Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 20

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Azerbaycan Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli Ziyaretçilerimiz,
Azerbaycan'a seyahat etmeyi hedeflemekte olan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, İran, Bulgaristan, Ermenistan, Türkmenistan Vatandaşları ve daha bir çok ülke vatandaşları için hazırlamış olduğumuz Azerbaycan Elektronik Vize başvurusu ile alakalı bir çok bilgiye kolaylıkla erişebilecek olduğunuz sayfamıza hoş geldiniz.
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Azerbaycan'a gerçekleştirecekleri seyahatlerinin 30 günü aşmaması halinde ziyaretlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilmektedirler.
Ülkemizde yaşamakta olan Bulgaristan, Ermenistan, Amerika Birleşik Devletleri, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran Vatandaşları ve daha bir çok ülke vatandaşı için ise başta Diyarbakır ilimiz başta olmak üzere Ergani, Hani, Kulp, Hazro, Bismil, Bağlar, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Kayapınar, Kocaköy, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir ve civar illerimiz; Batman, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Şırnak ve Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek oldukları Azerbaycan Elektronik Vize başvuruları için Vize Merkezi Diyarbakır şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımız eşliğinde vize hizmeti vermekteyiz. 
Vize ücretleri, vize başvurusu için gerekli evraklar, vize ücretleri ve daha bir çok bilgiye sayfamız aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Azerbaycan Vizesi hakkında detaylı bilgi edinmek ve vize uzmanlarımızdan rehberlik talep etmek isterseniz eğer Vize Merkezi Diyarbakır Şubemize diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ve bilgilendirme maili talep edebilir ya da +90 (850) 460 15 20 numaralı telefonu tuşlayarak vize uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Diyarbakır

Azerbaycan'a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi tür pasaporta sahip olurlarsa olsunlar 30 günü aşmayan Azerbaycan seyahatlerini vizeden muaf bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. 
Azerbaycan seyahatleri 30 günü aşacak olan vatandaşlarımız ise dilerlerse ülkemizde bulunan Azerbaycan konsolosluklarından ya da Azerbaycan'da bulunan konsolosluklar aracılığı ile vize sürelerini uzatabilmektedirler.
Ülkemizde bulunan Azerbaycan dış temsilcilikleri aşağıda sizler için listelenmiştir;

Ülkemizi temsilen Azerbaycan sınırları içerisinde ise Türkiye Cumhuriyeti'ne ait olan dış temsilcilikler;

Ermenistan, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Amerika Birleşik Devletleri, Türkmenistan vatandaşları ve daha bir çok ülke vatandaşlarının ise Azerbaycan'a gerçekleştirecekleri ziyaretlerinde Elektronik Vize sisteminden faydalanma imkanları bulunmaktadır.

Azerbaycan Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Diyarbakır

Azerbaycan'ın ve bir çok ülkenin günümüzde faydalanmakta olduğu Elektronik Vize Sistemi  sayesinde Azerbaycan'a vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru süreçlinde bizzat konsolosluklarda bulunmalarına gerek olmada süreç kolaylıkla ilerleyebilmektedir.
Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkmenistan, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, İran, Ermenistan vatandaşlarının ve daha bir çok ülke vatandaşlarının ise Diyarbakır Şubemiz aracılığı ile gerçekleştirmeyi planladıkları Azerbaycan Elektronik Vize başvurularında Diyarbakır ofisimize sadece Pasaportlarının görüntüsünü iletmeleri yeterli olacaktır.
Pasaportunuzu diyarbakir@vizemerkezi.com adresine pasaportunuzun renkli bir şekilde taratılmış görüntüsünü mail yolu ile iletebilir ya da whatsApp uygulaması aracılığı ile fotoğrafını gönderebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır 

Azerbaycan Elektronik Vize başvurunuzu Vize Merkezi Diyarbakır şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımız sizler adına titizlikle gerçekleştirmektedirler.
WhatsApp ya da mail yolu ile ileteceğiniz pasaportunuzun resimli sayfasının renkli görüntüsünün Vize Merkezi Diyarbakır şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza ulaşması ardından Azerbaycan Elektronik Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize ücretinin ödenmesi ardından uzmanlarımız sizler adına eksiksiz ve hatasız olacak şekilde Azerbaycan elektronik vize başvuru formunu dolduracak ve ilgili makamlara ulaşmasını sağlayacaktır.
Azerbaycan Konsolosluğu tarafından değerlendirilmeye alınan ve onaylanan Azerbaycan Elektronik Vizeniz uzmanlarımıza belirtmiş olduğunuz mail adresinize yönlendirilecektir. Seyahatiniz esnasında sizlere yönlendirmiş olduğumuz onay mailinin çıktısını yanınızda bulundurmanı yeterli olacaktır. Pasaportunuz ve onaylı vizenizin çıktısı ile gönül rahatlığı ile seyahatinizi gerçekleştirebileceksiniz.
Azerbaycan Elektronik Vize başvuru sürecinizde düzenli olarak vize uzmanlarımız tarafında süreç hakkında haberdar edilecek ve her hangi bir sorun ile karşılaşıldığında çözüm yolları hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirileceksiniz.

Azerbaycan Vize Ücretleri - Diyarbakır

Azerbaycan Elektronik Vizesi iki farklı opsiyona sahiptir. Standart ve express olarak sınıflandırılan bu vizelerin çıkış sürelerinin değişkenlik göstermesi ile beraber ücretlendirmeleri de farklılık göstermektedir.
İhtiyacınız doğrultusunda seçecek olduğunuz ve sizler adına gerçekleştirecek olduğumuz Azerbaycan Elektronik Vize sürecinizin başlaması için vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. 2019 yılı güncel vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, ücretin içeriği ve neleri kapsadığı konusunda fikir sahibi olmak için dilerseniz +90 (850) 460 15 20 numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımıza ulaşabilir, diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talep edebilir ya da imkanınız varsa ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi şubesini ziyaret ederek uzmanlarımızla birebir görüşebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Diyarbakır

Azerbaycan Elektronik Vize başvuruları iki farklı seçenek altında toplanmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bunlar Express Azerbaycan Elektronik Vizesi ve Standart Azerbaycan Elektronik vizesidir. Express Azerbaycan Elektronik Vizesi 3 saat içerisinde sonuç bulmaktadır. Standart Azerbaycan Vize Başvurusu ise 3 iş günü içerisinde çıkmakta ve tarafınıza teslim edilmektedir. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklar, elektronik vize sisteminde meydana gelebilecek aksaklıklar ve resmi tatil günleri bu süreçleri etkileyebilecek olan bir kaç etken arasında bulunmaktadır.
Sevgili ziyaretçilerimiz, sizler için Diyarbakır Vize Merkezi şubesi olarak hazırlamış olduğumuz Azerbaycan Elektronik Vize süreçlerini anlattığımız sayfamızı okudunuz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiler ışığında sormak istediğiniz sorular var ise ya da daha detaylı bilgi almak istiyorsanız eğer Diyarbakır ofisimizi ziyaret edebilir, +90 (850) 460 15 20 numaralı telefonumuzu tuşlayabilir ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Vize Merkezi Diyarbakir şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Azerbaycan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x