İzlanda Hakkında Sorular & Yorumlar

İzlanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İzlanda Vizesi
S.T. 18/06/20, 01:41

Merhabalar, Türkiye’de 3 senedir bir firmada çalışanım ve 2 ay sonra yaz ortası düğünüm var. Eşim ile birlikte İzlanda’ya balayı için turistik bir seyahat düşünüyoruz. Eşim öğretmen kendisinin hali hazırda bir vizesi mevcut kendim için vize başvurusu yapmak istiyorum. İzlanda vizesi için nereden başvuru yapabilirim? Aynı zamanda danışmanlık almak istiyorum, bana yardımcı olabilir misiniz? Eşim ile birlikte gideceğimi nasıl belgeleyebilirim? Hangi belgeleri sunmam gerekir? 2020 yılında vize ücretinde herhangi bir değişiklik var mı? Bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda Vize Ücreti 2020
M.Ş. 18/06/20, 19:47

Selamlar, eşim ve oğlum ile birlikte önümüzdeki ay İzlanda’da turistik bir seyahat düşünüyoruz. Eşimin ve benim daha önceden sizin tarafınızdan alınan birçok vizemiz mevcut, oğlumun ilk vizesi olacak. Yalnız İzlanda vize ücreti 2020 yılında zamlandığı gibi belli başlı haberler okudum. Vize başvurusu yapma durumumuzda eşim oğlum ve kendim için toplam ne kadar ücret ödemem gerekiyor? Ve oğlum 8 yaşında, ilkokul öğrencisi okuldan almamız gereken bir belge var mıdır? Bilgi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda vize reddi
D.H 29/06/20, 13:07

Merhaba, yaklaşık 2 yıldır İstanbul’da özel bir bankada çalışmaktayım ve geçen sene eylül ayında İzlanda vize başvurum ret ile sonuçlandı. Neden ret aldığım konusunda herhangi elle tutulur bir sebep sunulmadı bir ret mektubu tarafıma sunuldu ve sebep olarak seyahatimin inandırıcı olmadığı yazılı bir madde işaretlenmişti. Ret sebebim ne olabilir? İzlanda vize reddinden sonra bir daha başvuru yapabilir miyim? Beklemem gereken herhangi bir süre var mıdır? Vizemin ret olmaması için ekstra olarak nasıl bir başvuru gerçekleştirmem gerekir? Sizden danışmanlık alarak işlemlerimi yapmak istiyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda Vizesi için Gerekli Evraklar
F.M. 18/06/20, 20:20

Merhabalar, kız arkadaşımla beraber İzlanda’ya 3 ay sonrası turistik seyahat düşünüyoruz. Her ikimizde kurumsal bir firmada yaklaşık 4 senedir çalışıyoruz ve danışmanlık almak istiyoruz. Şirketten almam gereken İzlanda vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Evrak listesinde sunmamız gereken gelir belgelerinde minimum ne kadar bakiye göstermemiz gerekir? Tapu, ruhsat gibi belgeler zorunlu mudur? Üstümüze herhangi bir gayrimenkul olması gerekir mi? Vize başvurumuzu en geç ne zaman yapmamız gerekir? Evraklarımızı kaç gün kala iletmemiz gerekecek?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda vize işlemleri
P.L 29/06/20, 16:38

Merhabalar, Aydın üniversitesi uluslar arası ilişkiler 2 sınıf öğrencisiyim. 2 ay sonrası için Üniversitenin yaptığı bir etkinlik olan İzlanda turuna katılmak istiyorum 4 günlük turistik seyahatte vize işlemlerimizi şahsen kendimiz yapmamız gerektiği söylendi. Sponsorum emekli olan annem olacak. İzlanda vize işlemleri için hangi belgeleri sunmam gerekir? Şahsi banka hesabım mevcut sunmam bana fayda sağlar mı? Vize işlemleri için en geç ne zaman başvuru evraklarımı size ulaştırmam gerekir? Annem banka hesabında ne kadar bakiye göstermesi gerekir? Bilgi rica ediyorum. İyi günler dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda vizesi kaç günde çıkar
K.L 29/06/20, 16:57

Merhabalar, Kartal Adliyesinde yaklaşık 6 yıldır memur olarak çalışmaktayım. Önümüzdeki sonu gibi erkek arkadaşımla beraber İzlanda’ya turistik bir seyahat planlıyoruz. Erkek arkadaşımın mevcut vizesi var ben İlk defa vize başvurusu yapacağım bu sebeple danışmanlık alarak işlemlerimi sizinle gerçekleştirmek istiyorum. Birkaç sorum olacak İzlanda vizesi kaç günde çıkar? Erkek arkadaşımla gideceğimi nasıl belgelemem gerekir? Aynı zamanda başvuru için Konsolosluğa şahsen gelmem gerekir mi? Benim yerime tüm işlemlerimi siz gerçekleştirebiliyor musunuz? Evraklarımı kaç gün önceden size iletmiş olmam gerekir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda Vize Randevu
R.C 29/06/20, 16:47

Merhabalar, Eşim ile birlikte ablamın daveti üzerine İzlanda’ya seyahat planlıyoruz. Eşim ve ben emekliyiz başvuru yapmak istiyorum. Arkadaşımın referansı ile size yazıyorum. Türkiye’de Konsolosluk olmadığını duydum İzlanda vize Randevu almamız gerekir mi ve nereden alabiliriz? Aynı zamanda başvuruyu nereden yapmamız gerekecek? Davetiyemiz geldi davetiye dışında hangi belgeleri sunmamız gerekir? Vize işlemleri için kişi başı toplam ne kadar ücret ödememiz gerekir? Bilgi alabilir miyiz? Teşekkürler ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda ticari vize dilekçe örneği
T.D 29/06/20, 16:16

Selamlar, İstanbul’da bir firmada mimar olarak çalışmaktayım. Çalıştığım şirket Beni İzlanda’da çalıştığımız bir firma ile görüşmek için ticari olarak İzlanda’ya göndermek istiyor. Yalnız vize işlemlerim ile benim ilgilenmemi istiyorlar. Ve ben bu aşamada bir danışman firma ararken sizinle karşılaştım. Sizden danışmanlık almak istiyorum. Çalışan olarak şirketin adıma yazması gereken bir dilekçe olduğunu öğrendim. İzlanda ticari vize dilekçe örneği tarafınızdan temin edebilir miyim? Ve bu dilekçede nelere dikkat etmem gerekir? Dilekçenin nasıl bir etkisi olur vize başvurumda bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda öğrenci vizesi
c.z 29/06/20, 16:08

Merhabalar, Erasmus programı ile İzlanda Öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Lise son sınıf öğrencisiyim sponsorum babam olacak. Yalnız konu ile ilgili hiçbir fikrim yok neler yapmam gerekiyor ve hangi belgeleri hazırlamam gerekir? Türkiye’de İzlanda Konsolosluğu yokmuş vize başvurumu nereden yapabilirim? Vizem kaç günde sonuçlanır? Aynı zamanda öğrenci iken İzlanda’da çalışmak için ne yapabilirim? Bilgi rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda vizesi ret itirazı
K.F 29/06/20, 15:50

Merhabalar, İzlanda’ya yaptığım turistik vize başvuru sonucum bugün elime ulaştı ve ret aldığımı öğrendim. Birkaç sorum olacak size neden ret aldığım madde halinde ret mektubunda belirtilmiş sorum İzlanda vizesi ret itirazı nasıl yapabilirim? Daha sonra yapacağım vize başvurularımda İzlanda’dan ret almam sonraki vizelerimi olumsuz etkiler mi?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda çalışma vizesi
S.K 29/06/20, 15:33

Merhabalar, İstanbul’da ikamet etmekteyim. Yaklaşık 1 senedir çalışmıyorum. Ve İzlanda çalışma vizesi başvurusu yapmak istiyorum. İzlanda’ya çalışma vizesi başvurusunda dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. İzlanda Çalışma vizesinde yaş sınırı var mıdır? İzlanda’da herhangi bir şirket ile anlaşma yapmam gerekir mi? Buradan çalışma iznine başvuru yapıp İzlanda’ya gittiğimde bir iş yeri ile anlaşabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda ticari vize
Y.T 29/06/20, 12:10

Merhabalar, Önümüzdeki ay içerisinde fabrikamızda çalışan 3 kişi için İzlanda ticari vize başvurusu yapmak istiyoruz. Davetiye bugün geldi evrakları hazırlama aşamasındayız. Bu süreçte araştırmalarım sonucu adınızı birçok arkadaşımdan duydum ve oldukça profesyonel olduğunuzu tarafıma ilettiler. Sizden danışmanlık alarak işlemlerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Öncelikle sormak istediğim birkaç sorum olacak çalışan kişiler için ticari vize başvurusunda şirketimizden hangi belgeleri dosyalarına eklememiz gerekiyor? Ve işlem süresi İzlanda ticari vize için kaç gün sürmektedir? Son olarak ticari vize başvurusunda bulunacak çalışanlarımız için aldığımız şirket banka hesapları ne kadar süre geçerli ve güncel sayılmaktadır? Bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda vize başvurusu
T.Y 29/06/20, 11:51

Merhabalar, İstanbul Sarıyer de ikamet etmekteyim. Yaklaşık 1 yıldır bir firmada grafiker olarak çalışıyorum. Kız arkadaşımla beraber önümüzdeki ay sonu İzlanda’ya Turistik bir seyahat düşünüyoruz. İzlanda vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Aynı zamanda vize başvuru sürecinde ret alma olasılığımız olduğunu biliyorum. İlk defa vize başvurusu yapacağız ve beraber başvurmamız beraber seyahat edeceğimiz anlamına mı geliyor? Yoksa başka ne şekil açıklayabiliriz bu durumu? Hangi belgeleri sunmamız gerekir beraber gideceğimizi kanıtlamak için Bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda Vizesi Nereden Alınır?
Z.C. 18/06/20, 20:43

Merhabalar, 2 senedir emekliyim ve İzlanda’daki arkadaşımı ziyaret etmek için İzlanda’ya bir seyahat planlamaktayım. İlk defa başvuru yapacağım ve bilgim yok. Yalnız İzlanda başvurusu yapmak için yaptığım araştırmalarda İzlanda Konsolosluğu’nun Türkiye’de olmadığını öğrendim. Sorum İzlanda vizesi nereden alınır? İzlanda vize başvurumu Türkiye’den nasıl yapabilirim? Başvuru esnasında sizden danışmanlık alma durumumda başvuruya gelmem gerekecek mi? Başvuruyu nereye nasıl yapacağız? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum İzlanda Ticari Vize Ücreti
R.B. 18/06/20, 19:16

Merhabalar, İzlanda’ya yapacağım ticari bir seyahat söz konusu yalnız araştırmalarımda vize başvurumu nereden yapacağımı bulamadım. İzlanda’nın Türkiye’de konsolosluğunun olmadığını öğrendim. Danışmanlık alarak sizinle işlemlerimi gerçekleştirmek istiyorum. İşverenim ve İzlanda’da çalıştığım bir firmayı ziyaret etmek istiyorum. Arkadaşımın referansıyla sizi buldum. İzlanda başvurusu için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? İzlanda ticari vize ücreti için ne kadar ödeme yapmam gerekecek? Başvurumun ret olma durumunda ödediğim ücret iade oluyor mu? Vize ücretinin haricinde ekstra bir ücret ödemem gerekir mi? Sizin danışmanlık bedeliniz dahil vize ücretini öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ediyorum ve dönüş bekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x