Oturum

Oturum

Değerli ziyaretçimiz, İzlanda vizesi için formlar hakkında bilgi verdiğimiz sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamız üzerinden başvuru sırasında talep edilen dilekçe ve formlara dair detaylara ulaşım sağlayabilirsiniz. Vize Merkezi olarak İzlanda’yı ziyaret edecek kişilerin vize başvuru işlemleri sürecinde danışmanlık vermekteyiz. Sağlamış olduğumuz danışmanlık desteği ile başvuru sürecinin konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda başvuru sahiplerine yardımcı olmaktayız.

İzlanda’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi kişilerin seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Başvuru işlemleri sırasında İzlanda vizesi için formlar ve diğer tüm evrakların eksiksiz olarak bir araya getirilmesi ve değerlendirmeye sunulması oldukça önemlidir. T.C. Yeşil (Hususi) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaport sahipleri 90 günü aşmayan turistik seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Vizeye ihtiyaç duyulan durumlarda kurum olarak tüm sürecin konsolosluğun talep etmiş olduğu biçimde gerçekleştirilebilmesi konusunda danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatırız.

Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek dilerseniz sürece dair merak ettiğiniz soruları sorabilir ya da hızlı bir şekilde seyahat planınızdan bahsederek başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile yüz yüze görüşmek için ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Söz konusu işlemler sırasında şahsen bulunmanız şartı aranmaması nedeniyle telefon numaralarımızı kullanabilir ya da [email protected] elektronik posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formları

İzlanda vizesi için formlar başvuru sahibini tanımaya ve İzlanda’ya yapacağı seyahatler hakkında detaylı bilgi edinmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Resmi bir belge niteliği taşıyan İzlanda Vizesi Başvuru Formu değerlendirme sürecini doğrudan etkileyecek belgeler arasında yer almaktadır. Vize Merkezi olarak başvuru sahiplerinin İzlanda vizesi için formlar ve diğer tüm evraklarının hazırlanması konusunda danışmanlık desteği vermekteyiz. Başvuru sahipleri vize sürecinin karmaşık adımları sayesinde işlemler sırasında sıklıkla aynı hataları tekrarlayabilmektedir. Kurumumuzun sağladığı profesyonel danışmanlık desteği sayesinde başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapmış olduğu hatalardan dolayı olumsuz sonuç alma ihtimalinin önüne geçilmektedir.

İzlanda vizesi için formlar ve dilekçeler başvurunun niteliğine göre farklılık gösterebilmektedir. İzlanda vizesi başvuru formu tüm başvurularda talep edilmektedir. Sponsorluk dilekçesi gibi belgeler ise seyahat masraflarının başvuru sahibinin 1.dereceden herhangi bir yakını tarafından karşılacak olması durumunda talep edilmektedir. Bu nedenle başvuru sırasında hangi evrakların hazırlanacak olduğunu başvuru sahibinin mesleği, maddi geliri, seyahat planı gibi detaylar belirleyebilmektedir.

İzlanda vizesi için formlar ve dilekçeler hazırlanırken form doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gerekenler göz önünde bulundurulmalıdır. Formların, dilekçelerin ve diğer başvuru belgelerinin eksik, hatalı ya da tutarsızlık oluşturacak şekilde hazırlanması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Vize talebinin konsolosluk tarafından değerlendirmesinin hangi nedenle olursa olursa olumsuz sonuçlanması durumunda ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Planlanan İzlanda seyahati ile ilgili aksaklık yaşanmaması ve başvuru sürecinde maddi kayıp yaşamamak adına tüm işlemlerinin en doğru şekilde tamamlanması tavsiye edilmektedir. Bu aşamada kurumumuzdan destek alarak başvuruya dair tüm adımların şahsınız adına en uygun şekilde atılmasını sağlayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Formları Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzlanda vizesi için formlar doldurulurken tüm süreçte olduğu gibi titiz davranılması gerekmektedir. Formların doldurulması aşamasında soruların doğru okunması ve istenen cevabın net bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Formun doğru bilgilerle, eksiksiz ve tutarlı olarak doldurulması başvurunun olumlu olarak sonuçlanma ihtimalini artırmaktadır. Aynı şekilde formda bulunan sorulara yanlış, eksik ya da tutarsız yanıtlar verilmesi de başvurunun konsolosluk tarafından olumsuz bir karar ile sonuçlandırılması riskini doğrudan etkilemektedir.

Başvuru formu doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de başvuru dosyasında yer alan evrakların tümüdür. Başvuru dosyası ile birlikte konsolosluğun değerlendirmesine sunulan belgelerin formda ibraz edilen bilgiler doğrular ve destekler nitelikte olması oldukça önem arz etmektedir. Formda verilen yanıtlar ile başvuru dosyasında yer alan belgelerin birbirleri ile tutarsızlık göstermesi konsolosluğun güvensizliğe yol açabilmektedir. Başvuru sahibi ya da seyahat planı ile ilgili güvensizlikler konsolosluğun vize talebini olumsuz olarak değerlendirmesine neden olabilmektedir.

İzlanda vizesi için formlar hazırlanırken formların okunaklı bir şekilde, tükenmez kalemle ve büyük harfle doldurulması oldukça önemlidir. Değerlendirme aşamasında verilen cevapların rahatlıkla okunabiliyor olması sürecin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilmesi destek olmaktadır. İzlanda vize başvuru formu, tercih edilmesi durumunda bilgisayar ortamı üzerinden de doldurulabilmektedir. Belgelerin hazırlanmasının ardından başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak tamamlanması şartı aranmaktadır. Belgelerde imza olmaması geçersiz sayılmasına neden olacaktır. Söz konusu aksaklıklar dikkat edilmemesi durumunda başvurunun ret kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

İzlanda vizesi için formlar sayfamızda sürece dair detaylı bilgileri tarafınız ile paylaşmış bulunmaktayız. Ayrıca merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçerek sorularınızı yöneltebilir ve başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Başvuru sürecinin konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleşebilmesi için bizimle [email protected] e-posta adresi ya da telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • İzlanda oturum izni
    O.D., 19 May 2017, 16:59

    Merhaba, ben İzlanda’da oturma ve çalışma iznini nasıl alabilirim?

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İzlanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp