Vize İşlemleri

Dubai Emirliği/Birleşik Arap Emirlikleri’ne kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite edilmiş turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.
 
Birleşik Arap Emirlikleri Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Dubai’ye seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
 
90 gün kalışlı Dubai Vizesi, 30 gün kalışlı Dubai Vizesi, 14 gün kalışlı Dubai Vizesi, Tek girişli kısa süreli Dubai Vizesi, Uzun dönem çok girişli Dubai Vizesi ve Kısa süreli çok girişli Dubai Vizesi, Dubai Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde Dubai seyahati için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 

Dubai vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!
 
Dubai vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 72 saat içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Birleşik Arap Emirlikleri seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 
Birleşik Arap Emirlikleri /Abu Dhabi/ Dubai Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne seyahati gerçekleştirecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın Dubai (BAE) vize başvuru işlemlerini başarlı bir şekilde tamamlamaları zorunludur.

BAE (Dubai) Vatandaşlık ve İkamet Bölümü Ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliği uyarınca; T.C. Hizmet Pasaportu (gri), Hususi Pasaport (yeşil) ve Diplomatik Pasaport (siyah) hamilleri, Dubai’ye olan seyahatlerinde 180 gün içinde 90 günü aşmayan ikamelerinde Dubai (BAE) vize işlemlerinde bulunmalarına gerek kalmadan vizesiz olarak bu ülkeye giriş yapabilirler.
 
BAE üzerinden diğer ülkelere aktarmalı olarak seyahat edecek vatandaşlarımızın ise; Dubai (BAE) 96 saatlik transit vizesi için başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, Dubai Transit vize başvuru sahiplerinin, Dubai üzerinden aktarmalı olarak gidilecek ülkeye (onward flight) 96 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerini/belgelerini sınırdan geçiş sırasında beyan etmeleri gerektiğini bildiririz.
 
Dubai Vize İşlemleri Hakkında


Dubai vize işlemleri için gerçekleştirilecek başvurularınız öncesi vatandaşlarımız, Dubai seyahatin amacına uygun olan Dubai vize tipini belirlemelerini tavsiye etmekteyiz. Seyahat amacının ve Dubai'de konaklama yapılacak sürelerin belirlenmesinin ardından aşağıda belirteceğimiz Dubai vizesi tiplerine online olarak başvurularınızı tarafımıza gerçekleştirebilirsiniz.
 
Online Dubai Vİzesi Başvuruları için lütfen temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
 
Bu sebeple; Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat amacına göre;
 
90 gün kalışlı Dubai Vizesi,
30 gün kalışlı Dubai Vizesi,
14 gün kalışlı Dubai Vizesi,
Tek girişli kısa süreli Dubai Vizesi,
Uzun dönem çok girişli Dubai Vizesi,
Kısa süreli çok girişli Dubai Vizesi kategorilerinden hangisi ile başvuru yapılacak ise Dubai seyahat amacına dayalı evraklarla dosyanın hazırlanması önemlidir.
 
Vatandaşlarmız, Dubai vize başvurularını direk olarak Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Dubai seyahat planı olan vatandaşlarımızın Dubai vize başvurularını, konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile akredite turizm seyahat acentalarına yapmaları gerekmektedir. Dubai vize başvuru merkezleri ve turizm seyahat acentaları, Dubai vize başvurularının hazırlanması ve randevuların takibi ile yükümlüdür. Dubai (BAE) vize müracaatlarının değerlendirilmesi ve vize karar aşaması tamamen Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi inisiyatifindedir.
Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurusu, başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır.
 
Dubai vizesi başvurusu için BAE online vize sistemine evraklarınızın yüklenebilmesi için Lütfen Temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
 
Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen kişilerin Dubai (BAE)  vizesi için gerekli evrakları, kişilerin Dubai’ye yapacakları seyahatin amacına göre temin etmeleri gerekmektedir. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi yetkilileri, Dubai vize başvuru sahiplerinin, başvuru için sundukları belgelerle kişisel durumlarını net bir şekilde görmeyi amaçlamaktadır. Çalışma durumu, okul durumu, akar gelir, mal varlığı, Türkiye ve yurt dışındaki aile fertlerine ilişkin belgelerle birlikte dosyanın sunulmasını istemektedir.
 
Dubai vizesi işlem başvurusunda kullanılacak pasaportun geçerlilik süresi, seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha olmalıdır. 10 yıldan eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğu tarafından işleme alınsa bile; yırtılma, eskime ve tahribat görmüş pasaportların Dubai sınırından geri çevrilme riski bulunmaktadır.
 
Ayrıca, pasaportun okunaklı bir fotokopisi (2. ve 3. sayfalar, pasaportun geçerlilik tarihlerini gösteren sayfalar, 60. sayfa, E-pasaport kullanılması halinde, fotoğrafın bulunduğu tek sayfanın fotokopisi sunulması mecburidir.
 
Dubai vize işlemleri için hazırlanmış başvuru dosyasında yer alması gereken biyometrik fotoğraf; beyaz zeminde çekilmiş, rötuşsuz, 4cm x 5,5 cm ölçülerinde ve güncel çekilmiş olmalıdır. Fotoğrafı çekilen kişinin fotoğrafta gözlük, şapka, başörtüsü vb. aksesuarlarla yüzünün kapanmış olmamasına özen göstermelidir.
 
Dubai vize başvurusu için doldurulacak başvuru formu kişinin kendi ülkesindeki ve Dubai iletişim bilgilerini içermelidir. Başvuru formu, başvuru sahibinin milliyetine bağlı olarak İngilizce ya da Arapça doldurulmalıdır.
 
Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir. Başvuru sahibi kişiler bu süre içerisinde Dubai’de 29 gün konaklama hakkına sahip olurlar.
 
Dikkat Edilmesi Gerekenler


Dubai Emirliği Göçmenlik Ofisleri, Dubai’ye seyahat eden kişileri gerekli görmesi halinde, Dubai Uluslararası Hava Limanında göz taramasına tabi tutabilmektedir. Göz taraması yapılan kişilerin, tarama bankosunda kredi kartlarının basılı kopyasını ya da kredi kartı numarasına ait onay sayfasının çıktısını ibraz etmeleri gerekmektedir.İstenilen evrakın sunulamaması durumunda kişi, 30 AED ödemek zorunda kalacaktır.

 

Online Dubai vizesi, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine müracaat edilerek alınabilmektedir.

Dubai vizesi için ülkeye giriş yapacağınız tarihten en geç 10 gün önce başvuru gerçekleştiriniz.

Acil Dubai vizesi başvuruları için lütfen Temsilcilerimizi bu hususta bilgilendiriniz ve işlemlerinizin hızlanmasını talep ediniz.

 

Lütfen, Dubai vize başvuruları için beyan edilmesi zorunlu olan evraklarınızı e-posta hesabınız üzerinden > ortadogu@vizemerkezi.com < mail adresimize ulaştırınız.

 

Temsilcilerimiz, Dubai vizesi için beyan etmiş olduğunuz evrakların teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacak ve Vize başvurularınızı en uygun başvuru gününde gerçekleştirecektir.

(Resmi tatil olması nedeni ile Cuma ve Cumartesi günleri BAE Göçmenlik Ofisinin kapalı olacağı bilgisi unutulmamalıdır.)

Dubai vizesi, elektronik ortamda alınan/beyan edilen bir ülke vizesidir. Onay mektubu halinde hazırlanmış Dubai (BAE) vizeleri e-mail hesabınız üzerinden tarafınıza ulaştırılacaktır.

Dubai vizenizin üzerinde bulunan barkod (seri no) ülkeye giriş yapabilmenizi sağlayacak olan bölümdür. Barkod özelliği (seri numarası) olmayan Dubai vizelerine lütfen itibar etmeyiniz ve bu bilgiyi teyit ediniz.

Dubai Turistik vizeleri tek giriş (single) olarak hazırlanan ve beyan edilen vizelerdir. Çok girişli Dubai vizesiuzun süreli Dubai vizeleriniz için lütfen Temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

Dubai vize işlemlerinden muaf ülkeler

Malezya, İzlanda, Brunei, İngiltere, ABD, Avustralya, Fransa, Yünanistan, Yeni Zellanda, İtalya, Norveç, Hollanda, İrlanda, Andora, Almanya, İsveç, Avusturya, Finlandiya, Monako, Belçika, Vatikan, Luksemburg, Lihtenştayn, İsviçre, Singapur, Portekiz, SanMarino, İspanya, Danimarka, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Bulgaristan, Litvanya, Hırvatistan, Kıbrış, Malta, Çekya, Polonya, Estonya, Romanya, Macaristan, Slovakya, Slovenya.

Yükleniyor...