Polonya Vize Başvurusu

Berkecan 26/04/20, 19:26
Merhaba, 25 yaşındayım, İstanbul’da yaşıyorum. Öğrenciliğim bitti, Polonya’da akrabalarım var. Polonya’ya gitmek istiyorum ama nasıl bir Polonya vize başvurusu yapmalıyım. Yardımcı olur musunuz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Polonya vizesi başvuru için seyahat etmek isteyenler turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim ve kültürel başvuruları için 90 günden az konaklama yapacaklar ise kısa süreli C tipi vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Polonya’ya 90 gün ve üstü kalmak için aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim, staj, dil kursu vize başvurularında uzun süreli D tipi vize başvurusu yapılması gerekmektedir. 

Polonya için vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni bulunan, Polonya seyahatleri için vizeye tabi olan yabancı uyruklu pasaport sahiplerinin başvurularını Polonya’nın İstanbul ve Ankara’daki temsilcilikleri incelemektedir. Kısa süreli vize başvurusu için vize türüne bağlı olarak ve mesleki durumunuza göre şahsi ve işyerinize ait belgelerinizi hazırlamanız gerekmektedir. 

Vize başvurusu belgeleriniz işveren, özel sektör çalışanı, kamu çalışanı, ev hanımı, öğrenci, emekli, çiftçi veya serbest çalışan olarak değişiklik göstermektedir. Mesleki durumunuza göre hazırladığınız evraklarının yanında seyahatiniz ile ilgili konaklama ve ulaşım belgelerinizin, seyahat edeceğiniz tarihleri kapsayan seyahat sağlık sigortanızı sunmalısınız. 

Vize başvurusu Polonya aile ziyareti vize başvurusu ise davet mektubunuzu, ticari vize başvurusunda ise Polonya’daki firmadan veya kurumdan alınan davet yazısı, kısa süreli eğitim vize başvurusu ise eğitim kurumundan alınan davet yazısı ve eğitim masraflarının ödendiğine dair ödeme makbuzu belgelerini temin etmelisiniz. Polonya uzun süreli bir vize başvurusu yapmadan önce de seyahat etme amacınızı belirleyerek uygun evrak listesini hazırlamak ve buna uygun başvuru formunuzun hazırlanarak Polonya yetkili makamlarının incelemesi için teslim edilmesi gerekir. Yanlış bir vize başvurusu yapmanız neticesinde ret alabilirsiniz. 

Polonya vize başvurusu işlemleri için, Vize Merkezi’nin Polonya ülke uzmanını 0212970 0276 numaralı telefondan arayarak başvuru formunuzun hazırlanmasında, randevu oluşturma, randevuda yetkili danışmanlar ile birlikte başvurunuzun yapılması, pasaportunuzun teslim alınması ve size ulaştırılması ile ilgili tüm başvuru aşamalarında yardımcı olunmaktadır.

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x