türkiye’de varsa sahip olduğunuz ev, arsa, araç ruhsat ve tapu belgeleri

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8814