Arjantin Vizesi

Arjantin Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Arjantin vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Arjantin danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir özelliğe sahiptir. Arjantin vizesi için Vize Merkezi Arjantin vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Arjantin vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Arjantin vizesi için tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Arjantin Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Arjantin Vize Şartları

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Arjantin’e yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak Ticari vize, öğrenci vizesi gibi vize türleri için sunulması gereken belgeler ve halledilmesi gereken şartlar vardır.

Arjantin Ticari Vize Belgeleri

 1. Minimum ay geçerliliği olan pasaport (vizenin bitiş günü itibariyle)
 2. Beyaz fonlu iki adet (3.5x4.5 biyometrik) vesikalık
 3. Vize formu (Formlar sayfamızdan indiriniz)
 4. Elçiliğe yazılmış vize istek dilekçesi ile seyahat sebebini ve tarihlerini gidecek kişinin adının ve masraflarının nasıl karşılanacağı da eklenmiş olmalıdır.
 5. Ticari seyahatlerde karşı firmadan gelen davetiye mektubu
 6. Otel rezervasyonu, uçak ön rezervasyonu
 7. Gelir / zenginlik durumunuzun belgeleri (Banka cüzdanı, mektubu, fon yazısı, Tapu, ruhsat fotokopisi, Kredi kartı limitlerinin gözüktüğü ekstreleri.)
 8. SGK'lı çalışanlar için SGK işe giriş bildirgesi
 9. SGK hizmet dökümü.
 10. 3 aylık maaş bordrosu
 11. Firma ortakları ortaklık belgesi
 12. SGK Pirim dökümü
 13. Şirket evrakları; (Vergi Levhası İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Odası Oda sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi)
 14. Pasaportun resimli ve geçerli vizelerin olduğu sayfaların fotokopisi
 15. Öğrenciler için yeni tarihli öğrenci belgesi ve ebeveyn evrakları.
 16. Emekliler için emeklilik cüzdanları

Arjantin ticari vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Arjantin vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Arjantin vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Arjantin vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Arjantin vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Arjantin vize izniniz üç hafta ise Arjantin’de maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Arjantin yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Arjantin Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Arjantin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Arjantin Konsolosluğuna yaptığınız Arjantin vizesi başvurusu sonucu Arjantin seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 3 iş günü içerisinde Arjantin vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Arjantin vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Arjantin vizesine başvuru yapmışsanız Arjantin vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Arjantin Vize Ücretleri

Arjantin vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Arjantin devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Arjantin vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Arjantin vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Arjantin vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Arjantin vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Arjantin vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Arjantin vize ücretleri Arjantin turistik vize, Arjantin öğrenci vizesi, Arjantin aile vizesi, Arjantin ticari vize, Arjantin yatırımcı vizesi, Arjantin konsolosluk çalışanları vizesi, Arjantin basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Arjantin göçmenlik, Arjantin aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Arjantin vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Arjantin vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Arjantin vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Arjantin vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Arjantin vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Arjantin Vizesi Başvuru Formu

Arjantin vizesi başvuru formu İspanyolca – Türkçe ya da İngilizce seçenekleriyle mevcuttur.

Arjantin vize başvuru formu Arjantin Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Arjantin vizesi alınmasında gereklidir. Arjantin vizesi başvuru formu Arjantin Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Arjantin Konsolosluğunda Arjantin vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Arjantin vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Arjantin vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Arjantin vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Arjantin seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Arjantin vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Arjantin vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Arjantin vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Arjantin vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

daha fazla göster

Arjantin ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon