Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İzlanda Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz. Konya ili, çevre il ve ilçelerinden İzlanda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız Vize Merkezi Konya ofis sayfamızı okuyarak vize sürecine dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilmeniz mümkündür. İzlanda vize başvuru sürecine dair bilinmesi gerekenler, Schengen vizesine ait detaylar, son belirlenen vize ücretleri gibi konuları sayfamız devamında bulabilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığı ile turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile yapacağınız İzlanda vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirerek işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 332 225 43 91 telefon numarası ya da [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilir ve sürece dair merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

İzlanda Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti içerisinden Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile İzlanda’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları vardır. İzlanda bir Schengen üye ülkesi olması neticesinde ziyaretçilerinden Schengen vizesi istemektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olarak İzlanda sınırlarına 90 günü aşmayacak şekilde seyahat planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyaret etme amacı ile 90 günden kısa süreliğine İzlanda’da bulunacak Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin Kısa Süreli (C Tipi) vizeye başvurmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyet içerisinden İzlanda’ya yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onaylama verme yetkisi yalnızca Danimarka Büyükelçiliği’ne aittir. İzlanda için yapacağınız Schengen vize başvurusunu Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte yürüterek süreci en doğru şekilde tamamlayabilir olduğunuzu bildiririz.

İzlanda Vize Başvuru Süreci

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte şahsen bulunmaya dair bir zorunluluğunuz olmadan İzlanda vizesi başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurunuzu başlatabilmek için gerekli olan evrakları kurumumuza iletmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz evraklarınızı konsolosluğa iletmeye ve değerlendirmeye hazır hale gelecek şekilde düzenlemektedir. Gerekli evraklarınız arasında herhangi bir yanlışlık, eksiklik olması durumlarında kurumumuz sizinle iletişime geçerek konuya dair bilgilendirme sağlar. Bu sayede vize başvurunuzun en doğru şekilde yapılması sağlanır. Schengen vizesi başvuru sürecinde şahsınıza alınmış olan randevu saatinde parmak izi (VIS) merkezine giderek biyometri işlemi yaptırmanız gereklidir. Bu işlem ile birlikte parmak izi ve elektronik imzanız 5 yıl boyunca sistemde saklanmaktadır. Belirtilen 5 yıllık süre içerisinde tekrardan bir Schengen ülkesine vize başvurusunda bulunmanız halinde biyometri işlemini yaptırmanıza gerek kalmamaktadır. Konu ile ilgili bazı ülkelerin kendi prosedürleri olduğunu ve buna uyarak vize başvurusu kabul ettiklerini hatırlatırız. Vize başvurunuza ait evraklarınızın Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte konsolosluğa iletilmesi halinde vize değerlendirme süreciniz başlamaktadır.

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından İzlanda ülkesine yapacağınız Schengen vize başvurusu sırasında hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Konya ofisimize +90 332 225 43 91 numaralı telefonumuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 • İzlanda Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka Hesap Dökümü
 • Maaş Bordroları
 • İşyeri Evrakları
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Bilgileri

İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda ülkesine ait vize ücretleri İzlanda Konsolosluğu tarafından belirlenir. Vize ücretleri seyahat süresine ve başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. İzlanda’ya ait vize ücreti detaylarına kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ülkelerin vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabildiği için son belirlenen ücreti öğrenmiş olmak oldukça önemlidir. Yapılan vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumlarında ödenmiş olan ücret başvuru sahibine iade edilmemektedir.

İzlanda vize ücretlerine +90 332 225 43 91 telefon numarası ya da [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile Vize Merkezi Konya ofisimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında oldukça önemli rol bir oynamaktadır. Başvuru formları tutarlı ve doğru bilgilerle dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Yanlış bilgi içerdiği gözlemlenen ya da teslim edilen evrak ile tutarsızlık gösteren başvuru formları vize reddine neden olabilir. İzlanda vize başvuru formu başvuru sahibini ve seyahat etme amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Başvuru formunu tükenmez kalemle büyük harfler kullanarak ve anlaşılır şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Konya ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak İzlanda vize başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

İzlanda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir olduğunuzu bildiririz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İzlanda’ya yaptıkları vize başvurularının sonuçlanma süreleri ortalama 7 ila 10 iş günü olarak belirlenmiştir. Vize başvurusunda eksik evrak gözlemlenmiş olması ve sizden ek evrak talep edilmesi, konsolosluk yoğunluğu ya da başvurunun resmi tatile denk gelmesi gibi durumlar haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde işlemler sonuçlanmış olmaktadır. İzlanda vize başvurunuza ait sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek ve başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için evraklarınızın eksiksiz olmasına özen göstermeniz oldukça önemlidir. Başvuru işlemlerinizin seyahat başlama tarihinin en az 1 ay öncesinden tamamlanmış olması herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız açısından önem arz etmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte İzlanda vize başvurunuzu belirlenen prosedüre en uygun şekilde yaparak Schengen vize başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İzlanda vatandaşlığına geçmek istemeniz halinde başvurunuzu büyükelçiliğe şahsen yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz İzlanda vatandaşlığına geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • Schengen ülkelerine ait vize prosedüründe şahsınıza alınan randevu saatinde Biyometri Veri Kaydı Sistemi (VIS) kullanılarak elektronik imza ve parmak iziniz alınır ve bilgileriniz 5 yıl boyunca biyometri sisteminde kayıtlı kalır.
 • İzlanda’ya çalışma ve oturma izni almak için gerekli olan evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • İzlanda seyahatiniz için yapacağınız Schengen vize başvurusu öncesinde pasaportunuza ait geçerlilik süresinin 1 yıldan az olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramış olması İzlanda vize işlemleriniz ve ülke giriş-çıkış anlarında sorun yaşamanıza sebep olabilir.

İzlanda Vize Reddi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden İzlanda’ya turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Konsoloslukların vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu olmadığını bildirmek isteriz. Vize başvuruları konsolosluğa eksik evrak teslim etmek, bilgileriniz ve evraklar arasında tutarsızlık olması, ülkeye dönecek olmaya dair herhangi bir evrak sunmamak gibi nedenlerden dolayı reddedilebilir. İzlanda’ya yapmış olduğunuz vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanırsa konu ile ile ilgili konsolosluğa itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvuru reddetme nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak İzlanda vize başvurunuzu yenileyebilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile +90 332 225 43 91 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçerek İzlanda ülkesine yapacağınız Schengen vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Merkezi Konya Ofisi İleitşim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp