Afganistan ticari vize başvurusunu nasıl yaparım?

a. 05/08/16, 18:06
Merhaba Ekim ayında ticari amaçla Afganistan'a gideceğim . Afganistan Ticari Vizesi için ne gerekiyor ? Teşekkürler
Vize Merkezi

Sayın İlgili merhaba,

Soru ve görüşleriniz için teşekkür ederiz.

Aftanistan ticari vize başvurularınız için öncelikle Çağrı Merkezimizi aramanızı tavsiye ediyoruz. Yetkililerimiz sizleri süreç hakkında bilgilendirecektir. Ayrıca aşağıda bulunan bilgilerin işlem süresince sizlere katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

Afganistan ticari vize başvuru işlemleri için Afganistan' da bulunan ticari partnerinizden alınmış davetiye belgesine sahip olmalısınız. Afganistan ticari vize; Afganistan' da yapılacak iş görüşmeleri, toplantılar, fuara katılım ve müşteri ziyareti gibi gerekçelerle seyahat edecek kişiler için hazırlanmış bir vize kategorisidir. Bu amaçla seyahat edecek vatandaşlarımız seyahat gerekçelerini ispat edebilmeleri için davet yazılarını vize başvuru evrakları arasında bulundurmalıdır. Önemli! Afganistan'da ki partnerinizden alınmış davet yazısı ülkeye giriş yapılabilmesi için hazırlanmış bir vize onayı değildir. Belge; Afganistan ticari vize başvuruları sırasında kullanılacak, seyahat amacınızı destekleyecek bir dökümandır. Belgenin ''güncel tarihli'' geçerli bir belge olduğundan emin olunuz ve Afganistan ticari vize başvurularınızı bu bilgileri göz önün de bulundurarak başlayınız. Afganistan ticari vize başvuru işlemlerinde kullanılacak davet yazısının formatı hakkında daha detaylı bilgiler içinse lütfen Çağrı Merkezimizden destek alınız.

Ayrıca Afganistan ticari vize başvuru prosedürleri hakkında güncel bilgiler için de yine Çağrı Merkezimizle iletişime geçmenizi tavsiye edeceğiz. 

Afganistan vize departmanı yetkililerimiz vize prosedürlerine dair güncel bilgileri sizlere e-posta yoluya ulaştıracaktır. Afganistan ticari vize başvurularına yönelik tarafınıza yönlendirilmiş bilgi mailin de; Afganistan ticari vize başvuruları için hazırlanacak gerekli evrakların listesini, Afganistan ticari vize başvurularının işlem sürelerini ve vize başvuruları sırasında dikkat edilmesi gereken unsurları bu mail aracılığıyla öğrenebilirsiniz. 

Afganistan ticari vize başvurularının sonuçlanma süresi 7 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Vize başvuruları belirtilmekte olan bu tarihten önce veya daha geç sürede sonuçlanabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Afganistan ticari vize başvuru işlemlerinize seyahat tarihinizden en az 30 gün önce başlamış olmanızı tavsiye eder, işlemleriniz öncesi Çağrı Merkezimiz ile iletişim kurmanızın sizlere fayda sağlayacağını önemle hatırlatırız.

İyi günler dileriz...

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.