Gaziantep

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Gaziantep

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Gaziantep’te yaşayan ve Azerbaycan vizesi başvurularını Vize Merkezi Gaziantep şubesinden yapmak isteyen kişilere özel olarak hazırlanmıştır. Azerbaycan Vizesi başvurunuzu en pratik ve en hızlı şekilde yapabilmeniz için lütfen tüm sayfayı dikkatlice okuyunuz. Azerbaycan vizesi ile ilgili tüm bilgiler, başvuru süreci ve hazırlayacağınız evraklarla ilgili tüm bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep şubemizden Azerbaycan vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız, şubemizi mesai saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için her zaman şubemizi ziyaret etmenize gerek yoktur. Vize Merkezi Gaziantep şubesinin çağrı merkezini arayabilir ya da web sitemizde bulabileceğiniz e-posta adresimize ileti göndererek vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvurusu için izlenecek 4 adım:

1. Adım: Azerbaycan e-vize başvurusu için hazırlamanız gereken evrakları e-posta olarak talep edin.

2. Adım: E-posta tarafınıza gönderildikten sonra tüm evrakları temin edin, Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurun.

3. Adım: Tüm evrakları ve tam olarak doldurduğunuz Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu Gaziantep şubemize ulaştırın.

4. Adım: Vizenizin süreci ile ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Vize Merkezi Gaziantep şubesinden yapacağınız Azerbaycan vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız belgeleriniz seyahat amacınıza ve başvuracağınız Azerbaycan Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle Azerbaycan’ı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi biliyorsanız web sitemizin Azerbaycan bölümüne bakabilir, buradaki alt başlıklarda bulabileceğiniz Azerbaycan Vizesi türlerine ait evrak listelerini kullanabilirsiniz. Ancak lütfen öncelikle vize uzmanlarımızla görüşünüz ve ardından sizin için hazırlayacakları e-postayı bekleyiniz. Bu e-postada evrak listesinin yanı sıra, başvuracağınız vize hakkında genel bilgiler ve ücret bilgisi de yer alacaktır. Bu e-postaya göre hazırlayacağınız belgeler en doğru belgeler olacaktır. Vize uzmanlarımızdan pasaportunuzun Azerbaycan e-vize alınması için uygun olduğunu ve Azerbaycan’a seyahat etmek için mutlaka bir vize almanız gerektiğini öğrendiyseniz evrak hazırlıklarına başlayabilirsiniz. Belgelerinizi hazırladıktan sonra en kısa zamanda Vize Merkezi Gaziantep şubemize iletmeniz gerekecektir. Online başvuru süreciniz ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Evraklarınızı kargolayarak veya bir kurye şirketiyle anlaşarak Gaziantep şubemize gönderebilirsiniz. Dilerseniz Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımızı ziyaret edip elden teslim etmeniz de mümkündür. Fiziksel olarak göndermeniz gerekmeyen evrakları taratıp e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi Çalışma Saatleri:

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Gaziantep şubesi hizmetinizdedir.

Mesai saatleri içinde dilediğiniz zaman şubemizi herhangi bir randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Tunceli, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye gibi illerde yaşayan kişiler Azerbaycan vizesi için başvuru yapmak istiyorlarsa başvurularını Gaziantep şubemizden gerçekleştirebilirler.

  

Azerbaycan e-vize için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Azerbaycan e-vize sistemi, başvurularınızı seyahat tarihinizden en fazla 6 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Seyahatinize 6 aydan daha uzun bir süre varsa sistem başvuru yapılmasını kabul etmemektedir. Bu nedenle Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımızla vize başvurunuz için görüşmeden önce başvuru için uygun bir tarih seçtiğinizden emin olunuz. Konu ile ilgili vize uzmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz. Seyahatinize 3 iş gününden daha kısa bir süre kaldıysa sistem yine başvuru yapılmasına izin vermeyecek, seyahat tarihinizi daha ileri bir tarih seçmenizi isteyecektir. Azerbaycan e-vize sistemi, vizenizin başlangıç tarihini sizin seçiminize bırakmadan başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olarak belirlemektedir. Bu nedenle lütfen seyahatinizden en az 3 iş günü önce başvuru yapmaya dikkat ediniz. Vize Merkezinin tavsiyesi vize başvurularınızı hiçbir zaman son dakikaya bırakmamanızdır. Azerbaycan e-vize sisteminden kaynaklı bir sorun ortaya çıkarsa vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Lütfen seyahat tarihiniz ve başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz.

Azerbaycan’a yapacağınız ziyaretin amacı nedir?

Azerbaycan Vizesi için başvurmadan önce vize uzmanlarımıza seyahat amacınızın ne olduğunu mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. Vize uzmanlarımız bildirdiğiniz seyahat amacını ve diğer kişisel özelliklerinizi göz önünde bulundurarak bir evrak listesi hazırlayacak ve tüm başvuru sürecini buna göre yürüteceklerdir. Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için mutlaka seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapılması ve buna uygun evrakların hazırlanması şarttır. Vize uzmanlarımız tarafından yapılacak e-vize başvurusundan sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmamaktadır. Lütfen Azerbaycan’ı hangi amaçla seyahat edeceğinizle ilgili teknik bilgiler için vize uzmanlarımıza danışınız.

Azerbaycan e-vize başvurularınız evraklarınız hazırlandıktan sonra yapılacaktır.

Vize uzmanlarımızın size özel olarak hazırladıkları e-postada bulunan evrak listesi Azerbaycan’ı hangi amaçla seyahat ettiğinize ve kişisel özelliklerinize göre oluşturulacaktır. Bu evrakları en kısa sürede hazırlayıp Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da doldurmanız gerekmektedir. Bu hazırlık sürecini tamamladıysanız lütfen tüm evrakları en kısa sürede Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Aksi takdirde e-vize başvuru işlemleriniz başlayamayacaktır. Evraklarınızı hazırlarken veya doldurmanız gereken formu yanıtlarken aklınıza oluşan tüm soru işaretleri için vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Herhangi bir eksik veya yanlış hazırlanmış belge olması durumunda vize uzmanlarımız sizden yeniden evrak isteyebilirler. Bu gibi durumlarda istenen evrakları lütfen en kısa zamanda temin ediniz. Bazı evraklarınızı bizzat elden teslim edebilir veya kargo / kurye tercih ederek şubemize gönderebilirsiniz. Bazı evrakları taratarak e-posta olarak göndermeniz de mümkün olmaktadır.

Azerbaycan e-vize başvurusu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Azerbaycan Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce lütfen otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapınız. Azerbaycan Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında mutlaka otel / uçak rezervasyonu belgelerini görmek istemektedir. Vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen Azerbaycan e-vize başvurunuzda bu rezervasyon bilgilerinize de mutlaka ihtiyaç olacaktır. Başvuru yapmaya karar verdiğinizde henüz herhangi bir rezervasyon yaptırmadıysanız bu durumu acilen vize uzmanlarımıza bildiriniz. Başvurunuzun tamamlanabilmesi için bu rezervasyonlara ihtiyacınız olacağından vize uzmanlarımız size yol göstereceklerdir. Otel ve uçak rezervasyonu için tarihlerinizi ayarlarken Azerbaycan e-vize sisteminin otomatik olarak belirlediği vize başlangıç tarihini göz önünde bulundurunuz. Azerbaycan e-vize sisteminde vizenizin başlangıç tarihi, başvuru yaptığınız tarihin 3 gün sonrası olarak belirlenmektedir. Bu nedenle rezervasyonlarınızı vizenizin başlangıç tarihini hesaplayarak yapınız. Konu ile ilgili vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvurusuyla ilgili bilgiler:

  • Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için pasaportunuzun başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması şarttır.
  • Azerbaycan e-vize 90 gün geçerli olarak verilmektedir. Başlangıç tarihinden itibaren 90 gün boyunca Azerbaycan’ı ziyaret edebilirsiniz ancak en fazla 30 gün boyunca ülkede kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan’da 10 günden fazla kalacaksanız, konakladığınız yerin yönetimine başvurarak orada 10 günden fazla kalacağınızı Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne ücretsiz olarak kaydettirmelerini sağlamanız şarttır.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz olumlu sonuçlansa bile, 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın resmi izni olmadan Dağlık Karabağ ve Ermenistan’a gittiyseniz Azerbaycan sınırlarına girmenize izin verilmeyecektir. Pasaportunuzda bu ziyaretlerinize dair mühürlerin bulunmaması gerekmektedir.
  • Azerbaycan e-vize alabilmeniz için konsolosluk mülakatına girmeniz ya da biyometrik verilerinizin alınması için randevuya katılmanız gibi uygulamalar bulunmamaktadır. Bu gibi uygulamaları değiştirme, ekleme veya kaldırma yetkisi her zaman Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır

Vize Merkezi Gaziantep şubesinden Azerbaycan e-vize başvurusu yapmak istiyorsanız, sizden istenen evrakları şubemize göndermeli ve vize uzmanlarımızın başvurunuzu yapmasını talep etmelisiniz. Başvuru aşamanız sona erdikten sonra Azerbaycan Konsolosluğu başvurunuzu inceleyerek kabul etme ya da reddetme konusunda bir karar verir. Konsolosluğun bu söz konusu karar verme süresi 3 iş günü sürmektedir. Bu sürelerin her zaman için değişebileceğini ve tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olduğunu hatırlatırız. Vizenizin onaylanma veya reddedilme kararı tamamen Azerbaycan Konsolosluğu’na aittir. Azerbaycan e-vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa konsolosluk tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanlarımız tarafınıza ulaşarak vizenizin onaylandığı bilgisini verecek ve vizenizi e-posta adresinize gönderecektir. Azerbaycan’a seyahat etmeden önce e-posta adresinizde bulunan vizenizden bir çıktı alıp pasaportunuzla birlikte seyahat etmeniz yeterli olacaktır.

 

 

daha fazla göster

Telefon
x