Brezilya Vizesi

Brezilya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Brezilya vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Brezilya danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Brezilya vizesi için Vize Merkezi Brezilya vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Brezilya vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Brezilya vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Brezilya Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Brezilya Vize Şartları

Diplomatik pasaport, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Brezilya’ya yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli yolculukları vizeden muaftır. Bu durum muafiyeti sadece turistik amaçlı tek giriş vizeleri için geçerlidir ve öğrenim, çalışma, uzun süreli ikamet vb. nedenlerle yapılacak seyahatlere ilişkin vize uygulamaları hakkında Ankara’daki Brezilya Büyükelçiliği’nden bilgi alınmasında fayda vardır. Ya da dilerseniz Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha ayrıntılı ve özel bilgiler alabilirsiniz.

Brezilya’ya turist olarak giden vatandaşların karşılaştıkları en büyük sorun, özellikle Rio de Janerio ve Sao Paulo gibi büyük şehirlerde yaygın olarak rastlanan hırsızlık, gasp ve yaralama olaylarıdır. Turizm amacıyla Brezilya’ya giden vatandaşların muhtemel olumsuz gelişmelere karşı Brasilia Büyükelçiliğinin ve Sao Paulo Başkonsolosluğunun telefonlarını yanlarında bulundurmaları tavsiyemizdir.

Brezilya ticari, öğrenim ve çalışma ya da oturum gibi durumlardan dolayı vize istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport
 2. 2 adet Biyometrik fotoğraf
 3. Brezilya ticari vize başvuru formu
 4. Brezilya ticari vizesi için dilekçe
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Davetiye mektubu (şirketten)
 9. Brezilya ticari vizesi ücreti ödenti dekontu
 10. Banka bilgileri (hesap dökümü)
 11. Şirket bilgileri (ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 12. Sarıhumma aşısı
 13. Brezilya’da kalacağı yerin adres bilgileri
 14. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Brezilya Konsolosluğu ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır.

Brezilya ticari vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Brezilya vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Brezilya vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Brezilya vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Brezilya vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Brezilya yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Brezilya Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Brezilya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Brezilya Konsolosluğuna yaptığınız Brezilya vizesi başvurusu sonucu Brezilya seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 8 -10 iş günü içerisinde Brezilya vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Express Brezilya vizesi normal ücretlerin üzerinde bir fiyatla verilebilir. Bu durumda ortalama vize süresi 3 iş günü kadar sürebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Brezilya vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Brezilya vizesine başvuru yapmışsanız Brezilya vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Brezilya Vize Ücretleri

Brezilya vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Brezilya devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Brezilya vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Brezilya vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Brezilya vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Brezilya vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Brezilya vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Brezilya vize ücretleri Brezilya turistik vize, Brezilya öğrenci vizesi, Brezilya aile vizesi, Brezilya ticari vize, Brezilya yatırımcı vizesi, Brezilya konsolosluk çalışanları vizesi, Brezilya basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Brezilya göçmenlik, Brezilya aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Brezilya vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Brezilya vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Brezilya vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Brezilya vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Brezilya vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Brezilya Vizesi Başvuru Formu

Brezilya vizesi başvuru formu Portekizce– İngilizce ya da Türkçe seçenekleriyle mevcuttur.

Brezilya vize başvuru formu Brezilya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Brezilya vizesi alınmasında gereklidir. Brezilya vizesi başvuru formu Brezilya Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Brezilya Konsolosluğunda Brezilya vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Brezilya vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Brezilya vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Brezilya vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Brezilya seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Brezilya vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz.

Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Brezilya vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Brezilya vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Brezilya vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Brezilya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

5 Yorum Brezilya'da evlilik yapmak için Türkiye'den belgelerimin gelmesi Y. Işık 03/08/16, 10:28
Merhaba, 6 aydır Brezilya'da yaşıyorum. Evlilik yapmak için Türkiye'den belgelerimin gelmesini bekliyorum. Vize süresi 31.01.2016 tarihinde bitiyor. Yeni vize almak için ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Whatsapp