Edirne

Adres

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No:15 Merkez - Edirne

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Edirne

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Edirne şubemizdeki vize uzmanlarımız aracılığı ile Azerbaycan vizesi için e-vize başvuru işlemlerinizi yapmak istiyorsanız şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi yapmak için her zaman bizzat şubemizde bulunmanız gerekmemektedir. Web sitemizde bulabileceğiniz çağrı merkezimizi arayabilir veya online@vizemerkezi.com e-posta adresine e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz. Vize uzmanlarımız size yardımcı olmak için hazır olacaklardır.

Vize Merkezi Edirne şubemizden Azerbaycan vizesi başvurusu yapmadan önce burada yer alan ön bilgilendirmeleri okumanız son derece yararlı olacaktır. Daha sonra Edirne şubemiz ile ister bizzat ziyaret ederek, çağrı merkezimizi arayarak ya da e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi başvurusu ile ilgili 4 adım:

1. Adım: Seyahat amacınıza uygun olan Azerbaycan vizesi için hazırlanmış evrak listesini talep edin.

2. Adım: E-postayı aldıktan sonra listedeki tüm evrakları hazırlayın ve Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu doldurun.

3. Adım: Evraklarınızı tam olarak hazırladıktan sonra doldurduğunuz formla birlikte Edirne şubemize ulaştırın.

4. Adım: Vize başvuru sürecinizle ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıkınca teslim alın.

Azerbaycan Vizesi için gerekli evraklar

Web sitemizin Azerbaycan başlıkları altındaki tüm Azerbaycan vize türlerinde hazırlamanız gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden yararlanarak evraklarınızı hazırlamanız mümkündür. Ancak kişisel durumunuz ve Azerbaycan’a gitmekteki seyahat amacınız (turistik, ticari, transit veya eğitim gibi) evrak listesinin size özel olarak farklılaşmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla vize uzmanlarımızın öğrenmesi gereken her şeyi kendilerine aktardıktan sonra içinde özel evrak listesi, başvuracağınız vize hakkında bilgiler ve ücret detayını yer aldığı e-postayı talep etmelisiniz. Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı hazırlayabilir, aynı zamanda doldurmanız gereken Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da aynı e-postada bulabilirsiniz. Bu e-posta talebiniz halinde en kısa sürede vize uzmanlarımız tarafından e-posta adresinize gönderilecektir.

En önemli başvuru evrakınız olan pasaportunuzun Azerbaycan Vizesi için vize alınması gereken bir pasaport türü olup olmadığını vize uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Azerbaycan’a seyahat etmek için vize almanız gerekiyorsa, evrak listesinin bulunduğu e-postadaki tüm evrakları tedarik etmeli, Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da doldurmalısınız. En kısa zamanda hazırladığınız bu evrakları Vize Merkezi Edirne şubemizdeki görevli vize uzmanlarımıza dilediğiniz yoldan ulaştırmalısınız. Dilerseniz Vize Merkezi Edirne şubesindeki vize uzmanlarımızla görüşerek evraklarınızı bırakabilirsiniz. Dilerseniz evraklarınızın kargo - kurye yoluyla şubemize ulaşmasını sağlayabilir, dilerseniz fiziksel olarak ulaştırmanız gerekmeyen form vb. evraklarınızın vize uzmanlarımıza da danışarak e-posta olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm evraklarınızın Edirne şubemize ulaşmasından itibaren Azerbaycan Vizesi başvuru işlemlerinize başlanacaktır.

Vize Merkezi Edirne Şubesi Çalışma Saatleri:

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Edirne şubesi hizmetinizdedir.

Yukarıda belirtilen gün ve çalışma saatleri içinde Vize Merkezi Edirne şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızla görüşebilir ve vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Edirne şubemizi ziyaret etmeden önce randevu almanıza gerek olmamaktadır. Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ’da ikamet eden ve Azerbaycan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Vize Merkezi Edirne şubemizden başvuru yapabilirler.

Azerbaycan e-vize başvurusu ne zaman yapılabiliyor?

Azerbaycan e-vize için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Edirne şubemizle iletişime geçmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvurmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Bu uygun zaman 6 aydan daha kısa olmalıdır çünkü Azerbaycan Konsolosluğu’nun Azerbaycan e-vize için en erken başvuru yapmanıza izin verdiği tarih, seyahat tarihinizden 6 ay öncesidir. Seyahatinize 6 aydan daha uzun bir süre varsa, Azerbaycan e-vize başvuru sistemi bu tarihi kabul etmemektedir. Bu nedenle başvuru tarihinizden emin olmak için vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca seyahatinize 3 iş gününden daha az bir süre kaldıysa sistem yine başvuru kabul etmemektedir. Azerbaycan e-vize sistemi, vizenizin başlangıç tarihini otomatik olarak başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası seçtiği için, başvurunuzu mutlaka seyahatinizden en az 3 iş günü önce yapmalısınız. Ancak yine de seyahatinize bu kadar kısa süre kaldığında başvuru yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Oluşabilecek sistemsel bir hata veya konsolosluğun vizenizi çeşitli sebepler nedeniyle geç göndermesi, vizenizin seyahat tarihiniz geldiğinde elinizde olmamasına sebep olabilir. Bu şekilde aksaklıklar yaşamamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya vize uzmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

Azerbaycan’ı hangi amaçla ziyaret edeceksiniz?

Azerbaycan’a hangi amaçla gitmek istediğinizi vize başvurunuzu yaparken vize uzmanlarımıza aktarmanız şarttır. Azerbaycan e-vize başvurunuz bu seyahat amacına göre gerçekleştirilecek ve en önemlisi başvuru için hazırlamanız gereken evraklarınızın listesi bu seyahat amacına göre vize uzmanlarımız tarafından oluşturulacaktır. Tüm vize başvuru süreciniz bu seyahat amacına göre sürdürülecek, tüm işlemleriniz seyahat amacınıza göre belirlenmiş vize türünüze göre yapılacaktır. Bu nedenle lütfen başvurularınızın doğru ilerlemesi ve sonuç olarak vizenizin olumlu sonuçlanması için Azerbaycan’a turistik, ticari, aile ziyareti vb. hangi amaçla gidiyorsanız bu amacı en başından belirtiniz. Bu seyahat amacı doğrultusunda yapılacak online başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından bir daha seyahat amacınızı değiştiremezsiniz. Lütfen vizenizin olumsuz sonuçlanmaması için bu gibi durumlara dikkat ediniz.

Azerbaycan e-vize başvurunuzun yapılabilmesi için tüm evrakları Edirne şubemize ulaştırınız.

Vize uzmanlarımız tarafından hazırlanarak e-posta olarak gönderilen size özel evrak listesindeki tüm evrakları hiçbirini atlamadan hazırlamanız ayrıca sizden istenen Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu da boş bırakmadan doldurmanız şarttır. Evraklarınızı hazırlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız her zaman vize uzmanlarımıza danışabileceğinizi unutmayınız. Bu evrakları hazırladıktan sonra en kısa zamanda Vize Merkezi Edirne şubemize göndermeniz veya dilediğiniz bir şekilde ulaştırmanız gerekmektedir. Söz konusu evraklar vize uzmanlarımıza ulaşmadan Azerbaycan e-vize başvurunuz yapılamayacaktır. Evraklarınızı Edirne şubemize birkaç farklı şekilde ulaştırabilirsiniz. Bunlardan ilki Vize Merkezi Edirne şubemizi bizzat ziyaret etmektedir. Evraklarınızı Vize Merkezi Edirne şubesinde görevli birlikte çalışacağınız vize uzmanlarımıza bırakabilirsiniz. Ya da tüm evraklarınızı bir kargo veya kurye şirketi kanalıyla Edirne şubemize gönderebilirsiniz.

Azerbaycan e-vize başvurusu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Lütfen Azerbaycan e-vize başvurularınızdan önce konaklayacağınız otel ve uçuşunuzla ilgili rezervasyon yaptırınız. Yapılacak başvurularda otel – uçak rezervasyonu bilgileriniz sorulmakta, istenen evrakların arasında otel ve uçak rezervasyonu belgeleri de bulunmaktadır. Eğer başvurunuzdan önce henüz rezervasyon yaptırmadıysanız lütfen vize uzmanlarımızı bu konu hakkında bilgilendiriniz. Otel ve uçak rezervasyonunuzun bulunması, Azerbaycan e-vize başvurunuzun kabul edilmesi için şarttır. Otel rezervasyonu ve uçak biletlerinizin tarihini lütfen Azerbaycan e-vize sisteminin belirleyeceği vize başlangıç tarihine göre ayarlayınız. Vizenizin başlangıç tarihi Azerbaycan e-vize sistemi tarafından otomatik olarak başvuru yaptığınız tarihten 3 iş günü sonrası olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla rezervasyonlarınızı lütfen bu tarihe göre yaptırınız.

Azerbaycan e-vize ile ilgili uyarılar:

  • Azerbaycan e-vize alabilmeniz için pasaportunuzun süresi başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olmak zorundadır.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuz onaylanırsa, 90 günlük olarak verilecektir. Bu 90 günlük süre içinde Azerbaycan’a seyahat edebilir ve toplam 30 gün boyunca Azerbaycan’da kalabilirsiniz.
  • Azerbaycan e-vizenizle Azerbaycan’a giderek 10 günden fazla kalmanız gereken durumlarda kaldığınız yeri Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Göçmenlik Servisi’ne bildirmeniz gerekmektedir. Bunun için otel vb. bir yerde konaklıyorsanız buranın yönetimine bildirerek, bir evde kalıyorsanız apartman yönetimi ya da ev sahibine bildirerek ücretsiz olarak kaydınızın yapılmasını sağlamanız şarttır.
  • Azerbaycan e-vizeniz onaylanmış olsa dahi, 1991 yılından sonra Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'ndan izinli olarak gittiğiniz durumlar haricinde Dağlık Karabağ ve Ermenistan’a gittiyseniz ve pasaportunuzda bu ziyaretlerinize dair mühürler varsa Azerbaycan sınırlarına girmenize izin verilmeyecektir.
  • Azerbaycan e-vize başvurunuzun bir parçası olarak herhangi bir konsolosluk mülakatı veya biyometrik randevu aşaması yer almamaktadır. Bu süreçleri değiştirme yetkisi her zaman Azerbaycan Konsolosluğu’ndadır.

Azerbaycan Vizesi kaç günde alınır

Vize Merkezi Edirne şubemiz aracılığı ile yapacağınız Azerbaycan vizesi başvurunuz, evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecektir. Evraklarınızı vize uzmanlarımıza ulaştırmanız için Vize Merkezi Edirne şubemizi her zaman şahsen ziyaret etmeniz gerekmemektedir. Bunun yerine evrak listesine göre hazırladığınız tüm evrakları ve doldurduğunuz Azerbaycan Taslak Vize Bilgi Formunu kargo yaparak gönderebilir ya da kurye ile ulaştırabilirsiniz. Ayrıca fiziksel olarak göndermeniz gerekmeyen evraklarınızı vize uzmanlarımızın da onayını alarak taratıp e-posta olarak göndermeniz de mümkündür. Başvuru işlemleriniz yapıldıktan sonra Azerbaycan Konsolosluğu bir değerlendirmede bulunarak vizenizin onaylanmasına ya da başvurunuzun reddedilmesine karar verecektir. Bu aşamada vizenizle ilgili karar verme yetkisi yalnızca Azerbaycan Konsolosluğu’ndadır. Bu süreç 3 iş günü sürmektedir. Vizeniz onaylanırsa elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanlarımız sizi derhal bilgilendirecek ve vizenizi e-posta olarak tarafınıza ileteceklerdir. Azerbaycan’a seyahat etmeden önce size e-posta olarak gönderilecek Azerbaycan e-vizenizden bir çıktı alıp mutlaka pasaportunuzla birlikte yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 

 

daha fazla göster

Telefon
x