Polonya Vize Reddi

Emin 27/04/20, 13:33
Mart ayının ikinci haftası Polonya vize başvurumun sonucu olumsuz geldi. Polonya vize reddi için itiraz süresi var mıdır? İtiraz başvuru süreci uzun sürüyor mu? İtiraz işlemleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, 

Polonya vize başvurusu reddedilen kişilerin, vize başvurularının tekrar incelenebilmesi için başvuru yapma hakları bulunmaktadır. Polonya vize ret ile sonuçlanan başvuru türü, uzun süreli ulusal vize veya kısa süreli Schengen vizesi olabilir. Her iki vize türü için de vize reddi kararının verildiği tarihten itibaren 14 iş günü içerisinde hazırlanması gereken belgelerin eksiksiz olarak tamamlanmasıyla birlikte başvuru şahsen yapılır. 

Başvuru talebiniz konsolosluk randevusu alınarak ve konsolosluk vize harcı ödenerek Polonya Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun çalışma saatleri içerisinde alınmaktadır. Polonya Konsolosluğu, vize başvuru yeniden değerlendirme talebinizi başvurunuzu yaptığınız tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde değerlendirerek karar vermektedir. Bu alınan karar nihai bir karar olacaktır. 

Polonya vize ret maddeleri başlıca, seyahat amacınız ile ilgili yeterli açıklayıcı belgelerin sunulmaması, seyahat dönüş tarihinizden sonra Türkiye’ye dönüşünüzün kanıtlanamaması, seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi imkânlara sahip olduğunuzu ibraz edememeniz, seyahat sağlık sigortanızın hatalı verilmiş olması, vize başvurusunda bulunulan 180 günlük dönem içerisinde Schengen bölgesinde 90 gün konaklama yapılmış olması, Schengen üye ülkelerden herhangi bir ülke tarafından başvuru sahibi hakkında verilen olumsuz bir görüş, sunulan belgelerin gerçek olmadığına dair düşüncelerin oluşması gibi nedenlerden dolayı Schengen ülkeleri ret vermektedir. 

Polonya vizesi reddi sonucuna itiraz etmeden önce vize ret mektubunda hangi madde veya maddelerin belirtildiği ve başvuru sahibinin neleri eksik veya hatalı yaptığının belirlenerek bunlara uygun belgelerin tamamlanması ve seyahat etme amacını detaylı bir şekilde açıklayan bir dilekçenin yazılarak konsolosluğa teslim edilmesi gerekir.

Vize Merkezi, Polonya kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularınızın öncesinde, başvuru aşamalarında ve vizenizin olumsuz olarak sonuçlandırıldığı durumlarda Polonya vize reddi itirazlarınız için profesyonel başvuru ve operasyon ekibi ile destek olmaktadır. Yeni vize talebiniz veya vize reddi konularında detaylı bilgi almak için 02129700276 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x