Romanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Romanya Vize Reddi
F.D. 29/04/20, 19:16

Merhaba, geçen sene arkadaşlarımızla birlikte Romanya Moldova seyahati yapmak üzere Romanya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmuştum. Fakat Romanya vize reddi aldım. Romanya’dan vize alamadığım için Moldova’ya vizesiz olduğu için uçak ile seyahat ettim. 2020 yaz tatilinde tekrar Romanya vize başvurusu yapmak istiyoruz. Fakat daha önce ret aldığım için vize başvurusu yapmaktan çekiniyorum. Vize başvurumun olumsuz olmaması için neler yapmalıyım. Bu konuda danışmanlık veriyor musunuz? Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar
M. Saraçoğlu 27/04/20, 15:00

İstanbul’da bir fabrikada pazarlama müdürü olarak çalışmaktayım. Romanya‘da çalıştığımız firma bana ve bir elemanımıza davet mektubu gönderdi. Romanya’daki firma ile iş bağlantıları yapmak için seyahat etmek istiyoruz. Romanya ticari vize başvurusu yapmak için neler yapmamız gerekir. Romanya davetiyesinin orijinali ile mi başvuru yapmamız lazım. Ne zaman başvuru yapabiliriz? Romanya vizesini multi olarak alabilir miyiz? Romanya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Romanya vizesi nasıl alınır?
F. Sarı 19/04/20, 14:07

Yaz tatilinde arkadaşım ile birlikte Romanya’ya turistik seyahat etmeyi planlıyoruz. Arkadaşım ve ben İstanbul’da özel bir üniversitede 3. sınıf öğrencisiyiz. Romanya seyahatimize arkadaşımın arabası ile gitmek istiyoruz. Fakat Romanya kendi ülke vizesi olduğu için kafamız karıştı. Bulgaristan üzerinden gitmemiz gerekiyor. Bulgaristan transit vize almamız gerekiyor mu? İki tane vize almamız mı gerekir? Romanya multi vize alabilir miyiz? Romanya vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapabiliyor muyuz? Romanya vizesi nasıl alınır bilgilendirme yapabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Romanya Vize Ücreti 2021
M.P. 30/03/21, 20:00

Merhaba, 4 yaşındaki kızımız ile birlikte ailecek Romanya’ya tatile gitmeyi planlıyoruz. Romanya vize ücreti 2021 yılı için turistik amaçlı seyahatlerde ne kadar oldu? Kızımız için de harç ödemesi yapmamız gerekiyor mu? Başvuruyu sizin aracılığınız ile gerçekleştirmek istiyoruz. Ücret ve seyahat sağlık sigortası hakkında bilgilendirme sağlarsanız memnun olurum. Teşekkürler şimdiden.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Romanya Vize Başvurusu 2021
N.Y. 30/03/21, 19:44

Merhaba, Romanya vize başvurusu 2021 için belirli şartlar var mıdır? Başvuruda bulunurken ve başvuru formunu doldururken nelere dikkat edilmeli? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Romanya Transit Vize 2021
A.L. 30/03/21, 20:11

Merhaba, Romanya transit vize 2021 için hangi evrakları hazırlamalıyım? Transit vize ile Romanya’da kaç gün konaklama imkanım var?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Romanya Şoför Vizesi
D.Y. 12/04/21, 16:27

Merhabalar, ben tır şoförü olarak çalışıyorum. En kısa sürede Romanya vizesi başvurusunda bulunmam gerekiyor. Romanya şoför vizesi için neler gereklidir? Başvurum kaç günde sonuçlanır? Ücret ve gerekli evraklar hakkında bilgilendirir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Öğrenciler İçin Romanya Turistik Vize
P.A. 12/04/21, 16:03

Merhaba, ben İstanbul Üniversitesi'nde son sınıf öğrencisiyim. Yaz tatilinde ailemle birlikte Romanya tatil planımız var. Öğrenciler için Romanya turistik vize evrakları nelerdir? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Romanya Aile Birleşimi
D.S. 12/04/21, 15:14

Merhaba, Romanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuruda eşimin benimle birlikte gelmesine gerek var mı? Vize başvurum kaç günde sonuçlanır? Bilgilendirmenizi rica ederim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Devlet Memurlarına Romanya Vizesi
P.S. 12/04/21, 15:04

İyi günler, devlet memurlarına Romanya vizesi turistik seyahatlerde kaç gün süreli verilir? 3 yıllık devlet memuruyum. 10 günlük ziyaretim için banka hesabımda ne kadar para olmalı? Evraklarımı size göndersem benim adıma başvuruda bulunabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Resmi Geliri Olmayanlara Romanya Vizesi
M.P. 12/04/21, 14:54

Merhaba, ben ev hanımıyım. Eşim ile birlikte Romanya’ya tatile gitmeyi planlıyoruz. Romanya vizesi için bankada belirli miktarda para mı bulunması gerekiyor? Düzenli gelirim yok. Benim gibi resmi geliri olmayanlara Romanya vizesi hakkı var mı? Bilgilendirmenizi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Emekliler İçin Romanya Ziyaret Vizesi
Y.U. 12/04/21, 14:46

Selamlar, Romanya’da yaşayan yeğenimin düğünü olacak benimde mutlaka katılmam gerekli. Turistik vize başvurusu mu yapmalıyım yoksa ziyaret vizesi mi? Kuzenim bana davetiye gönderebileceğini söyledi. Ancak ilk defa başvuru yapacağımdan dolayı hangi vize türüne başvuru yapsam daha hızlı sonuç alırım bilemiyorum. Ayrıca başvurumu ziyaret vizesi olarak yaparsam davetiyenin orijinali mi gerekli olur? Emekliler için Romanya ziyaret vizesi başvuru belgeleri nelerdir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Romanya Vizesi İçin Muvafakatname
A.L. 12/04/21, 13:31

Merhaba, ben ressamım. Romanya’da düzenlenecek olan bir resim yarışmasına öğrencim ile birlikte davet edildik. Öğrenmek istediğim ikimize de ayrı ayrı mı davetiye gelmesi gerekiyor? Öğrencim 15 yaşında. 18 yaşın altında olduğundan dolayı Romanya vizesi için muvafakatname şart mı? Bize yardımcı olmanızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Çalışanlar İçin Romanya Ticari Vize
G.K. 12/04/21, 12:49

Merhaba, bir şirkette bilgisayar mühendisi olarak çalışıyorum. Bu yıl düzenlenecek bir fuar için Romanya’ya seyahat etmem gerekiyor. Her hangi bir aksaklık yaşamadan başvurumu olabildiğince erken gerçekleştirmek istiyorum. Çalışanlar için Romanya ticari vize evrakları nelerdir? Teşekkürler şimdiden.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Romanya Vize Randevusu 2021
L.K. 30/03/21, 21:20

Merhaba, Romanya vize randevusu 2021 yılında nasıl alınır? Daha önce başvuruda bulunmadım ancak internette başvurunun online olarak gerçekleştirildiğini okudum. Bu durumda konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan vize alınabilir mi? Konu hakkında geri dönüş sağlarsanız sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI